Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Rusznikarstwo<- jakie szkoly??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 misha  | Napisano 03 marzec 2006 - 20:30

misha
  • Użytkownik
  • Miasto: Szamotuły/Poznań/Dęblin
Witajcie, mam 16 lat i jestem w 3 gimnazjum. Stoje przed trudnym wyborem szkoly. Moim marzeniem byloby zostac rusznikarzem. I tu jest moj problem, niewiem jaka szkole wybrac. Jestem z Wielkopolski i mam mozliwosc zamieszkania / dojezdrzania do Poznania. Moze zna ktos jakies szkoly rusznikarskie w Poznaniu?? A jak nie to czy sa jakies studia rusznikarskie na ktore mozna sie dostac po ogolniaku??

Kazda pomoc procz podawania linku do googli albo innej wyszukiwarki sie przyda :wink: .

#2 Foka  | Napisano 03 marzec 2006 - 21:00

Foka
  • Zasłużony
  • Miasto: Gdańsk
Nie ma czegoś takiego jak szkoła rusznikarska. Naukę możesz zacząć albo od dobrego ogólniaka, albo jakieś technikum mechaniczne. Następnie studia na politechnice, najlepiej na takiej gdzie jest kierunek związany z uzbrojeniem (np. warszawska, nie wiem jak inne), czy jakiejś uczelni wojskowej.

#3 misha  | Napisano 03 marzec 2006 - 21:21

misha
  • Użytkownik
Ahaaaaa.... Czyli narazie mam sobie isc spokojnie do ogolniaka, pozniej studia, np. informatyka lub jakiegos spawacza-akrobate, i isc potem sie szkolic do jakiegos majstra??

#4 Talib  | Napisano 03 marzec 2006 - 21:50

Talib
  • Użytkownik
  • Miasto: Siedlce
Dzisiaj byłem na targach szkół w Wawie- Na WAT na wydziale mechatroniki jest kierunek konstrukcja i technologia broni- myślę że to jest dobry kierunek (sam się tam pewnie wybiorę)

#5 DariuszM  | Napisano 03 marzec 2006 - 23:35

DariuszM
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Pomyślcie najpierw jakie zapotrzebowanie jest na rusznikarzy i konstruktorów broni w Polsce, kraju,  gdzie każdy może łatwo mieć broń przecież ;)...może tego rusznikarza należałoby potraktować jako ew. drugi, zapasowy zawód...? :)

#6 misha  | Napisano 04 marzec 2006 - 06:37

misha
  • Użytkownik

DariuszM napisał:

każdy może łatwo mieć broń przecież ;)

A kto bedzie robil przeglady tej broni?? :wink: , swoja droga, coraz wiecej ludzi chce miec bron mocniejsza od wiatrowki "tak dla szpanu" i strzelania do puszek :wink: , wiec wg mnie zapotrzebowanie na takie rzeczy bedzie..... BTW chce jeszcze sobie informatyka lub fotografa zrobic :P .

#7 thor_  | Napisano 04 marzec 2006 - 11:24

thor_
  • Weteran
Szkoła średnia => technikum mech. obróbka skrawaniem to chyba najlepszy kierunek,
Studia => kirunek mechaniczny najlepiej mechanika precyzyjna
No i jakiś rusznikarz po tym wszystkim który weźmie Cię na ucznia/czeladnika pod jego "opieką" zrobisz papiery-zdasz egzamin czeladniczy a potem mistrzowski i to w zasadzie wszystko.

Pozdrawiam

ps
Raczej nie przydadzę się specjalnie kierunki na uczelniach traktujące o nowoczesnej broni i takich tam :) Raczej nikt nie przyjedzie do Ciebie naprawiać Abramsa czy rakiet typu Criuse czy Tomahawk. A w broni strzeleckiej od wieeeeelu lat poza detalami elementy którymi zajmuje się rusznikarz nie zmieniły sie i sposób ich naprawy, wytwarzania czy regulacji jest taki sam od lat.

Swoją drogą zawód na wymarciu. Dlaczego? Kupując dziś broń znanych firm ma się z reguły "dożywotnią" gwarancję i obsługę serwisową "trudnych" przypadków. Jedyne miejsca gdzie faktycznie rusznikarze mają pełne ręce roboty to ci którzy robią dla wojska czy policji.

#8 Foka  | Napisano 04 marzec 2006 - 11:56

Foka
  • Zasłużony
Mimo wszystko przed studiami polecam dobry ogólniak. Nawet jak idziesz na uczelnię techniczną łatwiej po ogólniak, z dobrą podbudową matematyki i fizyki nadgonić czysto techniczne sprawy, niż technikowi ze średnią matematyką i fizyką nadgonić te podstawy. Mówię to z autopsji z Politechniki Gdańskiej.

#9 misha  | Napisano 04 marzec 2006 - 15:03

misha
  • Użytkownik
Aha, dzisiaj juz bylem na targach edukacyjnych w poznaniu (zamiast isc na strzelanke :cry: , mam nadzieje ze sie oplaci :wink: ) i wrocilem z 15 kilogramami ulotek przeroznych szkol, powiem tak, technika i zawodowy omijalem szerokim lukiem :P , teraz tylko wybrac (i dostac sie :P ) jakies dobre liceum i na studia 8) .

Thx za pomoc, jak dobije do 18 roku zycia to postawie piwo, jak bede rusznikarzem to stuninguje repliki :P .

#10 Garoo  | Napisano 26 wrzesień 2006 - 18:24

Garoo
  • Użytkownik
  • Miasto: Mielec/Rzeszów
Dobry ogólniak spoko, ale ja mam inny problem:Z czego w takim przypadku zdawać maturę?? Z fizyki?? Matmy?? :roll:

#11 Kamil  | Napisano 26 wrzesień 2006 - 19:53

Kamil
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Jeżeli studia techniczne jak np. wymieniona przez Taliba konstrukcja i technologia broni, to raczej napewno matma i fizyka.

#12 Talib  | Napisano 27 wrzesień 2006 - 12:59

Talib
  • Użytkownik
na "wacie":D na cywilnych będa od przyszłego roku między innymi:
-technika uzbrojenia i materiały wybuchowe
-uzbrojenie klasyczne i środki bojowe
-uzbrojenie rakietowe
na wydziale mechatroniki na kierunku mechatronika

na lotnictwie i kosmonautyce bedzie jeszcze uzbrojenie lotnicze

do tego trzeba zdawać matmę i fizę, oczywiscie na rozszerzonym najlepiej...

co do wojskowych to sami jeszcze dokładnie nie wiedzieli na targach szkół

taki mały OT...
:D

#13 szymelek  | Napisano 28 wrzesień 2006 - 13:46

szymelek
  • Użytkownik
  • Miasto: Śrem
talib moglbys podac link albo cos bo na stronie WAT-u nie moge znalezc nigdzie kierunku konstrukcja i technologia broni. Inne wymienione przez ciebie sa ale tego jednego nie moge znalesc :?

#14 Talib  | Napisano 28 wrzesień 2006 - 14:14

Talib
  • Użytkownik
mam te wymienione na ulotce z tego roku (czyli na rekrutację w roku 2007)
w tamtym roku było (na ulotce przynajmniej, mam je obie przed sobą)
w tym już jest tylko to co napisałem wyzej...
w tamtym było po prostu mniej specjalnosci jeśli chodzi o broń, teraz to rozbudowali, tak mi się przynajmniej wydaje, acz kolwiek ekspertem nie jestem, przekazuje tylko inf. które znalazłem w ulotce (tamten post jest z 3 marca, wiec z tamtego roku szkolnego)

pozdrawiam (acha, polecam zadzwonić i się spytać--> bardzo miła Pani w informacji, wszystko wyjaśni :D )

#15 SCOTT  | Napisano 21 sierpień 2012 - 14:43

SCOTT
  • Użytkownik
  • Miasto: Ciechanów
Ludzie co wy mówicie? Czy wy się chociaż trochę orientujecie co to jest zawodowe rusznikarstwo? Mój kolega aby się wykształcić w tym zawodzie wyjechał do Anglii :)

#16 zuczek  | Napisano 21 sierpień 2012 - 15:06

zuczek
  • Użytkownik
  • Miasto: Elbląg/gdańsk
6 lat temu?

#17 Vender  | Napisano 21 sierpień 2012 - 16:08

Vender
  • Użytkownik
  • Miasto: Koło
Swoją drogą jak już odkopaliście to ciekawe jak tam losy naszego rusznikarza się potoczyły ? :D

#18 Deadlus  | Napisano 22 sierpień 2012 - 08:20

Deadlus
  • Użytkownik
  • Miasto: Pruszków
jak chciałbyś iść na rusznikasza to chyba nie w polsce... juz w lepiej w USA bo tam łatwiej jest o pozwolenie o broń i tam co drugi bron ma wiec...

#19 kalach  | Napisano 25 sierpień 2012 - 09:24

kalach
  • Użytkownik
  • Miasto: Katowice
Każdy z polskich rusznikarzy uczy się samemu bądź od kogoś. Pozatym w PL jest już "kilku" rusznikarzy którzy mają swoją klientelę i trudno było by się wybić na własną rękę. Żeby otworzyć zakład rusznikarski potrzebujesz koncesję MSWiA i dużo złotych monet :/ . Coś tam wiem, bo troszkę siedzę w tej "branży". Uwierz mi, droga do bycia rusznikarzem nie będzie łatwa. Jeżeli za wszelką cenę chcesz mieć kontakt z bronią, jak dorośniesz, poszukaj pracy w sklepie z bronią i amunicją - ale tutaj też nie jest bajecznie ;)

#20 AnR  | Napisano 25 sierpień 2012 - 09:53

AnR
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław

Wyświetl postUżytkownik kalach dnia 25 sierpień 2012 - 09:24 napisał

poszukaj pracy w sklepie z bronią i amunicją - ale tutaj też nie jest bajecznie :icon_wink:

Strasznie jest w ręcz bym powiedział. Klientele, przynajmniej moja taka była, nieuprzejma i chamska. Środowisko myśliwych to bogate buce, ale oczywiście nie wszyscy. Do tego badania do dopuszczenia są drogie, ja znalazłem tanio, bo za 350 zł chyba. Najtaniej w PL. Do tego przepisy jeśli chodzi o gospodarkę magazynową dot. broni i amunicji w PL są... ciężkie.