Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Karabin wyborowy 1000zł (+luneta/typ kul)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 wallop  | Napisano 23 marzec 2018 - 16:36

wallop
  • Użytkownik
  • Miasto: Zabrze

Wyświetl postUżytkownik KnightMoritz dnia 22 marzec 2018 - 20:55 napisał

Wchodzisz na stronę www.google.pl, wpisujesz "gunfire", klik LEWYM przyciskiem myszki, wchodzisz na stronę z replikami. W menu "repliki" wybierasz "repliki elektryczne" i w menu bocznym zakres cenowy 550-1000zł i wybierasz co ci się podoba.

Każda replika w tym przedziale cenowym będzie wymagała inwestycji w którymś momencie. Jedne wcześniej, inne później, w każdej co innego. Zależy jak chińczyk złoży.

No tak, tylko że repliki EA są o półkę wyżej niż specna. EA to najlepsze repliki m4 do 1000zł, a specny są mocno średnie. W każdym przypadku czy to specna, ea, we, g&g, p&j czy inne trzeba coś zmieniać. Tyle, że EA jest o wiele lepszą bazą niż rozklekotana specna. Nawet w replice za 1500-2000zł także jest coś do poprawy. Nie ma replik idealnych.

Użytkownik wallop edytował ten post 23 marzec 2018 - 16:42

#22 KnightMoritz  | Napisano 23 marzec 2018 - 23:16

KnightMoritz
  • Użytkownik
  • Miasto: Tczew
Zależy jaka specna i jaka EA. Cały biznes sie rozbija o to jak chińczyk poskładał. Widziałem dobrze poskładane specny i nienadające się do niczego EA. I na odwrót.

#23 zwyczajna  | Napisano 24 marzec 2018 - 01:21

zwyczajna
  • Zbanowany
  • Miasto: Duplanowice
Wszystkie nasze zabawki sa składane przez słabo opłacanych Azjatów. Różnica jest tylko taka, że płacąc więcej masz większą szansę na dobry egzemplarz. Kupując G&P masz prawie pewność, że będzie OK, kupując specnę masz prawie pewność, że to będzie do poprawek od kopa.

Nie przesadzał bym z Wallopowym koniobijstwem z poprawianiem fabryki. Replika na start nie musi byc idealna. Musi być dobra i perspektywiczna (żeby nie wydawać kasy dwa razy...). Stockowa firmowa replika wystarczy. Stockowa niższa półka będzie wymagała grzebania na starcie.

#24 KnightMoritz  | Napisano 24 marzec 2018 - 03:06

KnightMoritz
  • Użytkownik
  • Miasto: Tczew
Dokładnie. O polecanych AEG na start napisano kilometry tekstu.

No Wallop to znajdzie nieszczelność w Valken V12 z tego co zauważyłem :icon_biggrin: coś za dużo czasu ma chłop na udzielanie się na forum. Czyżby aż tylu klientów nie miał, żeby mu czas zapełniali robotą? :icon_wink:

Użytkownik arend edytował ten post 24 marzec 2018 - 20:13

#25 wallop  | Napisano 24 marzec 2018 - 10:39

wallop
  • Użytkownik
Sorry, ale nie macie pojęcia o czym piszecie. Aktualnie nawet markowe repliki to loteria. G&P to wewnętrznie papka. G&G też ma kilka dość poważnych wad jak pękająca na wejściu głowica tłoka czy zmielone zęby. KWA... problemy z podawaniem kulek, dużo tego... każda replika jest po wyjęciu z pudełka do poprawy. Krytac to replika za 2 kafle, a dysza za 2zł i brak szczelności :icon_biggrin:

Każda replika, którą robiłem miała mniejsze lub większe wady i nie był to wady w jednym egzemplarzu na 10 tylko w każdym.
Wymienieniem repliki g&p jako dobrej w stocku zamiotłeś się pod dywan.

Ze specną i EA jest w środku tak jak mówicie, ale... EA jest o wiele lepiej spasowane i wykonane. Specna jest ZAWSZE rozklekotana (poza serią H). Jeśli chodzi o środek, też jest sporo do poprawy, ale jest to dość powtarzalne. Krzywe zębatki, brak osi, kiepska pneumatyka, kijowe kable... to norma. CZASEM trafi się lepszy okaz z np prostymi zębatkami czy prostym korpusem. Każda replika, chińczyk czy markowa wymaga indywidualnego podejścia, jednak jeśli ktoś miał w rękach 10 specn, widzi co się dzieje w każdym egzemplarzu wyrabia sobie tzw "must have", czyli części które TRZEBA wymienić i montuje w ich miejsce swoje sprawdzone części i składa tak by replika strzelała długo i bezawaryjnie. Każda replika ma taki zestaw części do wyrzucenia.

W przypadku replik markowych jest nieco inaczej, lepiej. Mianowicie niezłe spasowanie i centryczność w praktycznie każdym egzemplarzu co świadczy o tym, że jako bazę do tuningu należy brać tylko markowe repliki pierwszej klasy. Jeśli chodzi o to co w środku... różnie, zależnie od modelu, od partii itp. Każda marka boryka się z innymi mankamentami.

Co do mojego czasu... tak, mam go dość sporo, a klientów odsyłam często do innych serwisów jeśli im się spieszy lub nie mają kasy. Taki "inny" polecany serwis zrobi im to co chcą w kilka dni, zażąda 50-100zł za robociznę i leci z następną repliką. I tak z 10-20 replikami tygodniowo. Ja stawiam na jakość, a nie pośpiech i ilość. Dokładne poskładanie repliki w moim mniemaniu trwa dość długo, customy 1-2 lub nawet 3msc.

http://forum.wmasg.p...40#entry2157839

Warto poczytać, to nie jeden przypadek i nie jeden serwis tak ma :)

Użytkownik wallop edytował ten post 24 marzec 2018 - 10:58

#26 Buniek92  | Napisano 24 marzec 2018 - 12:50

Buniek92
  • Moderator I
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik wallop dnia 24 marzec 2018 - 10:39 napisał

Aktualnie nawet markowe repliki to loteria. G&P to wewnętrznie papka. G&G też ma kilka dość poważnych wad jak pękająca na wejściu głowica tłoka czy zmielone zęby. KWA... problemy z podawaniem kulek, dużo tego... każda replika jest po wyjęciu z pudełka do poprawy.

Popieram. Nie wiem czy to wina tego, że obecne repliki mają więcej FPS, ale jakość markowych replik poszła ostro w dół. Serwisant ze mnie żaden, ale kilka replik widziałem. G&G? Pękające głowice tłoka potrafiące zrobić pasztet z bebechów. Naprawiałem replikę znajomemu i resztki głowicy były dosłownie wszędzie (również wewnątrz dyszy). KWA, jak wyżej, musiałem sporo się natańczyć by to jako-tako działało. EA zrobiły na mnie największe wrażenie. Są zwyczajnie śliczne.

#27 wallop  | Napisano 24 marzec 2018 - 18:01

wallop
  • Użytkownik
Buniek, to nie kwestia fps'ów. Stock repliki mają 300-450fps i to naprawdę nie jest duża ilość. 450fps daje sprężyna SP120 Guarder i to jest naprawdę miękka, dość słaba sprężyna z którą poradzi sobie CHYBA każda replika w stocku. Tyle że... nawet na SP90 potrafi zmielić zęby tłoka, zębatki, pęknąć głowica tłoka itp. itd., paść może w sumie wszystko i jest to kwestia jakości części i jakości poskładania.
Jeśli coś jest źle poskładane np złe ustawienie tłoka, brak kompresji, złe podkładkowanie zębatek, krzywo odlany szkielet, korpus to nawet bez sprężyny na "biegu jałowym" coś się może stać. Paść mogą nawet najlepsze części, a czasem najtańsze sprawdzają się lepiej.
Wymienione wyżej wady to typowe problemy konkretnych replik. Takich problemów jest mnóstwo, każda replika ma swoje i trzeba wiedzieć co konkretnie wymienić w danej replice aby ta strzelała dobrze i długo bez awarii.

Kupno markowej repliki ma sens dlatego, że jak wyżej wspomniałem markowe repliki mają o wiele, wiele lepszą bazę. Komora, szkielet, korpus są o wiele lepiej spasowane. Oczywiście wiele do życzenia pozostawiają np plastikowe komory g&g czy krytac'a, ale są one dobrze spasowane i jako tako nie wymagają wymiany. Metal imo lepszy, no ale cóż... to jest ingerencja w bazę repliki i po wymianie którejś z bazowych części zaczyna się zabawa. Jak pewnie wiesz sama wymiana gumki może przysporzyć sporych problemów od spadków fps'ów, przez plucie kulkami, na niepodawaniu kulek kończąc to pomyśl co się dzieje przy wymianie komory :) To samo + 10 innych problemów i wszystko trzeba razem zgrać i dopasować. Temu przy ingerencji w bazę, wymianie korpusu, szkieletu czy komory zaczynają się schody i... często rzeźba, która wymaga czasu i cierpliwości.
Ludzie często nie rozumieją, że tydzień czy dwa przy budowie custom'a to za mało. Może gdybym siedział dziennie po 12h przy replice to w kilka dni bym się uwinął, ale każdy też ma swoje życie. Zawsze będę zdania, że lepiej kupić meble na wymiar u prywatnego stolarza, hobbysty, wręcz fanatyka niż kupić cokolwiek w markecie do samodzielnego montażu.