Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Colt 1911 KJW czy działa normalnie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 labson  | Napisano 19 kwiecień 2018 - 22:53

labson
  • Nowy
  • Miasto:
Cześć, na wstępie powiem, że jestem świeżakiem w asg. Niedawno kupiłem używaną replikę colta 1911 kjw. Ostatnio zacząłem ją używać i zauważyłem, że magazynek green gazu starcza na około 12 kulek (spotkałem się z opinią, że to normalne). Pierwszym kulką towarzyszy chmura gazu wylatująca z repliki, natomiast reszta leci ewidentnie wolniej niż powinna. Często wraz z ostatnim strzałem wylatuje w małej chmurze końcówka gazu, a magazynek jest cały zimny. Używam gazu firmy protech, taki polecił mi wcześniejszy właściciel repliki. Poniżej wrzucam linka do filmiku z działaniem mojej repliki i zdj magazynka, który ma zawór jakby przekręcony w bok. Proszę o komentarz czy to wszystko działa tak jak powinno i czy ten magazynek powinien tak wyglądać. Dziękuję za odp i pozdrawiam.

https://drive.google...X29?usp=sharing

Użytkownik labson edytował ten post 19 kwiecień 2018 - 22:58

#2 NoWay  | Napisano 20 kwiecień 2018 - 08:25

NoWay
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Napewno dobrze ładujesz magazynek gazem? Tzn magazynek poniżej butli, butla od góry, najlepiej wcześniej wstrząśnięta. Zawór - po naładowaniu magazynka gazem przyłóż go do ucha i sprawdź, czy gaz nie ucieka, tzn czy magazynek nie syczy. Jeśli nie syczy, to jest w tym miejscu raczej ok.

#3 labson  | Napisano 20 kwiecień 2018 - 11:04

labson
  • Nowy
  • Miasto:
NoWay dzięki za odp. Załadowałem magazynek dokładniej niż wcześniej (wcześniej przy ładowaniu, na boki uciekało troszkę gazu, teraz praktycznie nie), magazynek nie syczy (czyli chyba szczelny). Ilość strzałów wzrosła do około 16, ale po początkowych 5-6 mocnych strzałach, reszta ewidentnie zużywa mniej gazu oraz nie strzela kulkami, wylatuje sam gaz. Spowodowane to jest chyba tym, że gdy zamek się cofa, to przy tych "pustych strzałach" ten czerwony tłoczek wewnątrz repliki się nie cofa. Widziałem na filmiku, że przy tłoczku jest taka sprężynka (to chyba ona odpowiada za jego cofanie się). Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?  No i jeszcze  pytanie czy to, że po ostatnim strzale końcówka gazu nagle ulatuje i magazynek robi się zimny jest normalne?

#4 NoWay  | Napisano 20 kwiecień 2018 - 11:51

NoWay
  • Użytkownik
To, że magazynek staje się zimny jest normalne - tak działa GG. Co do cylinderka - ten sam problem miał znajomy niedawno w kp-07 (też colt od KJW) - kupił komplet sprężynek do TM Hicapa 5.1 bodajże i przynajmniej ta sprężynka pasowała. Wymiana jest banalna.

#5 labson  | Napisano 20 kwiecień 2018 - 19:40

labson
  • Nowy
  • Miasto:
Ok, czyli muszę kupić coś takiego https://www.specshop...i-Capa-5-1.html lub https://www.specshop...do-Hi-Capa.html ?
No i to powinno załatwić sprawę powrotu zamka?

#6 NoWay  | Napisano 23 kwiecień 2018 - 10:19

NoWay
  • Użytkownik
To drugie. Nie koniecznie - mówię tylko, że w przypadku znajomego pomógł. ;)

#7 gloomer  | Napisano 23 kwiecień 2018 - 10:23

gloomer
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Po pierwsze ty masz colta 1911, a części podajesz od Hi-capy, a to są dwa inne systemy.

Zacznijmy od podstaw. Faktycznie magazynek na GG do klasycznej 1911 jest mały i gazu jest tam malutko, więc wiadome, że ostatnie strzały będą coraz słabsze.

Zweryfikuj czy cylinderek nie jest pęknięty bo, mój cylinderek w 1911 KJW z magami co2 pynkł przez co replika pożerała gaz. Wyjęcie cylinderka to dosłownie 3-4 minutki z youtubem.

#8 Pietracha  | Napisano 23 kwiecień 2018 - 21:02

Pietracha
  • Użytkownik
  • Miasto: Płock/Toruń/Warszawa

Wyświetl postUżytkownik gloomer dnia 23 kwiecień 2018 - 10:23 napisał

Po pierwsze ty masz colta 1911, a części podajesz od Hi-capy, a to są dwa inne systemy.
W zamku Colta 1911 siedzą te same części co w zamku do Hi-Capy (pomijając dłuższą żerdź sprężyny powrotnej w zamku do Hi-Capy). I to do tego stopnia, że zamki można stosować zamiennie.
Części systemu gazowego (cylinderek, zaworki, sprężynki itp.) są takie same.

Reszta się zgadza.

#9 gloomer  | Napisano 24 kwiecień 2018 - 09:22

gloomer
  • Użytkownik
A to pardon, mój błąd ;). Ogólnie słaba wydajność klamki często jest spowodowana uszkodzonym cylinderkiem. Zacznij od tej strony.

#10 labson  | Napisano 24 kwiecień 2018 - 16:35

labson
  • Nowy
  • Miasto:
Ok, sprawdzę to w najbliższym czasie. Dzięki za kolejne odp w temacie.

#11 Krecikvacbanned  | Napisano 25 kwiecień 2018 - 06:12

Krecikvacbanned
  • Użytkownik
Możliwe że spuchnęła ci głowica tłoka (piston head) spróbuj psiknąć ją olejkiem sykikonowym z nową częścią może być kłopot

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka