Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Obróbka video - programy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 thief7  | Napisano 11 lipiec 2005 - 11:12

thief7
  • Użytkownik
  • Miasto: Niewiadów/Tomaszów Maz/Łódź
Witam,

Mnie przypadl do gustu Power Director (Cyberlink'a) v.4

Jedynym minusem jaki napotykam to slaba kompresja - przydatny jest Virtual Dub... wczesniej rozpracowywalem Premier'a, ale tak jak jest opisane wyzej, sa z nim duze problemy

P.S.
Tylko gdzie te filmy umieszczac?

------
OSOK One Shot One Kill

#22 Biper  | Napisano 15 lipiec 2005 - 14:25

Biper
  • Użytkownik
  • Miasto: Grójec
Do prostego montażu jak dla mnie wystarcza Windows Movie Maker 2, trochę efektów i przejść, klipy można dowolnie ciąć. Bardzo dobra kompresja, przydatne jak chcemy wstawić filmiki na stronę. Jak ktoś chce mogę dać linki do filmików.

#23 Poland  | Napisano 27 lipiec 2005 - 22:14

Poland
  • Użytkownik
  • Miasto: Londyn / Gdynia
Ja używam Sony Screenblast Movie Studio.
Zalety to miedzy innymi:

+prostota obsługi (naprawde, aż miło)
+sporo efektów (naprawde bardzo rozległa kwestia i nie są to durne efekty w stylu kwiatki i motylki, tylko z regulacją parametrów - cholernie tego dużo tego - do tego mozliwosc nakladania wielu efektow, kosmos)
+różne standardy do ktorych można wyeksportować (ale wszystko zależy od kodeków jakie masz wgrane, polecam standard mov. - malo zajmuje, ale wiadomo mniejsza rozdzielczosc)

Minusow troche tez jest:

-drobne niestabilnosci
-problemy z kodekami niektorymi
-program czesto podaje nieprawidlowa przewidywana wielkosc filmy po wyeksportowaniu (np eksportujesz swoj projekt do avi, pisze ze zajmuje 4GB, a w rzeczywistosci wychodzi kolo 50MB)

Wg mnie warto za mnogość efektów. Program na 3 warstwy obrazu i 3 warstwy dźwięku (bez mozliwosci zwiekszenia), co jest wystarczajace. Warto zwrocic uwage na efekt 'blueboxa', mozna zrobic calkiem profesjonalny montaż. Program jest wręcz artystyczny (po dłuższym pobawieniu się efektami, a bardziej konfiguracją wielu efektów i manewrowaniem parametrami mozna otrzymać oszałamiający efekt). Zdarzyło mi się robić w nim efekty graficzne do bannerów (a mam do dyspozycji Photoshopa i różne programy 3D klasy Cinema 4D).

Bardzo latwo w tym programie obrobić np taki klip:

Nagrywam swoj wredny ryj, z Berreta z blowbackiem, strzelam sobie w kosmos gdzieś. Wrzucam to na kompa (program chwyta obraz bezpośrednio z taśmy na kamerze). Importuje do programu obraz z kamery - ustalam liczbe FPS (klatek na sekunde) na 80fps (powoduje to ze jak zwolnie obraz bedzie on plynny a nie bedzie to slideshow). Zwalniam film, dodaje rozblysk z lufy (gif. lub png. wcale nie musi byc klip filmowy co ciekawe) i ustalam parametry na linii czasu - gif sie rozjasnia, pozniej sciemnia. Wszystko w czasie ulamkow sekundy. Dodaje dzwieki np z Fusion Packa do CS'a (polecam).

Efekt: Klip jakbym strzelal z ostrej broni, dzwiek idealnie dopasowany do momentu wystrzalu. Blysk z lufy nie jest tandetny (aczkolwiek to nie hollywood), jest dynamiczny.

Dla tych co nie lubią dużo czytać: Polecam.

#24 urquell  | Napisano 13 luty 2006 - 15:41

urquell
  • Użytkownik
  • Miasto: Piecki
Czy istnieje jakis program w ktorym mozna dodawac ogien z luf karabinow? najlepiej aby byl darmowy. jesli ktos wie niech pisze na kostuch102@wp.pl

#25 dziku11  | Napisano 31 sierpień 2006 - 20:40

dziku11
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczytno
moim zdaniem najlepszy jest ulead video studio , uwiescie mi troche sie tym zajmowalem i troche amatorskich filmow nakreciłem :P , jak coś to wal na gg a ci pomoge zmontowac filmik ;).

#26 szczurek soldier  | Napisano 12 lipiec 2007 - 13:35

szczurek soldier
  • Użytkownik
  • Miasto: Krakow
Adobe Premiere i inne programy do obróbki video znajdziecie na www.instalki.pl

#27 dejo  | Napisano 27 lipiec 2007 - 12:12

dejo
  • Użytkownik
  • Miasto: Kołobrzeg
Ja w pracy uzywam Adobe Premiere pro 1.5 i 2.0 + After Efect i Adobe audition. Nie mam problemu z wywalaniem sie Adobe jedynie czasami wersja 2.0 ma jakieś dziwne odchyły:). Ostatnio probowalem Ediusa w wersji 4.0 ma duzo fajniejsze efekty i potrafi renderować wszystko w czasie rzeczywistym, moza tez go ustawic aby jeden procesor przeliczał efekty a na drugim procku montować normalnie ale jeszcze go do konca nie rozgryzlem.

Adobe premiere do prostego montazu jest bardo fajnym programikiem i latwym w obsludze.

#28 karbo  | Napisano 16 wrzesień 2007 - 14:41

karbo
  • Użytkownik
  • Miasto: Lubliniec
Wie ktos jak do Adobe After Effects 7 dodać efekt wybuchu?

#29 Yarlan  | Napisano 05 październik 2007 - 18:53

Yarlan
  • Moderator I
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik karbo dnia 16/9/2007, 15:41 napisał

Wie ktos jak do Adobe After Effects 7 dodać efekt wybuchu?
Musisz miec ten efekt wybuchu np. w formie sekwencji klatek z kanalem alfa.
Wczytujesz, nakladasz, ustawiasz i masz :)

Najlepiej pobaw sie tym w after effect - bo to on sluzy do tego typu 'bajerow'. W pimierce pozniej wszystko poskladaj do kupy i bedzie gitara.

Użytkownik Yarlan edytował ten post 05 październik 2007 - 18:53

#30 Gumal  | Napisano 05 styczeń 2008 - 00:50

Gumal
  • Użytkownik
  • Miasto: Iława/Gdańsk
Dokładnie tak jak kolega wyżej. Sam wybuch możesz sobie narysować w Photoshopie i później działać w afterze. Chyba, że kozak jesteś to i możesz cały wybuch klatka po klatce rysować ;)

#31 MattePRL  | Napisano 28 kwiecień 2008 - 14:59

MattePRL
  • Użytkownik
  • Miasto: Sosnowiec
Wybaczcie odkopanie tematu, jeżeli chcecie wybuchy jak i Muzzle Flashe, polecam pobrać darmówki z Tej strony. Polecam także poradniki Andrewa Kramera z VideoCoPilot.

Osobiście używam Adobe Premiere + AfterFX.

Pozdrawiam.

#32 fryncik  | Napisano 02 styczeń 2009 - 11:13

fryncik
  • Użytkownik
  • Miasto: iława
Ja polecam Pinnacle Studio o wersji 8. do 11.-zależnie od mocy obliczeniowej kompa.Używam już od wielu lat,a znajomi są zawsze pod wrażeniem efektów pracy.Program bardzo intuicyjny,wszystko na miejscu,zasada "przeciągnij i puść"w czasie rzeczywistym,mnóstwo przejść,efektów i gotowych menu,pliki wynikowe we wszystkich dostępnych formatach(także HD).Próbowałem już wspomniane Adobe,Ulead,WMM i inne-każdy ma jakieś "+"i"-",ale Studio jest najbardziej uniwersalne i dale najwięcej frajdy nawet amatorom.Gorąco polecam!!!

#33 maciej_kaminski  | Napisano 14 styczeń 2009 - 21:26

maciej_kaminski
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
Aż dziwne, że mojego ulubionego programu nikt nie umieścił.
Nie będę się rozpisywał, jedynie skrótowo scharakteryzuję produkt.
Bezpłatnie dostępna Cinelerra http://cinelerra.org/ .
Program ma liczne funkcje edycji/kompozycji video, obsługuje dowolne rozdzielczości i framerate i bardzo liczne przestrzenie barw (w tym YUV/RGB HDR).
Pierwszy ogólno-dostępny program na PC umożliwiający użycie x64.
Dla Mac i PC (zLinuxem)

Użytkownik maciej_kaminski edytował ten post 14 styczeń 2009 - 21:27

#34 0men  | Napisano 02 lipiec 2009 - 09:07

0men
  • Użytkownik
  • Miasto: Z daleka
Ja używam Sony Vegas Pro 8 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Masa efektów
Masa przejść
Track motion
Zapisuje profesjonalnie w HD
Prosty w obsłudze
Przejrzysty wygląd
Bardzo stabilny, ani raz mi nie zaliczył zwiechy

Bardzo polecam ten program. Można w nim zrobić w pełni profesjonalny film bez większego doświadczenia w tworzeniu filmów.

#35 Halfling86  | Napisano 05 sierpień 2009 - 19:00

Halfling86
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dwa programy.

Adobe Premier Pro 2.0 + Adobe Efects

oraz niepokonany

Edius - ma wszystko, intuicyjny, większość efektów ma zautomatyzowanych.

#36 LeVuS  | Napisano 06 sierpień 2009 - 21:10

LeVuS
  • Użytkownik
  • Miasto: Gorlice
Kwestia systemu operacyjnego

Windows:

Adobe Premiere Pro - obróbka
Adobe After Effects - Efekty specjalne
Sony Vegas - Obróbka

Linux

Kino - Obróbka

MAC OS X:

iMovie - Obróbka

#37 Krystian_Ck  | Napisano 10 sierpień 2009 - 09:27

Krystian_Ck
  • Użytkownik
  • Miasto: Kielce
Sony Vegas 8 pro. Wystarczający w zupełności nawet do w miare profesjonalnej obróbki..potem można uzyc after effects i mamy film z efektami rodem z 007 :-F

#38 szilerus  | Napisano 15 wrzesień 2009 - 09:53

szilerus
  • Użytkownik
  • Miasto: Piła
Podobnie jak koledzy:
popieram
Adobe Premiere Pro i Sony Vegas (HD) - obróbka
i Adobe After Effects - dla vfx.

Ale soft i hardware to najmniejsze zmartwienie, potrzebni sa jeszce aktorzy. Ilu z was myslalo o nagraniu czegos profesjonalnego?
Czegos na taki deseń:

Zbieramy własnie ekipe do podobnego - ale bardziej realnego klimatu. Przydała by sie pomoc. Ktos z was chcialby mieć taka produkcje na swoim końcie?

KONTAKT
szilerus@o2.pl

#39 mateusz  | Napisano 04 czerwiec 2010 - 23:54

mateusz
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Zdecydowanie na początek wystarczy Sony Vegas 7 lub 8 - można na nim zrobić większość potrzebnych rzeczy do TV, youtuba czy innych platform.

Dla maków naturalnie Final Cut

#40 MATRON  | Napisano 05 czerwiec 2010 - 09:36

MATRON
  • Użytkownik
  • Miasto: RUDA ŚLĄSKA
Ostatni rok bawiłem się Sony Vegas Movie Studio 9,  posiada wszystko, co niezbędne do produkcji wysokiej jakości filmów, prezentacji, relacji z imprez, programów telewizyjnych. Z łatwością da się w nim edytować materiał w praktycznie każdym formacie, również high-definition HDV i Sony AVCHD

Użytkownik MATRON edytował ten post 05 czerwiec 2010 - 09:43