Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Mini Uzi Co2 Cyber Gun VS Kwc ??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 edek01  | Napisano 19 grudzień 2005 - 21:58

edek01
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Panowie nie oszukujmy sie Mini Uzi na zasilaniu Co2 ma moc 450fps =140m/s, A pomyłką jest stosowanie lekiej amunicji -0.20,0.25,0.28,! Bo będą lecieć wystrzelone wszedzie a nie do celu! I spokojnie można strzelać taką amunicja jak - 0.43,0.36,Straight , i pociski będą alagancko śmigały do CELU! Ale wydaje mi sie że nie źle, by sie spisywała w tym modelu moja ulubiona amunicja 0.30 ALU, full metal case, made in germany! Ale Pikace nie powiedział z czego jest wykonana lufa wewnetrzna , Mośiadz , Metal chromowany,??????? Pozdrawiam!

#22 Pikace  | Napisano 19 grudzień 2005 - 22:39

Pikace
  • Użytkownik
  • Miasto: Ełk
W sumie nie ma to chyba znaczenia, ale jak jestes ciekawy to mosiadz.

A ciezka amunicja (o aluminowej nie mowiac) tez swoje kosztuje, tak wiec biorac pod uwage koszty zakupu/uzytkowania moza uznac te Mini UZI chyba za najdrozszy w eksploatacji gun airsoftowy na rynku!  :D

#23 edek01  | Napisano 19 grudzień 2005 - 23:15

edek01
  • Użytkownik
Dziękuje ci Picace za info, Ale mnie zmartwiłes bo przy lufie mośiadz nie darady stosować mojej ulubionej amunicji 0.30,ALU. Bo sie rysuje ale delikatnie  :( , Tak czy siak pomału zbieram na Mini ! Jak będe mial to się pomyśli o wymianie lufy na FIRSTA, w serwisie na którym sie jeszcze nie zawiodłem! Dziekuje Pikace :wink:

#24 Kiwi  | Napisano 09 luty 2006 - 01:14

Kiwi
  • Weteran
  • Miasto: Wejherowo
Nie wiem, czy w tym temacie była o tym mowa, ale Pik wspominał, że pasują części od prawdziwka.
Znalazłem fotkę, na której porównany jest KWC i ostry:
http://www.e7-shop.c...l_kwvminuzi.jpg

#25 Pikace  | Napisano 19 luty 2006 - 00:33

Pikace
  • Użytkownik
A tak dla czystej ciekawosci, to ile osob posiada w Polsce tego niesamowitego potwora? I czy uzywal ktos Mini UZI na strzelankach? Bo ja sie boje nim strzelac do ludzi, slowo honoru...

#26 crossman  | Napisano 10 luty 2007 - 13:22

crossman
  • Użytkownik
  • Miasto: Żary
Sorki że stary temat odkopuje, ale na allegro zauważyłem takie coś
link

Jest tu napisane że prędkość początkowa to 350fps, a Pikace ma ponad 400. Jak na moje oko to raczej ten sam gun (choć mogę się mylić) Tak wogóle to jak się sprzęcik sprawuje :?:  Z góry dzięki za odp.

Użytkownik crossman edytował ten post 10 luty 2007 - 13:22

#27 Michal71  | Napisano 16 luty 2007 - 20:37

Michal71
  • Użytkownik
  • Miasto: Częstochowa
Witam!
Posiadam MiniUzi KWC i używałem go na strzelance.
Wadą jest zasilanie czyli CO2 - temp. otoczenia nie była wysoka -ok 7-10 C. i widać było różnice w osiągach ( porównując z latem). Extra efekt daje dźwięk strzału - od razu widać kto , gdzie i z czego strzela. Zasięg...na strzelnicy zamknietej testowałem i kulki dolatują na 50 m - jednak siewnik niemiłosierny(kulki o,25 ). Zasięg skuteczny to jakieś 25 m. Doskonale nadaje sie do budynków oraz jako egzemplarz pokazowy. Wadą są koszty używania , nabój C02 to ok 2zł , a to tylko jeden mag serią. Na dłuższą strzelankę trzeba mieć wiadro amunicji i gruby portfel.
Ja jednak swego nie pozbęde się ....UZI ma urok!
Polecam więc każdemu kto ulegnie temu urokowi. :-P

#28 Pikace  | Napisano 22 marzec 2007 - 20:05

Pikace
  • Użytkownik

Cytat

Jest tu napisane że prędkość początkowa to 350fps, a Pikace ma ponad 400.

Mojego UZI z KWC chronowalem i ma ok 430 fps na kulkach 0,25. Na 0,20 ma na pewno wiecej niz 450, ale nie mierzylem juz tego.

Jesli produkt CyberGuna ma mniej, moze to oznaczac, ze byc moze dawkowanie gazu jest inaczej ustawione i ma nizsza moc.

#29 crossman  | Napisano 22 marzec 2007 - 20:36

crossman
  • Użytkownik
  • Miasto: Żary
Czyli magi inne są :?: czy może cała konstrukcja w środku :?:

#30 Kiwi  | Napisano 22 marzec 2007 - 20:48

Kiwi
  • Weteran
Wydaje mi się, że ani jedno, ani drugie ;) Po prostu go inaczej ustawiono. Myślę, że dzięki temu jest bardziej ekonomiczny... w sumie mniej nieekonomiczny ;)

#31 HateMe  | Napisano 13 kwiecień 2007 - 21:43

HateMe
  • Weteran
  • Miasto: To tu, to tam...
Ptaszki mi naćwierkały że CG to wersja eksportowa, w której body nie jest metalowe, i dlatego zmniejszyli moc... ;)

Sam się przymierzam do tej giwery, mógłbym poprosić o jeszcze jakieś info od użytkowników?

Użytkownik HateMe edytował ten post 13 kwiecień 2007 - 21:44

#32 Kiwi  | Napisano 14 kwiecień 2007 - 19:10

Kiwi
  • Weteran
Od kiedy w CG body nie jest z metalu, i co do tego ma moc?
Pozatym CG to nie wersja eksportowa, tylko model sprzedawany pod logiem firmy innej niż producent, jak wiele innych replik z "CG" w nazwie.

#33 Skaut  | Napisano 10 maj 2007 - 17:09

Skaut
  • Użytkownik
  • Miasto: Słupsk
Mam UZI z CG od dwóch dni. Nie mierzyłem na chrono ale kulki 0.25 są za lekkie nawet dla mojej wersji Cyberka :). Co do body- są części stalowe jak i z ABSu. Klimat niesamowity. Kopie wspaniale. No i oczywiście nieekonomiczny potwór...

Użytkownik upadly_skaut edytował ten post 10 maj 2007 - 17:09

#34 Kiwi  | Napisano 10 maj 2007 - 18:59

Kiwi
  • Weteran
Co jest ze stali?

#35 Skaut  | Napisano 11 maj 2007 - 16:17

Skaut
  • Użytkownik
  • Miasto: Słupsk
Kolba :), zamek oraz górna część szkieletu- część zamka w oknie wyrzutu łusek również jest metalowa. No i oczywiście żadnego znalu :). Bardzo ładnie.

#36 Yog-Sothoth  | Napisano 25 maj 2007 - 10:50

Yog-Sothoth
  • Użytkownik
Wczoraj dostalem swoj egzemplarz i jak sie uda, to jutro potestuje na strzelance. Pistolet bardzo ladnie wykonany, jednak troche raza okladziny na chwycie i frontgripie, ciekawe czy daloby sie wymienic te czesci na oryginaly z ostrej wersji.. tylko gdzie je znalezc.
Odnosnie zuzycia gazu.. wszystko zalezy czy ktos ma ciezki palec :) Sam staram sie puszczac krotkie serie nawet na elektryku, takze biorac pod uwage ze na jednej strzelance mozna wydoic z 5-6 magazynkow, to nie wychodzi chyba az tak drogo (naboj po 1,70zl).

#37 Equil  | Napisano 04 listopad 2007 - 15:03

Equil
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Zainteresowałem się tym Uzi i mam parę pytań.

1. Replika sprzedawana tutaj wygląda na tą samą, na czym polegają niezgodności w podawaniu FPS-ów?

2. Pikace, napisałeś, że Uzi ma dość mocny BB i huk, po filmie wnioskuję, że jest wręcz odwrotnie, czy to tylko kwestia jakości nagrania? Możesz jakoś porównać BB do klamek KSC lub DE Hard Kick TM'a? Na filmie nie zauważyłem również ruchu rączki przeładowania, czy w ostrej wersji też jest nieruchoma podczas prowadzenia ognia?

3. Czy tłumik płomienia można zdjąć/jaki jest tam gwint/istnieje jakaś możliwość instalacji tłumika dźwięku?

4. Czy ktoś w końcu próbował zmodyfikować Uzi tak, aby nie było zbyt mocne do strzelania do ludzi jednocześnie nie obniżając za bardzo BB i szybkostrzelności? Jak wygląda sprawa z magazynkami?

#38 Alias83  | Napisano 06 listopad 2007 - 21:30

Alias83
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocek
Jak w tym uzi reguluje sie hopup'a?

#39 Gość_Kret_*  | Napisano 06 listopad 2007 - 22:06

Gość_Kret_*
  • Gość

Cytat

1. Replika sprzedawana tutaj wygląda na tą samą, na czym polegają niezgodności w podawaniu FPS-ów?

Nie podano masy amunicji, jaka zaladowano do testow.

Cytat

2. Pikace, napisałeś, że Uzi ma dość mocny BB i huk, po filmie wnioskuję, że jest wręcz odwrotnie, czy to tylko kwestia jakości nagrania? Możesz jakoś porównać BB do klamek KSC lub DE Hard Kick TM'a? Na filmie nie zauważyłem również ruchu rączki przeładowania, czy w ostrej wersji też jest nieruchoma podczas prowadzenia ognia?

W moim (CG) efekt jest silny jak na airsfotowa replike. Nie pamietam, czy rusza sie zamek.

Cytat

3. Czy tłumik płomienia można zdjąć/jaki jest tam gwint/istnieje jakaś możliwość instalacji tłumika dźwięku?

Zdjęcie tłumika płomienia to rozmontowanie części systemu Hop Up.

Cytat

4. Czy ktoś w końcu próbował zmodyfikować Uzi tak, aby nie było zbyt mocne do strzelania do ludzi jednocześnie nie obniżając za bardzo BB i szybkostrzelności? Jak wygląda sprawa z magazynkami?

Tak. Zrobil to Dundee z RBB. Spytaj go, jak dokladnie downgrade'owal zawory. Pszczola walczyla tym dzielnie na wielu grach, a Dundee używał nawet do CPP na Bornym.

Magazynki są do dostania, ale w cenie 150 - 200 PLN za sztukę.

Cytat

Jak w tym uzi reguluje sie hopup'a?

Kręci się tym zgrubieniem przy lufie (nie mam pojęcia, jak to sie nazywa) - tak pstryka podczas krecenia. W druga strone kreci sie bez pstrykania, ale tylko po nacisnieciu tego dzyndzla nad lufa.

#40 Alias83  | Napisano 07 listopad 2007 - 11:27

Alias83
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocek
Ale to jest tylko nakretka mocująca lufe... ona nie ma żadnego połączenie z czym kolwiek. Na jakiej zasadzie to działa? I w którą stronę jest hop a w która normal? Bo kupiłem używke i nie mam instrukcji...