Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

[Oficjalny] MP001 [AGM]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
325 odpowiedzi w tym temacie

#21 maxavelli  | Napisano 04 listopad 2006 - 18:29

maxavelli
  • Użytkownik
  • Miasto: Jaworzno
A czy da sie dopasowac komore HU i gumke z TM? Jak wiemy HU TM jest "magiczny", przez co moznaby znakomicie poprawic zasieg (ja juz sie nauczylem ze fps'y to nie wszystko) ;-)...

#22 Allshooter  | Napisano 04 listopad 2006 - 18:29

Allshooter
  • Użytkownik
  • Miasto: warszawa(ożarów)
No i moje mp001 przeszło chrzest bojowy.Wyniki są niestety nie zadawalające.Po odaniu kilku strzałów zauważyłem nagły spadek mocy.broń już wogle nie przebijała puszki.Zasieg spadł do około 15m a kulka zaczeła leciec lobem.okazało sie ze komora hop upa zamarzła.W domu zaczoł już walic normalnie.Niestety bedzie trzeba dokupic sylikonowy hop up bo chyba nie da sie strzelac w zime.Kolega posiadający spręzynowego shotguna nie mial takich problemów... :?

#23 mczesiu  | Napisano 05 listopad 2006 - 10:15

mczesiu
  • Użytkownik
  • Miasto: Opole
Broń ta ma 45 M skutecznego zasięgu, jest dobrze wykonana, celna i dobra dla początkujacego snajpera.

#24 Wlosu  | Napisano 05 listopad 2006 - 13:11

Wlosu
  • Użytkownik
  • Miasto: Socho :D
Witam. szlajając sie po necie znalazłem stronke z filmikami (na Youtube) "testu, opisu" Mp001 bardzo fajne zrobione i dokladnie pokazujace ta replike. wrzucam bo nie widzialem co by ktos to dawal.

PS: Sa tam tesz filmiki dt. SL8, G18c cymy itd.

pzdr.

http://www.airsoftre...18991.msg199231

#25 Ungeziefer  | Napisano 05 listopad 2006 - 23:36

Ungeziefer
  • Użytkownik
  • Miasto: BRT 112, SztrafBat, JW2529
Moglbym prosic jakiegos posiadacza czarnej wersji o fotki broni oraz o ocene "blyszczenia" sie loza? Interesuje mnie takze w jaki sposob mozna przedluzyc ta sliczna lusnie, chodzi o tlumik.

#26 augustox  | Napisano 06 listopad 2006 - 17:07

augustox
  • Użytkownik
  • Miasto: Krotoszyn
coś mi sie obiło że nie trzeba kupować przejściówki na tłumik bo tam jest już gwint 14mm....nie wiem czy tego czasem nie czytałem na tym forum- nie jestem tego pewien....

#27 Wlosu  | Napisano 06 listopad 2006 - 17:10

Wlosu
  • Użytkownik
  • Miasto: Socho :D
jako ze jestem żywo zainteresowany tym tematem, skorzystałem z dobrodziejstw interenetu i znalazłem kolejna recke (naszczęście w wiekszości po angielsku bo stronka jest filipińska  :P  ) + garść porad.

pzdr.

PS:rozszyfrowałem skrót JG :D to nie jest Japan Gun jak niektorzy mniemali, a "Jinggong" - hehehe, kuźwa małe żółte ludki :D

ED: link sie nie wkleił.
http://www.filairsof...er=asc&&start=0

#28 Ungeziefer  | Napisano 06 listopad 2006 - 17:40

Ungeziefer
  • Użytkownik
  • Miasto: BRT 112, SztrafBat, JW2529

augustox napisał:

coś mi sie obiło że nie trzeba kupować przejściówki na tłumik bo tam jest już gwint 14mm....nie wiem czy tego czasem nie czytałem na tym forum- nie jestem tego pewien....

Dołączona grafika

nie wyglada mi to niestety na 14mm, w kazdym razie: ta czy raczej ta bedzie dobra do tej repliki

Cytat

An airsofter had his mp001 chronoed at 496 fps (only with the teflon fix)

O_O nie chce mi sie w to wierzyc (pewnie na 0,12 jesli juz ;) ), ale wiadomosc badz co badz rozgrzewajaca serca, ze teflonik daje dobre rezultaty

#29 sjzmisiek  | Napisano 07 listopad 2006 - 22:53

sjzmisiek
  • Użytkownik
  • Miasto: Jastrzębie-Zdrój
yyy.... Ralfie , że tak powiem jest to nowość i nikt tak naprawde nie jest w stanie powiedzieć ile toto pożyje (może troszke ponad tydzień jest w sklepach) no niby jest to totalna kopia snajpy TM ale czy jej dorówna żywotnością tego ci nikt nie powie(zadaj to pytanie za rok....może 2  :lol: ) od siebie dodam tyle że z tego co czytałem łoże jest lekkie więc materiał z którego jest zrobione może być lipny i 2 sprawa co mnie zresztą martwi cały mechanizm + lufa trzymają się w łożu tylko w 2 miejscach

#30 skrzatu  | Napisano 07 listopad 2006 - 23:00

skrzatu
  • Użytkownik
  • Miasto: Piekary Śląskie
No to co za problem dowiercić jeszcze dwie śróby? No nie oszukujmy się - za 255zł nie będziemy mieć tego samego co za 800... Co do łoża to czemu uważasz, że jest lekkie? zważywszy na to, że waży 2 kg, a kolba nie ma dociążeń...

#31 sjzmisiek  | Napisano 07 listopad 2006 - 23:19

sjzmisiek
  • Użytkownik
  • Miasto: Jastrzębie-Zdrój
napisałem " tego co czytałem łoże jest lekkie " ... poza tym wg mnie karabin który ma 2kg (dociążyć się da, owszem) jest lekki, teraz mam pistolet który waży koło 1,5 kg więc jest porównanie (nie mówie że to źle że snajpa ma tylko 2kg, dla niektórych to nawet spory "+" , niestety nie dla mnie :) ) w ostateczności jak ktoś ma troszke czasu/chęci/umiejętności to sam sobie zrobi drewniane łoże i będzie git

#32 Yautja  | Napisano 08 listopad 2006 - 18:48

Yautja
  • Użytkownik
  • Miasto:
Witam !!! Dzisiaj doszla moja snajperka w wersji black :D Jutro zapodam wyniki testu zasiegu maxymalnego i skutecznego na kulkach 0.25g (nie mam niestety innych narazie)... Teraz pare slow z mojej strony :)
Karabin jak na moje oko jest bardzo dobrze wykonany, loze nie swieci sie (ktos o to pytal) i tylko to wlasnie loze jest wykonane z abs a reszta jest metalowa: raczka bolta spust i wszystkie bebechy. Przeladowuje sie dosc latwo/lekko z tym, ze trzeba to robic energicznie, poniewaz jak przeladujemy powoli to zamek "nie zaskoczy" i przy nastepnym naladowaniu wyleca 2 kulki... Dostajemy 3 przezroczyste magi >>> wszystkie podaja bezproblemowo. Oprocz tego dostajemy bb, pasek (sredniej jakosci, ale da sie uzywac ;) ) i wycior do czyszczenia guna. Jak juz mowilem jutro zapodam wyniki zasiegowe wraz z fotkami i dam rowniez kilka fotek samego karabinu...

pozdrawiam

#33 Coen88  | Napisano 08 listopad 2006 - 19:00

Coen88
  • Użytkownik
  • Miasto: Lubin
Z tego co mówią chłopaki z Krakmana to lufa wewnętrzna ma 6,1 mm.
Ja swoja MP001 dostałem kilka dni temu i jestem z niej zadowolny. Kupuję teraz lufę preckę 6,04- 430mm od vsr, mocniejszą sprężynę i zestaw mechanizmu spustowego i tłoka do vsr i dorabiam sobie jeszcze prowadnicę sprężyny. Mogę sobie na to pozwolić, bo zaoszczędziłem 600zł kupując MP001 zamiast vsr10 od TM. Jak już zainstaluję cały ten sprzęt to dam znać na forum, ale to do działu z tuningiem. Póki co nie testowałem jej w warunkach bojowych bo luneta jest w drodze. Co do dwójnogu, to w łożu na samym końcu przy lufie jest otwór przez który można go zamontować.

Aha, teraz sprzedają już MP001 razem z lunetą tasco 3-9x32 w promocji za 345zł. Nóż w plecy dla wszystkich którzy się pospieszyli.  :evil:

#34 andrew-m4  | Napisano 08 listopad 2006 - 19:37

andrew-m4
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Poniewaz mam od dwu dni tą replike chcialbym wtrącic na temat jej wagi. Otóż złożony gun wazy ponad 3kg, wiec nie wiem czemu tu ktoś mówi o 2kg.
2kg może ważyć sama lufa z mechanizmem spustowym, a łoże jest jednak lżejsze (wkońcu to plastik). Jak narazie jej działanie przebiega bez zarzutu. W sobote zrobie test z puszką i zobacze co ona potrafi.

#35 orzel154  | Napisano 08 listopad 2006 - 21:03

orzel154
  • Użytkownik
  • Miasto: Wilkowice
Tak dzisiaj dostalem MP001 wooden. moim zdaniem jest fajnie wykonana(imitacia drewna). magi przezroczyste to plus.strzelalem tak troche dzisiaj na kulkach 0.28g i jak ustawiłem fajnie hop-up to prawie trafiałem za każdym razem w to co chcialem, na oko kulka leciała prościutko tak z 45m(rozmiar działki).Tylko ciezko sie celuje bez lunety:). Jutro będę wiekszy test robił to opisze dokładniej jak będę miał czas:).Wszystko działa poprawnie   i jak powiedział Yautja trzeba energicznie ładowac bo inaczej niezaskakuje zamek. Magi też działają poprawnie.

#36 Yautja  | Napisano 08 listopad 2006 - 21:47

Yautja
  • Użytkownik
  • Miasto:

vincenzo napisał:

Czy mi sie wydaje czy ta snajpera jest dla leworęcznych? Czy praworęczni będą mieć problemy z przeładowaniem?  :roll:

Ta snajpka jest dla praworecznych :) To leworeczni beda mieli problemy z przeladowaniem :D Tak swoja droga to przeladowanie i oddanie strzalu (wraz z przycelowaniem) zajmuje mi 3-4 sekundy :D Wiec po kilkunastu strzalach jest to juz proste... Jedyny klopot sprawia przeladowanie jak sie lezy, ale to tez po odrobinie treningu mozna opanowac :)

pozdro

#37 Boczek  | Napisano 09 listopad 2006 - 09:16

Boczek
  • Użytkownik
  • Miasto: Konin
Witam ! MP001 jest na moje oko super wykonana sniperka jak na taka cene. Imitacja drewna jest ladnie wykonana ;) co do mocowania na te 2 sruby... wydaje mi sie ze nie bedzie problemu caly mechaniz bardzo sztywno trzyma sie w łożu, a jesli naprawde by sie cos dzialo to tak jak ktos wczensiej wspomnial dowiercic 1-2 dziurki i po klopocie :] Waga kolo 2kg.. lecz w kolbie mamy pelno miejsca na dodatkowie obciazenie no i dojdzie luneta,pierscienie jezeli ktos sie uprze to mysle ze do 3 kg powinien dojechac :)  ! co do osiagow dokladnie nie wiem bo replike otrzymalem wczoraj a bylo ciemno to nie mialem jak postrzelac, lecz testowalem ja w domu i przebila odziwo .... O_O 72 kartki bylem w lekkim szoku. Co do osob leworecznych mysle ze wiekszego klopotu nie bedzie troszke wprawy i da sie wszystko zrobic z ta snipka ( sam jestem leworeczny) ;) Pozdrawiam jak ktos ma jeszcze jakies pytania wialic ;>

P.S w taiwangunie wyszla promocja na MP001 z calkiem niezla luneta 3-9x32 i pierscieniami za 345 zl ;) http://www.taiwangun...29dcef0b42cb3c7

#38 Yautja  | Napisano 11 listopad 2006 - 20:23

Yautja
  • Użytkownik
  • Miasto:
Wiec moze troche na temat osiagow :D Fotek nie bedzie narazie, bo nie mam aparatu (siorka zabrala)... Wiec tak:

Kulki 0.25g
Osiagi tej "broni" mozna mierzyc po ok 300 strzalach jak sie wszystko dotrze i pozbedziemy sie nadmiaru smaru :)

Cel: Prostokat wielkosci 20cm x 30cm
Zasieg: 40m
Trafienie: 6-7/10

Cel: Plyta styropianu wielkosci korpusu stojacego czlowieka
Zasieg: ok 55m
Trafienie: 7/10

Te osiagi niestety narazie sa losowe gdyz nadal mam problemy z tym nieszczesnym smarem... Na ok 5-6 kul jedna leci w zupelnie inna losowa strone.

Wyniki byly dokladnie mierzone a strzaly byly oddawane z wysokosci ok 1m nad ziemia. Gun byl oparty o "murek", wiec drganie reki wykluczone...

Mam nadzieje ze komus to pomoze ;)

pozdro

#39 snajper-k  | Napisano 12 listopad 2006 - 10:56

snajper-k
  • Użytkownik
  • Miasto: kłodzko
Kilka dni temu przyszedł mi gun , gdy wczorjaj strzelalem kulki 0.25 latały nie tak jak trzeba , :? jedna leciała dobrze , a jedna spadała w dół .
MYSLAłEM Z POCZATKU ZE TO WINA KULEK ...

Yautja napisał:

Kulki 0.25g
Osiagi tej "broni" mozna mierzyc po ok 300 strzalach jak sie wszystko dotrze i pozbedziemy sie nadmiaru smaru Smile

....lecz z tego co wynika z powyszszego tekstu rozumuje ze poprostu jeszcze jej nie przestrzelilem .

Zobacze jak bedzie sie sprawować dzisaj na strzelance .
Mam nadzieje ze to była ewidentna wina tego smaru .

:wink:

#40 Rzuf_  | Napisano 12 listopad 2006 - 12:10

Rzuf_
  • Użytkownik
  • Miasto: Wronki
ja juz pisalem ze w cylindrze jest duzo smaru i co pare magow trzeba wyczyscic lufe i komore bo jest zapackana... Mi dopiero po wlasnie jakis 6-7 magazynkach i 3 czyszczeniach zaczal w miare normalnie strzelac.
Kulki 0,28 nadal marnie podkrecal wiec zastosowalem teflon fixa ktory poza tym ze uszczelnia i niby dodaje fps (w moim przypadku raczej niewiele) to powoduje chyba wiekszy ucisk na gumke HU i zaczal karabin zaczal lepiej 0,28 podkrecac. Ale o teflon fix'ie zapraszam do dzialu tunning