Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Colt M1991 A1 / Colt Delta Elite [KWC]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ummra  | Napisano 26 listopad 2002 - 16:51

Ummra
  • Użytkownik
  • Miasto: Mielec
hi
Jeden z moich kompanów z ekipy ma Collta Delta Elite (KWC)
Według mnie sam fakt że jest to pompka KWC przemawia na jego korzyść
gdyż uważam że firma jest solidna i ma solidne produkty:).
Jedyną wadą Delta Elite (KWC) jest wagam, jest bardzo lekki, waży zaledwie 300 g (jesli sie nie myle) :(
Zasieg skuteczny tego pistoleciku jest obiecujo daleki, w pierwszych dniach jego użytkowania Hop-Up nosił kulki TM 0,25 nawet za wysoko:)
Po kilku Starciach w terenie rozstrzelał sie i jest godnym nażedziem zagłady :twisted:
Wykonanie nie jest rewelacyjene lecz czego można sie spodziewać za 99zł:)
Moje zdanie jest takie, jeśli inwestowac w pompkę to niech to bedzie albo z TM albo niechaj to bedzie CIĘŻKA pompka z (KWC)

Salom 8O

Pozdrawiam Ummra :wink:

#2 IOF_SAPER  | Napisano 27 listopad 2002 - 19:43

IOF_SAPER
  • Użytkownik
  • Miasto: Częstochowa
Od 2 godzin i 20 minut jestem właśnie posiadaczem takiego Colta. Nietety jeszcze nie wiem jak leci kulka i jaki ma zasięg bo jest ciemno i nic nie widać :( . Ale w samochód mojego ulubionego sąsiada trafiłem z 20m  :twisted: . Na wadze i wykonaniu tego guna faktycznie sie zawiodłem ale nie wygląda naj gożej  (mógłby wygladać lepiej). No i to chyba tyle! Aha! jeszcze wydaje miłe odgłosy dla ucha  :D.

Więcej o zasiegu i sprawności w boju będę mógł napisać w sobotę wieczorem.

#3 SouthMan  | Napisano 02 lipiec 2003 - 16:44

SouthMan
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Ma ktoś tę giwerkę ?
http://military.pl/c...lshop/K140.html
W opisie na military pisze: "Celność i osiągi tego pistoletu są standardowe dla tej grupy" Czy jest aż tak źle ? KWC i standard ? Coś mi tu nie gra :)
Opinie właścicieli mile widziane :)

ps. szukałem w archiwum i nie znalazłem

#4 Gość_Wilq_*  | Napisano 02 lipiec 2003 - 20:42

Gość_Wilq_*
  • Gość
Osiągi raczej ponadstandardowe. Na pewno lepsze od Sturm Rugera z UHC i trośkę lepsze od Taurusa z KWC, czyli całkiem całkiem :) . Wykonanie średnie, tym bardziej, że zamiast napisu na zamku M1911 jest M1991 :)  . Ale pod względem osiągów jest jak najbardziej dobry. Nie podaję przybliżonego zasięgu "na oko", bo ktoś może napisać, że AEG ma zasięg 25m, a ktoś, że krótka sprężyna też 25... Bo "na oko" to twór iście szatański! No i waga i pojemność mała... Standardowo jak chodzi o KWC-przy wyjmowaniu magazynka 2 ostatnie kulki wypadają z maga.

#5 Fboardpro  | Napisano 20 sierpień 2003 - 12:32

Fboardpro
  • Użytkownik
  • Miasto: Śląsk

Wilq napisał:

Osiągi raczej ponadstandardowe. Na pewno lepsze od Sturm Rugera z UHC i trośkę lepsze od Taurusa z KWC, czyli całkiem całkiem :) . Wykonanie średnie, tym bardziej, że zamiast napisu na zamku M1911 jest M1991 :)  . Ale pod względem osiągów jest jak najbardziej dobry. Nie podaję przybliżonego zasięgu "na oko", bo ktoś może napisać, że AEG ma zasięg 25m, a ktoś, że krótka sprężyna też 25... Bo "na oko" to twór iście szatański! No i waga i pojemność mała... Standardowo jak chodzi o KWC-przy wyjmowaniu magazynka 2 ostatnie kulki wypadają z maga.

Pisze 1991 bo to jest właśnie colt 1991a1 a nie 1911, są to dwa różne modele broni. Sprzedawca podał 1911 bo jest bardziej znana i myślał, że zwiększy się sprzedaż  :wink: . Jednak w oryginale pomiedzy 1991 a 1911 są niewielkie różnice. Co do repliki to nie ma hop-up'u ale za to ma mocną sprężynę, bardzo trudną się z niego celuje ( wysoka parabola lotu kulki ). Magazynek imituje wysuwanie się jak w oryginale ( gdy w obojętnie jakim pistolecie wsadzamy magazynek maboje się musza troche "schować" żeby gdy odciągniemy zamek do tyłu nabój wysunął się, dlatego w prawdziwej broni magazynki wylatują z impetem ponieważ sprężyna napiera na zamek ).

#6 Robson  | Napisano 24 sierpień 2003 - 11:47

Robson
  • Użytkownik
  • Miasto: Zielonka k.Warszawy
Sluchaj strzelam tym pistoletem od lutego 2003r. i niemam wiekszych zastrzezen ale moglby byc troszke mocniejszy poniewaz: od lutego do czerwca(czesto uzywany) nic sie nie dzialo, ale na koncu pistoletu sa 2 niby srobki ktore naprawde sa tylko atrapa bo niczego sie nie trzymaja a od nich do konca gornej obudowy jest moze 5mm plastiku. dany plastik po dluzszym uzywaniu peknal najpierw z jednej, a jakies 2 tygodnie temu z drugiej strony. ja przestrzaszylem sie kiedy obudowa wystrzelila jak kulka poniewaz sprezynka ktora powraca zamek jest na tyle mocna :D. na akcji strzelalem z niego bez tej ww. sprezynki i musialem dopychac zamek po zaladowaniu. nasz teamowy lekarz szybko go zreanimowal w domu kropelkom i teraz jest juz dobrze. wiec jesli chcesz go kupic to zdejmij obudowe i przyklej ja na koncu no i potem tylko laduj spokojnie bez nerwow dokonca dopychajac zamek reka to bedzie wszystko spox :D

#7 Fboardpro  | Napisano 01 wrzesień 2003 - 18:43

Fboardpro
  • Użytkownik
Dzis rozbierałem tego 1991 i te dwie śrubki nie są atrapami. Po ich odkręceniu lekko wysuwa się cały tłok i lufa, nie wiem tylko jak dobrać się do samego tłoka ( nie chce nic zepsuć  :wink:  ). Po wyjęciu całego ww stuff'u można beż problemu ściągnąć lufę zewnetrzną wraz ze sprężyną powrotną, potem zdjąć zaczep, bolec sam wyleci i mozna wyciągnąć lufę.

#8 Hunt  | Napisano 02 wrzesień 2003 - 11:55

Hunt
  • Użytkownik
  • Miasto: Bytom
Posiadam tego gnata i powiem Ci że nie widziałem jescze mocniejszej sprężyny a porównywałem go z pięcioma innymi!

#9 BMP_Mad_Max  | Napisano 02 wrzesień 2003 - 20:09

BMP_Mad_Max
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Uwaga kryptoreklama :P :
Zapraszam na naszą stronę www.dsqair.prv.pl do działu broń.
Jest tam szczegółowy opis tego colt'a. Mogę do tego dopowiedzieć jedynie tyle, że strzelanie kulkami 0.2g mija się trochę z celem. Radzę używać tych 0.25. A zasięg ma porównywalny z gaziakami.

Pozdrawiam.[/url]

#10 BMP_Mad_Max  | Napisano 03 wrzesień 2003 - 09:54

BMP_Mad_Max
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Fboardpro napisał:

na twojej stronie niema opisu tego guna, mówimy tu o 1991a1 bez HU a nie o delta elite  :wink:
To jest to samo. Różnica polega na oznaczeniach na gun'ie i na okładzinach rączki. Bebechy i osiągi są dokładnie takie same.

#11 Robson  | Napisano 03 wrzesień 2003 - 13:39

Robson
  • Użytkownik
  • Miasto: Zielonka k.Warszawy
dobra poprawiam sie nie sa to atrapy ale ten kawaleczek plastiku za nimi naprawde nie trzyma a co do sprezyny jest naprawde z*******a i gdyby byl hop-up to.....

#12 Fboardpro  | Napisano 03 wrzesień 2003 - 13:54

Fboardpro
  • Użytkownik
Powiedz mi co ten kawałeczek plastiku trzymie ?? jedynie przyjmuje minimalny ciężar sprężyny powrotnej ( jedynie może pęknąć jak po naciągnięciu puścisz zamek; może się tak stać gdyż sprężyna powrotna jest troche zbyt silna ). Faktycznie gdyby był HU to....  8O  :twisted:

#13 Kmieciu4eveR  | Napisano 03 wrzesień 2003 - 14:55

Kmieciu4eveR
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Zaryzykuję tezę, że Dezert z KWc  - czyli inymi słowy najdroższy pistoet sprężynowy na naszym rynku wcale ne jest taki perfekcyjny. Po pierwsze zacięcia - raz kulka źle wejdzie i staje się to nagminne - podczas wczorajszego strzelania odmawiał posłuszeństwa co 15minut. Wg mnie jest to niedoróbka konstrukcyjna, spowodowana zbyt dużą ilością ruchomych >> plaskikowych<< części. Zasięg - wydawałoby się bezkonkurencyjny, lepszy od każdego pistoletu za 100 zł...  za wyjatkiem malutkiego taurusa :P Temu to włożyli sprężynę tak silną,  że ten uhc-cowski plastik aż trzeszczy przy naciąganiu, a kulka szybuje hyba z 40 metrów. Dosłownie. LEci 2x dalej niż p99 stti. do tego 20 qlek w magu. N

#14 wojt-as  | Napisano 03 wrzesień 2003 - 15:15

wojt-as
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Oczywiście co do Taurusa to najlepsza spluwa świata ale chodziło mi o to że Desert nieźle niesie fakt że zacina się (trzeba zastąpić jedną część na stalową i będzie ok). Ja tam wolę swoją 91 (wolałbym 11) bo liczy się klimat, giwera ta ma jeden minus: przez przypadek zeskakując można nacisąć zwolnienie magazynka.
Acha czy ktoś wie gdzie można dostać drugi magazynek do 1991?
Notobananapa!