Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Awaria dwóch 1911 R31 od Army na raz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 HARRIER13  | Napisano 12 maj 2018 - 21:29

HARRIER13
  • Użytkownik
  • Miasto: Oława
Czołem!
        Dwa dni temu przyszła do mnie przesyłka ze znanego prawie wszystkim sklepu TAIWANGUN. Zawierała rewolwer dla brata, szybko ładowarkę, 13 kapsuł CO2 12g i 2 colty 1911 od Army. (Oznaczenie producenta to R31). Wczoraj odpakowane i śmigały. Jeden jest mój a drugi kolegi. Co prawda tuż po nabiciu szwankował system blowback i repliki odbijały dopiero po wystrzelaniu jakiegoś jednego magazynka zaczynał działać dobrze. I tak jest nadal. Ale dziś było jeszcze zabawniej.
        Byłem na towarzyskiej strzelniance z wyżej wymienionym kolegą i nagle zepsuł się zawór od gazu w jego magazynku. Ta złota ruchoma część po prostu zniknęła. Ja sądziłem, że był to wadliwy egzemplarz i strzelałem dalej. Jednak byłem w błędzie! WIELKIM. Po dziesięciu minutach z zegarkiem w ręku w mojej replice stało się dokładnie to samo! Nie wiem co się mogło stać. Czy jest to wina magazynków czy replik? Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc bo muszę wiedzieć czy żądać zwrotu pieniędzy czy naprawić na gwarancji. :icon_cry: :sciana:

#2 RalfButton  | Napisano 13 maj 2018 - 06:14

RalfButton
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Nie ma czegos takiego jak żądanie zwrotu kasy. Sprzedawca w odpowiedzi na reklamację ma prawo doprowadzić przedmiot do stanu zgodnego z umową.

#3 mikadorus  | Napisano 13 maj 2018 - 07:56

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik RalfButton dnia 13 maj 2018 - 06:14 napisał

Nie ma czegos takiego jak żądanie zwrotu kasy. Sprzedawca w odpowiedzi na reklamację ma prawo doprowadzić przedmiot do stanu zgodnego z umową.

Niezupełnie. Co do zasady tylko raz sprzedawca  rzecz serwisuje/wymienia. Potem to kupujący wybiera sposób realizacji uprawnień wynikających z rękojmi. Tak upraszczając, bo  nawet najprostszy komentarz art. 560 KC ma z 7 stron tzw. maczkiem.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 13 maj 2018 - 07:57

#4 HARRIER13  | Napisano 14 maj 2018 - 08:11

HARRIER13
  • Użytkownik
Co nie zmienia faktu, że nadal nie wiem czy dawać to do naprawy czy żądać zwrotu. Ogólnie chodzi mi o to by wypowiedziała się osoba co strzela z takiego lub modelem pokrewnego pistoletu i powiedziała czy warto.

#5 mikadorus  | Napisano 14 maj 2018 - 09:07

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Ja bym zwrócił. Z rodziny 1911 warte uwagi (obecnie) są KJW i TM. CO2 i tanie klamki nie bardzo się lubią.

#6 thor_  | Napisano 14 maj 2018 - 11:47

thor_
  • Weteran
  • Miasto: Gdańsk
Po pierwsze co znaczy:
"Ta złota ruchoma część po prostu zniknęła"

Albo opisz dokładniej o co chodzi albo zrób i wrzuć tu zdjęcie tego miejsca z którego to "coś" zniknęło.

Z tego co próbuję wywnioskować chodzi Ci albo o dolny zawór "ładujący" w magazynku, albo o zawór wylotowy - ten w który uderza element mechanizmu spustowego i który wypuszcza gaz.

Jeżeli to którykolwiek z tych dwóch elementów "zniknął" to jest to tylko zaniedbanie kogoś kto składał magazynek w fabryce a potem Wasza nieuwaga. Najprawdopodobniej zawory nie były dostatecznie/wystarczająco wkręcone w swoje gniazda i po kilku cyklach strzelania wykręciły się  od drgań i wypadły. Żadna wielka usterka, w zasadzie to tylko kwestia wkręcenia nowych zaworów. Gdybyście je znaleźli to spokojnie dali byście radę sami :icon_wink:

Rada na przyszłość: po wyjęciu repliki z pudełka dokładnie obejrzeć wszystkie elementy i szczególnie zwrócić uwagę na te, które na pierwszy rzut oka widać, że są wkręcane w korpus magazynka czy repliki. Sprawdzić czy nie są luźne. Jak są to dokręcić i dopiero się bawić. Na liniach produkcyjnych na godzinę wypada kilkadziesiąt/kilkaset takich magazynków i stawiam, że są ręcznie skręcane, Któryś "Chińczyk" spieszył się na przerwę śniadaniową i wsadził zawory ale nie dokręcił. I magi poszły do pakowania.

Aaa dolny zawór odpada bo piszesz o wersji CO2 :icon_wink: wiec tylko góra zostaje :icon_wink:

Mikadorus gdyby Colty 1911 model R31 od Army miały "bicia" Colta, to po doświadczeniu z ich wersją na GreenGas mogę stwierdzić, że są całkiem udanymi replikami tak pod względem działania, jakości wykonania i wytrzymałości. A tak, jedyne co mogę zarzucić egzemplarzowi który posiadam i tym które widziałem i trzymałem w łapkach, to brak fabrycznych oznaczeń, co dla mnie akurat jest istotną sprawą :icon_wink: Na szczęście ten który "posiadam" to w zasadzie nie ja ale mój najmłodszy syn więc jemu na razie to nie przeszkadza. Ale biorąc pod uwagę rok traktowania tej repliki przez 10 latka - rzucanie po podłodze, betonie, piasku, trawie i strzelanie prawie zawsze dla zabawy tak na sucho jak i z gazem bez kulek czy z kulkami to replika zdaje egzamin świetnie :icon_wink:

Użytkownik thor_ edytował ten post 14 maj 2018 - 11:51

#7 HARRIER13  | Napisano 16 maj 2018 - 09:56

HARRIER13
  • Użytkownik
Chodzi raczej o zawór wylotowy.  Próbowałem dodać zdjęcia ale mi nie wyszło :P

#8 thor_  | Napisano 16 maj 2018 - 10:11

thor_
  • Weteran
  • Miasto: Gdańsk
Jak zaskoczyłem na koniec ;) Na pewno zawór zwalniający/wylotowy bo w wersji R31 na CO2 nie ma zaworu ""wlotowego" ;)

Twój wybór - możesz bawić się w odsyłanie na serwis, czekanie na zrobienie i odesłanie. Ja bym się nie bawił. Zadzwoń napisz do sklepu wyjaśnij, że zawory w dwóch replikach wypadły w czasie zabawy przy wyjmowaniu magazynków i zginęły gdzieś w trawie. Może prześlą CI same zawory i sobie sam wkręcisz, a jak nie to te kilka złotych na zawór to nie jakaś wielka kasa, a jak sam wkręcisz to będziesz wiedział na czym stoisz.

Aaa i jak coś upewnij się, że dostaniesz z zaworami uszczelki ;)