Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Noc w puszczy - kontakt ze zwierzętami

• Zamknięty Temat jest zamknięty
190 odpowiedzi w tym temacie

#181 Lesio  | Napisano 27 styczeń 2014 - 23:48

Lesio
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
tylko 3 lata, zaden rekord. za to poziom postu i artykułów - łooo, to już inna sprawa.

#182 Guest (ID:6452)  | Napisano 28 styczeń 2014 - 06:48

Guest (ID:6452)
  • Validating
  • Miasto:
Tyś widzioł, do rekordu się nawet nie zbliżył na mniej niż parsek.

#183 zuluasg  | Napisano 28 styczeń 2014 - 08:59

zuluasg
  • Użytkownik
  • Miasto: Ząbkowice Śląskie
Mapa wilków opublikowana przez Niemieckie stowarzyszenie luty 2013

Wójt Dubeninek (warmińsko-mazurskie), przygranicznej gminy, w której w ubiegłym roku doszło do kilkudziesięciu ataków wilków na krowy i owce http://tvnmeteo.tvn2...110156,1,0.html

Tyle wilki zostawiły z trzech krów! http://www.fakt.pl/r...3085,1,1,6.html

Użytkownik zuluasg edytował ten post 28 styczeń 2014 - 09:04

#184 HeeL  | Napisano 28 styczeń 2014 - 09:25

HeeL
  • Użytkownik
  • Miasto: Skoczów/Katowice
Oj, do tego to jeszcze daleko. Rekord to chyba 5-6 lat?

#185 zuluasg  | Napisano 28 styczeń 2014 - 09:47

zuluasg
  • Użytkownik
  • Miasto: Ząbkowice Śląskie
Przez kolejne pięć stron będziemy się zastanawiać czy temat jest nowy czy stary. Bardzo dużo to wniesie do dyskusji.

Ciekawy filmik, poradnik jak się zachować w przypadku ataku drapieżnika https://www.youtube....h?v=JJAVe57yH-o

Użytkownik zuluasg edytował ten post 28 styczeń 2014 - 10:01

#186 mikadorus  | Napisano 28 styczeń 2014 - 14:30

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Niedźwiedzia... psa i czegoś co nie chce ciebie zjeść.  Ale nie drapieżników!

Wilkom i reszcie co może chcieć zjeść człowieka raczej nie będzie przeszkadzało, że chronisz sobie głowę... chociaż czy są w PL miejsca gdzie coś może się przytrafić? Pewnie i są ale
- jak idziesz nocą po lesie to raczej w grupie i ryzyko jest małe
- raz na jakiś czas może dzik się przytrafi ale naprawdę to tylko raz na mnie szarżował a wtedy to trzeba spieprzać a nie stać w miejscu.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 28 styczeń 2014 - 14:33

#187 -Otto-  | Napisano 28 styczeń 2014 - 15:22

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik

Wyświetl postUżytkownik HeeL dnia 28 styczeń 2014 - 09:25 napisał

Oj, do tego to jeszcze daleko. Rekord to chyba 5-6 lat?

Ostatnio chyba się nawet 8 trafiło.

#188 MarekMac  | Napisano 28 styczeń 2014 - 15:36

MarekMac
  • Użytkownik
  • Miasto: Bisztynek
Przyznam szczerze, że tematu nie czytałem, ale od znajomego myśliwego i jego brata wiem, że w lesie (na Warmii) obawiać się należy:
1. dzika, a konkretnie lochy z małymi bo z niej suka wredna,
2. borsuka bo pazury srogie ma,
3. łosia bo w kasze dmuchać sobie nie da (a i "pancerne" zwierze z niego - w lesie pod Bisztynkiem pare lat temu facet przywalił samochodem w łosia, łoś wstał, ryknął i poszedł spokojnie, a samochód był właściwie do kasacji),
4. i dopiero w tym miejscu wilka bo raz, że ich mało w moich okolicach (w zeszłym roku widziano ślady dwóch wilków, samych wilków nie zauważono), a dwa, że jeśli tylko mogą to człowieka unikają jak ognia, a, że zmysły dobre mają to na 90% uciekną zanim człowiek je zobaczy. Inaczej jest jeśli brakuje zwierzyny - wtedy może dojść do ataków na ludzi, ale z tego co wiem to w tym roku jest dobrze.

Ale najbardziej należy bać się kleszczy i żmij. Na żmije łatwo przypadkiem nadepnąć (szczególnie podczas nieuważnego poruszania się w lesie, a nie oszukujmy się - airsoft w takie obfituje), a kleszcze to małe, wredne bestie i choć niepozorne to jednak groźne.
Mój śp. Wujek mieszkał na wsi - w okresie wiosna-jesień właściwie codziennie przeglądał się od kleszczy i umiał je profesjonalnie wyciągać - z tego co mówiła jego żona wynikało, że nigdy nie miał kleszcza dłużej niż pare godzin. Pare lat temu zaczął chorować, lekarze każdy objaw traktowali osobno (siada serce - pan jest po 40 to normalne, siada wątroba - pewnie pan pije więc i wysiada wątroba) i w momencie gdy rozpoznano chorobę odkleszczową było już zdeka przypóźno (i to nie lekarze specjaliści doprowadzili do diagnozy, a Ciotka, która przeczytała w jakimś kobiecym czasopiśmie artykuł o chorobach odkleszczowych i zaczęła wiercić lekarzom dziurę w brzuchu aż w końcu wykonali badania - chyba dla świętego spokoju). W efekcie wujek zmarł, a pod koniec życia był właściwie niesamodzielny.

#189 danesz  | Napisano 28 styczeń 2014 - 19:34

danesz
  • Użytkownik
  • Miasto: Rawa Mazowiecka/ Warszawa
Ja się wystrzegam wyjątkowo durnego i wrednego bydlęcia leśnego jakim jest aesgej.
Nie dość że wysmarowany jakimś świństwem w plamy to jeszcze biega i wrzeszczy "dostałeś ! Dostałeś termosie !"
I co wtedy ma począć mój biedny termos z kawą grzecznie siedzący w plecaku i dostający - ale cholery ze złości ?

#190 Lambert  | Napisano 29 styczeń 2014 - 11:16

Lambert
  • Użytkownik
  • Miasto: Chobienice
"Zwierze miejskie" w lesie nie ma żadnych praw - możesz być dla niego niedobry.. ;)

Pozdrawaim,
Lambert

#191 Wolf  | Napisano 29 styczeń 2014 - 11:18

Wolf
  • Starszy Admin
  • Miasto: Zielona Góra
Temat wg mnie wzgląda na bardziej niż wyczerpany :sciana: