Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

G&G GC16 Wild Hog 13.5" stabilizacja długiej lufy - montaż tłumika.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Repcak  | Napisano 08 kwiecień 2018 - 22:05

Repcak
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Przymierzam się do montażu tłumika dźwięku do mojego G&G GC16 Wild Hog 13.5", coś około 15 cm w celu wrzucenia dłuższej preclufy. Martwi mnie natomiast kwestia stabilności lufy zewnętrznej. Chodzi o to że lufa nie ma żadnego podparcia poza miejscem mocowania do korpusu, czy są jakieś sprytne rozwiązania które pozwalają dodatkowo ustabilizować lufę?
Dołączona grafika

#2 DevilBoy  | Napisano 09 kwiecień 2018 - 05:48

DevilBoy
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Repcak dnia 08 kwiecień 2018 - 22:05 napisał

Przymierzam się do montażu tłumika dźwięku do mojego G&G GC16 Wild Hog 13.5", coś około 15 cm w celu wrzucenia dłuższej preclufy. Martwi mnie natomiast kwestia stabilności lufy zewnętrznej. Chodzi o to że lufa nie ma żadnego podparcia poza miejscem mocowania do korpusu, czy są jakieś sprytne rozwiązania które pozwalają dodatkowo ustabilizować lufę?
Dołączona grafika
Polecam poszukać tu na forum tematu o tych replikach G&G. Jest tam sporo odnośnie usztywnienia lufy zew. Względem keymoda.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#3 Repcak  | Napisano 09 kwiecień 2018 - 10:06

Repcak
  • Użytkownik
Z tego co widzę główne rozwiązanie to oklejenie izolacją. Liczyłem na coś bardziej estetycznego ;p

#4 argawen  | Napisano 09 kwiecień 2018 - 11:24

argawen
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Zapytaj w HPAirsoft.

#5 Rych33  | Napisano 09 kwiecień 2018 - 12:38

Rych33
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Też nurtował mnie ten problem. Założyłem tłumik 250 mm do M4 ELAR MUR. A "praw fizyki nie zmienisz. I nie bądź pan głąb" Jak się taką przedłużoną "dźwignią" walnie o glebę. To katastrofa nieunikniona.
Zastosowałem taką wkładkę z mikrogumy. Taka jak stosowana jest na podkładki do myszek komputerowych. Może być guma. Ale ze względu na to że jest z natury twardsza.To wymaga bardziej precyzyjnego wykonania. Krótko mówiąc. Robisz krążek z takiej mikrogumy o średnicy trochę większej od wewnętrznej średnicy frontu. I w środku otwór o średnicy trochę mniejszej jak średnica lufy zewnętrznej. Nie wiem czy to działa. Ale śpisz spokojniej :icon_lol:

Dołączona grafika
[
url=https://naforum.zapodaj.net/c8e03aca17a9.jpg.html]Dołączona grafika[/url]

#6 Repcak  | Napisano 09 kwiecień 2018 - 13:20

Repcak
  • Użytkownik
To taki zwykły arkusz gumy zwinięty w rolkę?

#7 Rych33  | Napisano 09 kwiecień 2018 - 14:24

Rych33
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Nie. Wykrojony z arkusza gumy.

#8 wallop  | Napisano 09 kwiecień 2018 - 15:09

wallop
  • Użytkownik
  • Miasto: Zabrze
Najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie druk 3D :) Dopasujesz sobie stabilizator, wkręcisz go śrubami i szyny/lufa sztywne jak skała.

#9 Repcak  | Napisano 09 kwiecień 2018 - 15:30

Repcak
  • Użytkownik
Na początku też pomyślałem o druku 3D, nie mam z tym natomiast żadnego doświadczenia. Poza tym co do projetkowania, cadów to nie widziałem już na oczy z pięć lat. Tak czy siak zorientuje się w temacie, popytam, może znajde w Łodzi jakiś zapaleńców drukowania którzy pomogą stworzyć taki element ;)

Dzięki za pomysły.