Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

IDF / MAGAV

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Szaszłyk  | Napisano 19 maj 2010 - 20:36

Szaszłyk
  • Weteran
  • Miasto: Departament Spraw Niecierpiących Zwłoki
http://www.ospreypub...c...eli&Group=1

Może w tych książeczkach podstawowe informacje znajdziesz.

#22 DoW  | Napisano 19 maj 2010 - 21:10

DoW
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Ooo tak, w ospreyu to już prędzej. Dzięki panie Szaszłyk.

#23 Grzegorz973  | Napisano 04 czerwiec 2010 - 23:09

Grzegorz973
  • Użytkownik
  • Miasto: as
Używa ktoś może izraelskiego zawieszenia taktycznego i mógłby podpowiedzieć coś na temat jego konfiguracji? Zanabyłem takie:
http://www.israeli-w...e_slings/p2.htm

I sprawa niby prosta - dwa karabińczyki, dwa punkty do montażu w mojej eMce... Ale może ma ktoś już jakieś wygodne patenty opracowane? Nie bez powodu pewnie żołnierze IDF stosują wszelakie taśmy na chwycie z haczykami, przewlekane taśmy na kolbie, sznurki itd...

#24 Kapral  | Napisano 05 sierpień 2010 - 20:02

Kapral
  • Użytkownik
  • Miasto: Pyrusowo
Witam :)

Panowie, gwarantuje wam, ze na internecie nie znajdziecie nic porzadnego i Cahalu. Po prostu, kwestia bariery jezykowej. Jesli ktos ogarnia iwrit, to jest kilka ciekawych blogow. na jpost.com jest chyba jeden blog, jakiegos amerykanca, chayal boded, ktory zrobil aliyah i zaciagnal sie do tzamchanim (wszyscy amerykanie wala do tzamchanim, he he he, chyba kompleks Michaela Levina). Anyway, postaram sie go znalezc i wkleic, jesli ktos jest zainteresowany.

Grzegorz, nie wiem w czym problem. Wiazesz sznurki po obydwu koncach i zaczepiasz pas. Jako ciekawostke, podpowiem, ze przy przenoszeniu broni, w cahalu kolba ma byc zlozona. Przy Kav, sytuacjach combat, kolba ma byc rozlozona. Rezim dotyczy tez trzymania broni, ma ona byc zawieszona caly czas przez szyje podczas walki. Tak przynajmniej obowiazuje w Cahalu.

#25 Grzegorz973  | Napisano 05 sierpień 2010 - 21:05

Grzegorz973
  • Użytkownik
  • Miasto: as
Heh, problem był w braku sznurka i małej wygody standardowego podczepienia pod punkty montażu. Oblookałem sobie dokładnie temat o IDF na Military Photos i poczułem się trochę skonfundowany ilością "patentów" - spadochroniarze i piechota górska (?) latała ze sznurkami, inne jednostki z punktami montażu na taśmach velcro itd.

Koniec końców, kupiłem dobry rzep, w domu miałem pełno odpowiednich pasków i zaczepów, to przy pomocy maszyny zmajstrowanie czegoś podobnego zajęło mi 5 minut.
Komfort użytkowania wzrósł niepomiernie, a i moja M4-ka wygląda bardziej koszernie. ;)

#26 Kapral  | Napisano 05 sierpień 2010 - 21:40

Kapral
  • Użytkownik
  • Miasto: Pyrusowo

Wyświetl postUżytkownik Grzegorz973 dnia 5/8/2010, 21:05 napisał

Heh, problem był w braku sznurka i małej wygody standardowego podczepienia pod punkty montażu. Oblookałem sobie dokładnie temat o IDF na Military Photos i poczułem się trochę skonfundowany ilością "patentów" - spadochroniarze i piechota górska (?) latała ze sznurkami, inne jednostki z punktami montażu na taśmach velcro itd.

Koniec końców, kupiłem dobry rzep, w domu miałem pełno odpowiednich pasków i zaczepów, to przy pomocy maszyny zmajstrowanie czegoś podobnego zajęło mi 5 minut.
Komfort użytkowania wzrósł niepomiernie, a i moja M4-ka wygląda bardziej koszernie. ;)

Standardowym w Calahu punktem zaczepienia pasa jest sznurek. Bajerów na velcro mało kto używa.
I co to jest Piechota górska? Masz na myśli Hativat Hermon, czyli alpinistim? Kolesie w białych kombinezonach z Golanów? To jest właściwie jednostka specjalna, więc mają na stanie różne fajne bajery, z białymi malowaniami karabinów włącznie.

Jeśli juz bardzo chcesz mieć koszerny rzep, to w każdym sklepie outdoorowym są sprzedawane takie małe paski velcro z D-ringiem. Montujesz szeroki na łoże a wąski przeplatasz przez kolbę a pas zaczepiasz o D-ringi i jest. Można to kupić na zahal.org. W Israelu to kosztuje jakieś 19-22 szekli. A i tak większość zołneirzy to olewa, po za drogie, a 20 szekli to juz 2 kawałki pizzy albo wypasiony falafel hehehehe

#27 guzio29  | Napisano 27 listopad 2010 - 23:39

guzio29
  • Moderator I
  • Miasto: Gdańsk
Witam. Chciał bym troszkę odświeżyć temat. Mianowicie zadając kolejne pytanie. Interesuje mnie Sayeret Matkal lub Sayeret Tzanhanin. Jestem ciekaw czy nadal wykorzystują Galila i jakie umundurowanie i wyposażenie. Pytanie o tyle zasadne, że nie znalazłem nic ciekawego ani w internecie ani w książkach. Znalazłem co prawda kilka zdjęć, gdzie noszą przede wszystkim khaki/oliv + wszelkiej maści broń strzelecką i różne kamizelki. Jednak ja jestem dociekliwy i staram się dowiedzieć czy mają jakieś konkretne na stanie czy tak jak we wszelkiego rodzaju jednostkach specjalnych (wolnoć Tomku w swoim domku) ? Bo interesuje mnie dokładne odwzorowanie którejś z tych jednostek.
Jeśli mógł by mi ktoś pomóc był bym niewymownie wdzięczny.
Pozdrawiam

#28 Kamil  | Napisano 29 listopad 2010 - 20:14

Kamil
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Galili to już nie używają, zresztą mało kto je jeszcze ma. Na temat oporządzenia napisałbym coś więcej, ale wczoraj wygasł mi dostęp do isayeret.com :(

#29 guzio29  | Napisano 02 grudzień 2010 - 17:06

guzio29
  • Moderator I
  • Miasto: Gdańsk
Tzn. co do Galila to na bank Armia Estońska i chyba jeszcze pojawia się w Fińskiej (podobno). Na pewno też kilka państw W Ameryce Pld. (Boliwia, Chile, etc.). Sam ostatnio znalazłem fajną stronkę z wypo IDF, ale jak zobaczyłem kamizelkę recon vest  to mi "scenka" opadła - 3.499 US $

#30 xsnailx  | Napisano 07 luty 2011 - 09:36

xsnailx
  • Użytkownik
  • Miasto: Cieszyn
Jako czlonek grupy IDF pozwole sie wypowiedziec :) Kontraktowy sprzet da sie sciagnac najlepiej przez kontakty na miejscu choc ceny male nie sa. Swoja droga mamy czasem nadmiarowy szpej wiec mozna pytac. Jesli chodi o ksiazki to jest 17 tomowa encyklopedia IDFu w iwrit i tam naprawde mozna wiele znalesc. Ksiazki najlepiej szukac w iwrit i na ebayu - polecam sprzedawce zorba139

#31 YAVOR  | Napisano 06 marzec 2011 - 12:04

YAVOR
  • Użytkownik
  • Miasto: WARSZAWA
Cześć
31 marca na tydzień lecę do Izraela. Będę robił zakupy w militarnych sklepach.
Sprowadzę trochę sprzętu. Może macie jakieś konkretne zapotrzebowania? Niestety raczej w ciężkie rzeczy nie wchodzę bo mi nadbagaż wskoczy.
Mundury, pasy, berety, insygnia, pasy nośne broni, mocowania do pasów, gumy na hełmy... itd ... wszystko co w miarę lekkie i upchnę w bagaż.
Piszcie na maila co potrzebujecie... a ja odpisze i podam przybliżoną cenę ... co nie zejdzie pójdzie na allegro no a tam wiadomo cena będzie inna :)

Mój mail

entralizo@gmail.com

Pozdrawiam YAVOR  z YELNET

#32 Krysiek  | Napisano 23 lipiec 2011 - 12:11

Krysiek
  • Użytkownik
  • Miasto: Stalowa Wola
Witam
Odświeżam temat. Interesuje mnie sprawa z siatkami maskującymi na hełmach żołnierzy IDF. Mam kilka pytań co do tej kwestii. Jak to się fachowo nazywa ? jest to na stałe mocowane do hełmu ? czy można to dostać w Polsce ? jeśli tak to gdzie i za ile. Lub czy może mógłby mi ktoś podać jakieś wskazówki jak samemu wykonać podobną siatkę. Podaje kilka fotek interesującej mnie rzeczy.

http://imageshack.us...s/231/idf1.jpg/
http://imageshack.us...s/818/idf2.jpg/
http://imageshack.us...s/706/idf4.jpg/

Z góry dziękuję za pomoc.
Krzychu

Użytkownik Krysiek edytował ten post 23 lipiec 2011 - 12:13

#33 Yahalom  | Napisano 23 lipiec 2011 - 12:37

Yahalom
  • Moderator I
  • Miasto: Silesia
Mitznefet

http://www.zahal.org...h_parent=153409

#34 Fabson93  | Napisano 06 sierpień 2011 - 14:18

Fabson93
  • Użytkownik
  • Miasto: Sosnowiec

Wyświetl postUżytkownik Arafat (KSK) dnia 23 lipiec 2011 - 12:37 napisał

Ale lepiej kupić Mitznefet'a na ebay.com bo to co oferuje ZAHAL.org to sa robione wg. standardu IDF i sa takie "małe" a większość zołnierzy robi własne na szwalniach :) A jak chcesz orginalne oporządzenie IDF to tylko Ebay bo na zahalu sa kopie kamizelek.

#35 Stalker  | Napisano 08 sierpień 2011 - 12:42

Stalker
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Czy Zahal oferuje oryginały czy wszystko to są kopie?

#36 Yahalom  | Napisano 26 wrzesień 2011 - 11:55

Yahalom
  • Moderator I
  • Miasto: Silesia
http://www.agilitege...x.php?page=Home

Co sądzicie? Ceny troszkę zabójcze :D

#37 Stalker  | Napisano 26 wrzesień 2011 - 11:58

Stalker
  • Użytkownik
Sprzęt Hagor jest w podobnej cenie, więc nie ma kosmosu.

#38 yakarov  | Napisano 26 wrzesień 2011 - 13:45

yakarov
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Wadowice

Wyświetl postUżytkownik Stalker dnia 08 sierpień 2011 - 12:42 napisał

Czy Zahal oferuje oryginały czy wszystko to są kopie?
W czasach świetności mitznefety robiło się samemu. Z siaty maskującej. Tak samo jak ubranka maskujące.
Teraz można kupić sałaty na wielu bazarach i w sklepach internetowych. Dlaczego małe? Bo to komercja.
Jak się robi samemu z kradzionej siatki to imoże być większe.

#39 Stalker  | Napisano 26 wrzesień 2011 - 17:11

Stalker
  • Użytkownik
Dzięki. A kamizelki też mają kopie a nie oryginały? Coś takiego ktoś tu ostatnio napisał.

#40 yakarov  | Napisano 26 wrzesień 2011 - 18:30

yakarov
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Wadowice

Wyświetl postUżytkownik Stalker dnia 26 wrzesień 2011 - 17:11 napisał

Dzięki. A kamizelki też mają kopie a nie oryginały? Coś takiego ktoś tu ostatnio napisał.

Większość sklepów sprzedaje marom dolphina i hagora. Tyle, że wersje komercyjnez metkami. Często są to modele podobne to wojskowych lub takie same. Dla wojska idą z kontraktów dla wojska czyli inne metki. Inna sprawa, że możesz kupić sobie wyposażenie lub też zamówić specjalnie pod siebie. Wiele jednostek robi sobie zamówienia na kamizele z własnymi obszyciami itp. bajerami.