Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

System baretkowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 Domin007  | Napisano 19 luty 2018 - 08:45

Domin007
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola/Warszawa

Wyświetl postUżytkownik XrayPl dnia 18 luty 2018 - 22:30 napisał

Jak tak pomyślałem, to możliwość opuszczenia kilku imprez by dostać baretkę roczną powinna być zależna od ilości imprez. Bo jeśli będą 4 imprezy w roku, to jeśli kogoś nie będzie na 2 to znaczy, że ominął połowę imprez. Przy 5 imprezach taka osoba byłaby przynajmniej na większości.
Dlatego chyba można zrobić coś takiego, że do 4 imprez w roku można mieć jedną nie obecność, a od 5 można mieć 2 nieobecności by dostać baretkę.
Bardzo słuszna uwaga Marku.

#42 Kolba_DK  | Napisano 19 luty 2018 - 08:46

Kolba_DK
  • Użytkownik
  • Miasto: Płock
Jedno mnie tylko nurtuje: kto i jak będzie określał, które imprezy kwalifikujemy do systemu baretek? Widziałem przecież ogłoszenia o imprezach w klimatach II wojny światowej, ale - prócz scenariusza (a czasami tylko nazwy) nie miały nic wspólnego z ASH

#43 mareq  | Napisano 19 luty 2018 - 08:48

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Mogą to być np. imprezy umieszczone w kalendarzu rozgrywek ASH.

#44 Domin007  | Napisano 19 luty 2018 - 08:51

Domin007
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Kolba_DK dnia 19 luty 2018 - 08:46 napisał

Jedno mnie tylko nurtuje: kto i jak będzie określał, które imprezy kwalifikujemy do systemu baretek? Widziałem przecież ogłoszenia o imprezach w klimatach II wojny światowej, ale - prócz scenariusza (a czasami tylko nazwy) nie miały nic wspólnego z ASH
Imprezy, o których wspominasz w większości nie są ogłaszane w kalendarzu ASH. Ponadto wiemy jak wygląda tam stylizacja.
Czy dana gra będzie częścią systemu baretkowego decyduje organizator (na zasadach ogólny, które tutaj wypracowujemy), ale możemy bezpiecznie przyjąć, że system obejmuje gry wpisane do kalendarza ASH, z wymogami stylizacyjnymi (określonymi w regulaminie imprezy).

#45 Kolba_DK  | Napisano 19 luty 2018 - 08:55

Kolba_DK
  • Użytkownik
  • Miasto: Płock
Nie jest to - broń Boże - głos krytyki, gdyż wszelkiej maści wyróżnienia faktycznie motywują: do podniesienia poziomu stylizacji (starzy), do sprawdzenia, jak to jest na takich imprezach (nowi).

Wrzucam również pod rozwagę baretkę: organizator najlepszej imprezy ASH w roku (w styczniu głosowanie, które wyłoni zwycięzcę - przyszłego posiadacza baretki). Takie miłe docenienie trudu włożonego przez ogrów.

#46 Domin007  | Napisano 19 luty 2018 - 12:51

Domin007
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Kolba_DK dnia 19 luty 2018 - 08:55 napisał

Nie jest to - broń Boże - głos krytyki, gdyż wszelkiej maści wyróżnienia faktycznie motywują: do podniesienia poziomu stylizacji (starzy), do sprawdzenia, jak to jest na takich imprezach (nowi).
Wrzucam również pod rozwagę baretkę: organizator najlepszej imprezy ASH w roku (w styczniu głosowanie, które wyłoni zwycięzcę - przyszłego posiadacza baretki). Takie miłe docenienie trudu włożonego przez ogrów.
To jest również słuszna koncepcja. Na pewno zmotywuje organizatorów do podnoszenia poziomu organizacji gier.

Więc w sumie mamy następujące pomysły:
1. baretka "za kampanię" - dla graczy, którzy wzięli udział we wszystkich grach z danego cyklu;
2. baretka "za sezon" - dla graczy, którzy opuścili 1-2 (jeżeli wszystkich gier były 4, lub 2 jeżeli gier było więcej niż 4) gry w danym sezonie;
3. baretka "dla organizatora najlepszej imprezy ASH w sezonie" - przyznawana na podstawie wyników plebiscytu przeprowadzonego do końca stycznia następnego roku.

#47 HunterKiller  | Napisano 22 luty 2018 - 18:17

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć
Hejos...

Jak zapewne zauważyliście zrobiłem wstępną wersję podglądu systemu baretkowego na swoim profilu. Na razie dodałem odpowiednio;
1. baretka za najlepszą imprezę/orga za rok 2018
2. Gwiazda Afryki
3. Gwiazda 39-45

Gwiazdy to Brytyjskie odznaczenia tak jak wspominał Dominik, dodane chwilowo jako podglądowe, tak by zapełnić i pokazać jak to wygląda. O tyle baretka za imprezę to Krzyż Zasługi wzoru 1923 z okresu II RP. Uznałem, że to ciekawa propozycja jako, że nawiązuje do Polski no i była nadawana za zasługi. A jak inaczej oddać organizatorom to co wkładają w pracę i organizację kolejnych imprez.

Całość mocno podglądowo, ale już widzę że można by je nieco zmniejszyć, tak by zmieściło się z 8 w jednym rządku. Dzięki czemu nie będzie podpisów na 2/3 strony.

Edit:
Poprawiłem, tj zmniejszyłem rozmiar baretek, teraz nie wali tak po oczach a nadal jest widoczne.

Oceniajcie jak to wygląda.

Użytkownik HunterKiller edytował ten post 22 luty 2018 - 18:24

#48 Budweiser  | Napisano 22 luty 2018 - 19:24

Budweiser
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice
Mega!

#49 c4mper  | Napisano 22 luty 2018 - 19:53

c4mper
  • Użytkownik
  • Miasto: Józefów
Hunter Killer bravo Ty - !! !! !! Poda mi sie   :) ....

#50 mareq  | Napisano 22 luty 2018 - 20:39

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Mi też pasi. Ostatnia wersja przyznawania podana przez Dominika również.

#51 XrayPl  | Napisano 22 luty 2018 - 23:19

XrayPl
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Super! ;) To chyba zasady i wygląd są już ustalone i można to wprowadzać w życie