Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Glock 17 [Tokyo Marui]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

#21 dżozef  | Napisano 18 grudzień 2006 - 17:58

dżozef
  • Użytkownik
  • Miasto: Częstochowa
Pelcu - dzięki za linki .
Mnie też kusi ...
Byłem już zdecydowany na G-17 KSC , a teraz mam zagwozdkę .
Doradźcie co brać ? Gwiazdka tuż , tuż ...

Czy w TM jest metalowy zamek ? Jakoś nie mogę doczytać .

Pozdrawiam

#22 Yahalom  | Napisano 18 grudzień 2006 - 18:16

Yahalom
  • Moderator I
  • Miasto: Silesia
Nie ma metalowego zamka. Ja bym brał TM :)

#23 dżozef  | Napisano 18 grudzień 2006 - 18:49

dżozef
  • Użytkownik
Mam na TM ogromną ochotę , ale czy w takim sprzęcie powinno się zdarzać - cyt"Broń ma według mnie dwie wady - lufa ma luz około 1 mm, rusza się w zamku. Druga wada - czasem zdarza się, ze po przeładowaniu kulka wylatuje z lufy, jak się broń opuści do dołu. Nie wiem czy tak ma być..."
No i "tylko" 4 magi na jednym napełnieniu GG (przy plastikowym zamku) ?
Kolega Yunior_5 pisał o możliwości opróżnienia 5-6 magów w Glocku 17 KWA .
Obawiam się też o dostępność części po gwarancji , bo chyba te od KSC nie wszystkie będą pasowały do  TM ?

#24 sipap  | Napisano 18 grudzień 2006 - 22:59

sipap
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
4 magazynki to bardzo dobry wynik(przeciez to prawie 100 kulek).Tyle samo mam z klocka od KSC.To ze kulki wypadaja, wynika pewnie ze zle ustawionego HU.Kolega mial podobnie z Sigiem 226.Po pokreceniu kolkiem regulacyjnym od HU, problem zniknal(nawet przy energicznym potrzasaniu pistolem).

#25 dżozef  | Napisano 18 grudzień 2006 - 23:47

dżozef
  • Użytkownik
Dobra , przyczepię się jeszcze do dwóch rzeczy w TM :
1)brak możliwości regulacji szczerbinki
2)odkryty zawór ładowania maga - jak w zapalniczce

#26 Ritter  | Napisano 19 grudzień 2006 - 08:35

Ritter
  • Użytkownik
  • Miasto: gdzieś w Wielkiejpolsce...
4 magazynki na jednym ładowaniu gazu - jak dla gaziaka z blow-backiem to wynik wręcz rewelacyjny...

Ad 1) W oryginale G17 też musisz dokupić regulowaną szczerbinkę, jeśli jej potrzebujesz. Więc co w tym dziwnego, że replika ma tak samo jak orygniał?

Ad 2) Tak ma większość gazowych klamek, takie życie niestety.

Zawsze masz wybór. W końcu czego jak czego, ale replik klocków jest mnóstwo cytrynowa siła.

-

#27 dżozef  | Napisano 19 grudzień 2006 - 11:11

dżozef
  • Użytkownik
Ja po prostu usiłuję się dowiedzieć która replika będzie lepszym wyborem : KSC za 400 zeta , czy też warto dołożyć dodatkowe 90 na TM ?
W końcu KSC to już sprawdzona w boju konstrukcja , a TM świeżutka .

Ad Ritter :
4 magi to wynik rewelacyjny , ale nie w porównaniu z KSC

Ad1)Za dużą wadę uważam brak regul. szczerbinki. KSC takową posiada .

Ad2)Znowu punkt dla KSC - ma (jeśli się nie mylę) port ładowania gazu ukryty pod klapką .

Proszę o sugestie doświadczonych Kolegów .
Typ Arafata już znam - TM ( z tym , że wtedy to było w porównaniu z KSC-KWA ).

#28 Ritter  | Napisano 20 grudzień 2006 - 09:37

Ritter
  • Użytkownik
  • Miasto: gdzieś w Wielkiejpolsce...
Tak, akurat klocki KSC mają "pokrywkę" na stopce magazyka.

Na moje - jeśli szukasz praktycznej broni bocznej do strzelania, nie egzemplarza kolekcjonerskiego do strzelania do tarczy - będziesz zadowolony z obu replik.

Doświadczonego użytkownika G17 by Marui w tej chwili raczej ciężko Ci będzie znaleźć... Za świeża zabawka.

P.S. Do KSC masz już teraz pełen zestaw dodatków (metalowy zamek itd.).
Oczywiście w przypadku TM to kwestia czasu, kiedy pojawią się ulepszenia.

-

#29 pelcu  | Napisano 20 grudzień 2006 - 16:40

pelcu
  • Użytkownik
  • Miasto: Ożarów Mazowiecki / Warszawa
TM czy KSC?

Moim zdaniem TM będzie nam służyć lata, gdyż ta firma słynie z niezawodności. I ogólnie sliczny jest.

#30 HateMe  | Napisano 20 grudzień 2006 - 17:16

HateMe
  • Weteran
  • Miasto: To tu, to tam...
Akurat gaziaki TM mają różne opinie, a KSC głównie pozytywne. Ja wziąłbym KSC.

#31 dżozef  | Napisano 21 grudzień 2006 - 00:58

dżozef
  • Użytkownik
No i wziąłem KSC z ASGShop , wczoraj zamówiłem wieczorem a dziś pistol doszedł i jestem już po zabawie . Zrobiłem z synem 30 tarcz wiatrówkowych po 2 magi na tarczę .
Wszystkie strzały z 8m lądowały w tarczy (14x14cm) - pomocna tu jednak była regulacja szczerbinki (na ustawieniu fabrycznym przestrzeliny układały się wyraźnie w lewo) .
I tak jak się wcześniej obawiałem , gdyby tej regulacji nie było (jak to jest w TM) , to na wejściu byłby zawód !  Ale jak się bliżej sprawie przyjrzałem , to myślę że taką regulację można by zrobić w TM . Trzeba wykręcić wkręt utrzymujący szczerbinkę i już można nią suwać na lewo i prawo . W KSC nic innego nie wymyślili ! Jeśli po wykręceniu wkręta szczerbinka chodzi za luźno , wystarczy kropelka kleju 2-składnikowego plus podszlifowanie po wyschnięciu i już mamy szczerbinkę regulowaną  ;-) Z czasem się to wyrobi (w KSC też) i będzie latało "jak Żyd po pustym sklepie" . Spodziewałem się jednak bardziej precyzyjnej regulacji.
Druga sprawa : czepiałem się , że w TM port ładowania gazu odkryty jak w zapalniczce - może niesłusznie  :poddanie:  Klapka w KSC jest lekko upierdliwa (trzeba ją zsuwać do ładowania) . Ale na pewno jest przydatna w terenie , bo chroni port przed zapiaszczeniem .
Mój KSC na tych 8m strzela ok.6cm poniżej celu , czyli jak celuję na 20m "pod cel" to strzelam po nogach  :???:  Wystarczy spiłować muszkę i po sprawie , ale sprzęt na gwarancji , to może trza wysłać ale czy uznają ?
Następna sprawa : zakupiłem dodatkowy mag (przyszedł oczywiście ze spiłowanymi oznaczeniami Glocka) , naładowałem oba kulkami i GG i zawód  :cry:
Co kilka kulek występują zacięcia magów ( kulki nie są podawane - jakby sprężynka była za słaba ) . Trzeba wyciągnąć mag i "strzelić ze sprężynki" - pomaga na kilka strzałów . KICHA  :!:  
Sprawdziłem 2 sposoby ładowania : strzykawką - totalna kicha !!! i wkładając kulki ręcznie do maga - też kicha ! Kulki Excel 0,25 . Na tych dołączonych w zestawie 0,2 było lepiej .
Brakuje mi też widocznego zabezpieczenia broni ( w TM przesuwamy srebrny numer seryjny i po sprawie ) .
Z KSC wystrzeliliśmy 6 magów po jednym zagazowaniu ( butla leżałaok. 5 minut na kaloryferze).  Jak ładowaliśmy przy 15C w garażu - to prawie 4 magi , czyli wynik b.dobry .
Magazynek w KSC kołacze się w kolbie jak wściekły - mnie to wkurza  :twisted:
W TM jest idealnie spasowany !

Podsumowując , albo trafił misie nieciekawy egzemplarz z KSC z nieciekawymi magami , albo dałem dupala że nie kupiłem droższego TM  :!:
Spróbuję go jutro zwrócić - nie wiem czy mogę - ale i tak prezent Gwiazdkowy szlag trafił  :wink:

PS: Jak teraz patrzę na zdjątka TM i na swojego KSC to nie mogę zrozumieć gdzie miałem oczy  :roll:  A Koledzy dobrze radzili  :wink:

#32 maxavelli  | Napisano 21 grudzień 2006 - 01:23

maxavelli
  • Użytkownik
  • Miasto: Jaworzno

Wyświetl postUżytkownik dżozef dnia 21/12/2006, 00:58 napisał

Mój KSC na tych 8m strzela ok.6cm poniżej celu , czyli jak celuję na 20m "pod cel" to strzelam po nogach  :???:

A HU wyregulowane poprawnie?

#33 pelcu  | Napisano 21 grudzień 2006 - 09:27

pelcu
  • Użytkownik
Odciągnij zamek i pobaw się trochę Hop-Up'em.

#34 JarasM  | Napisano 21 grudzień 2006 - 20:44

JarasM
  • Użytkownik
  • Miasto: Głogów
A ja polecam TM. Postrzelałem z niego sobie trochę i po wyregulowaniu HU jest idealny - celność, gazożerność jest super. Wogóle się nie zacina. Właściwie nie ma się do czego doczepić. Ktoś kto zwraca uwagę na detale pewnie się będzie krzywił, ale ja uważam że jest gicior :) No i ten dźwięk podczas strzelnia - warto się szarpnąć i  później nie żałować :)

Pozdrowienia i Wesołych Świąt :)

#35 pelcu  | Napisano 28 grudzień 2006 - 22:02

pelcu
  • Użytkownik
JarasM, w recce pisałeś, że hop-up reguluje się po zdjęciu zamka. Jak to regulowanie dokładnie wygląda?

Interesuje mnie ten problem, gdyż w KSC odciągamy zamek i bawimy się chwilę kluczykiem - szybkie, proste i wygodne.

#36 JarasM  | Napisano 30 grudzień 2006 - 22:12

JarasM
  • Użytkownik
  • Miasto: Głogów
Pelcu, trzeba zdjąć zamek i w nim jest kółko do regulacji hopa. Nie trzeba kluczyka, wystarczy jakiś palec :) A zamek zdejmuje się bardzo łatwo.

#37 Giuls Corleone  | Napisano 15 marzec 2007 - 10:32

Giuls Corleone
  • Użytkownik
  • Miasto: Olkusz
A jak jest z metalowym zamkiem? Ten od glocków KSC będzie pasował? Jeśli nie, to gdzie szukać zamka TM?

Pozdrawiam!

#38 Sman  | Napisano 18 marzec 2007 - 09:45

Sman
  • Użytkownik
  • Miasto: Koszalin
kolega ma - nic specjalnego , nie za tą cenę

#39 Tathagata  | Napisano 18 marzec 2007 - 22:34

Tathagata
  • Użytkownik
A czy przypadkiem Sman nie masz na myśli, bodajże pewnego Glocka 26 Advanced - Tokyo Marui?
Bo on faktycznie na zimę zdychał już poniżej zera, a czasami można było wystrzelić tylko 1 mag w lecie ponad 2-2.5. To jest jednak trochę inny glock(wcześniejsza generacja).
W porównaniu z moimi Glockami G17 KSC i KWA niewiele odbiegał osiągami a zaskakiwał celnością. Co do syfonów to ja jednym Glockiem mogłem strzelać do -2 a potem potrafił syfonić, a drugim strzelałem przy -8 i działał(z obydwoma magazynkami), oczywiście na zimowym gazie. I ten lepszy to KWA. Magazynek za to w Marui jest dość dobrze spasowany, a w KSC ma spore luzy... Ogólnie to Marui sprawia dobre wrażenie, solidna klamka, choć droga.

#40 Sman  | Napisano 19 marzec 2007 - 19:11

Sman
  • Użytkownik
mam na myśli glocka 17
(rykacza :) )