Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#201 Domin007  | Napisano 15 marzec 2017 - 09:19

Domin007
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola/Warszawa
Colt jako broń główna? Nawet oficerowie otrzymywali Thompsony i Carbine'y.
A już abstrahując od poprawności historycznej, to zwróć uwagę, że efektywność pistoletu przeciw karabinom i pistoletom maszynowym pozostaje dyskusyjna...

#202 wish  | Napisano 15 marzec 2017 - 09:48

wish
  • Użytkownik
  • Miasto: Gruszczyn
Co nie zmienia faktu, że bez pistoletu do lasu a już zwłaszcza do budynku ani rusz.
Nikt nie będzie Ci robił problemów jeśli pojawisz się na strzelaniu tylko z pistoletem to na pewno. Jedyne co to możesz się zrazić do gry gdy zobaczysz, że masz 3/4 zasięgu dowolnego AEGa i 1/5 ilości kulek w magazynku.

Użytkownik wish edytował ten post 15 marzec 2017 - 09:48

#203 Matt Baker  | Napisano 15 marzec 2017 - 11:19

Matt Baker
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Szeregowcy nie mieli przydziałowego Colta podczas skoków w Normandii ale przez doświadczenie zdobyte pierwszej bojowej nocy, podczas której wielu wylądowało bez broni głównej, podczas skoków w Holandii już taki przydział obowiązywał - z tego co wiem ; ) ale tak jak piszą powyżej, nie postrzelasz sobie z boczniaka.

#204 wish  | Napisano 15 marzec 2017 - 12:21

wish
  • Użytkownik
Postrzelać, postrzela, ale nie będzie to równa rozgrywka.
Żeby grać tylko boczniakiem, to trzeba mieć nie lada umiejętności. Ja często wyciągam boczniaka i już kilkanaście fragów zebrałem, ale nie zmienia to faktu, że wątpię czy samym boczniakiem mógłbym grać cały czas.

#205 HunterKiller  | Napisano 18 marzec 2017 - 16:33

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć
Wish, a pamiętasz ostatnią pustynię i moje kosmiczne wręcz fragi zdobyte z shotguna ACMu?

Zakładam, że Colt będzie miał podobne osiągi, lub nieco lepsze (brak potrzeby przeładowania po wystrzale, niewielkie rozmiary) niż shotgun. Tylko i wyłącznie kwestią jest maskowanie i odpowiednia taktyka do posiadanego uzbrojenia.

Powiem tak, głowy nikt nie urwie jak się pojawisz z samym Coltem, a możliwe jest, że ktoś użyczy czegoś większego. Przewaga zasięgu i celności też da się do pewnego stopnia zniwelować. Nie mówię tu o takim MG czy snajperach, ale dobra maskowanie i pozycja i da się ściągnąć kogoś z pistoletem maszynowym, czy nawet StG.
A po za tym, to nie musisz mieć repliki historycznej, nawet jak masz jakieś taktyczne M4, wystarczy pozdejmować optykę i inne bajery, zawinąć replikę w jakiś materiał i strzelać na singlu. Sporo ludzi tak biega.

Co do broni osobistej i Colta jako głównej, to chyba mylisz pojęcia. ;) Broń główna to zazwyczaj broń długa, karabin, pistolet maszynowy, itd. Natomiast broń osobista wywodzi się od obrony własnej osoby którą łatwo i zawsze można mieć (przenosić) przy sobie, najczęściej były to pistolety, lub rewolwery ze względu na wymiary. Najczęściej wydawana była podoficerom i oficerom, rzadziej szeregowym. Ale jak koledzy wspominali, niektóre oddziały jak spadaki, czy komandosi dostawali broń krótką.
Zaś sami amerykańce w dużej mierze mieli prywatne pistolety, chociażby taki Patton paradujący z dwoma rewolwerami, :D zresztą u nich jest trochę inne podejście w tym temacie. :)

#206 wish  | Napisano 20 marzec 2017 - 15:07

wish
  • Użytkownik
Hunter, pewnych rzeczy się nie zapomina ;) Poza tym z tego co mi się wydaje, że Ty do nowicjuszy nie należysz i wiesz jak wygląda współczesne pole walki asg, wiec wiesz co robisz biorąc shotguna na taką grę.

#207 HunterKiller  | Napisano 22 marzec 2017 - 22:35

HunterKiller
  • Użytkownik
  • Miasto: Uć
Ok, to na następną rozgrywkę, jak już wyzdrowieję, zabiorę piankowy bagnet. :icon_evil: :icon_mrgreen:

#208 wish  | Napisano 23 marzec 2017 - 10:06

wish
  • Użytkownik
Się nie śmiej bo ostatnio, oberwałem z noża. Cholerny medyk ukrył mi się gdzieś za winklem w budynku i walnął mi w plecy. Ale zemszczę się na Zee i to mam nadzieję, że szybko się uda.

#209 Domin007  | Napisano 23 marzec 2017 - 11:02

Domin007
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola/Warszawa
Z piankowymi bagnetami to można się w Wielką Wojnę bawić. :)