Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

[Oficjalny] M870 [G&P]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#41 Piok  | Napisano 30 lipiec 2007 - 18:55

Piok
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Jeśli masz możliwośc to może udokumentuj proces naprawy  jakimś pstrykaczem fotograficznym. No wiesz, dla przyszłych pokoleń.
Jak coś to numer gg621978, pomogę na bieżąco.

#42 Kiwi  | Napisano 31 lipiec 2007 - 10:23

Kiwi
  • Weteran
  • Miasto: Wejherowo
Co do tuningu-lepiej opłaca się kupić od razu GP-wyjdzie taniej i nie trzeba się babrać z Hop Siupem, sprężyną itd.

Piok mówił kiedyś, że w CA870 nie należy ściągać przedniego zawieszenia od pasa, gdyż hamuje ruch czółenka do przodu zmniejszając zużycie cylindra. W długim zestawie lufy GP ruch czółenka do przodu hamuje sam cylinder. Może to mieć wpływ na wytrzymałość zaczepów prowadnic czółenka...
Pozdrawiam.

#43 Mamut  | Napisano 31 lipiec 2007 - 15:03

Mamut
  • Użytkownik
  • Miasto: Warsaw
A gdzie tam. Mam długą lufę od lipca 2006 i nic się nawet nie nadwyrężyło.

#44 Kiwi  | Napisano 31 lipiec 2007 - 16:02

Kiwi
  • Weteran
Mi też się nic nie nadweręża, jednak możliwe że będzie to następowało szybciej niż w obrzynku.

#45 Mamut  | Napisano 31 lipiec 2007 - 19:33

Mamut
  • Użytkownik
  • Miasto: Warsaw
Przecież bebechy są takie same.

Jeśli nie będziesz rozkręcac giwery za często (a nie ma takiej potrzeby). To podziała długo. Bo nawet nasmarowanie nie wymaga rozkręcania.

#46 Siup  | Napisano 02 sierpień 2007 - 00:20

Siup
  • Użytkownik
  • Miasto: near Grójec
Niestety nie mogłem udokumentować procesu naprawy.
Strzelbę złożyłem dopiero teraz, gdyż z powodu nieumiejętnego obchodzenia się z bebechami miałem problem z tłokiem i małą sprężynką przy spuście, które się "lekko" poniszczyły  :-P
Na pocieszenie mogę powiedzieć, że patent Pioka wspaniale się spisuje (chociaż trochę się napiłowałem żeby dobrze działał), podobnie jak ten ze smarem grafitowym. Mistrzu, jesteś wielki  ;-)
Prawdopodobnie w weekend strzelba przejdzie chrzest bojowy, opiszę wrażenia po walce ze stockowymi i tuningowanymi aegami.

#47 Siup  | Napisano 09 sierpień 2007 - 16:07

Siup
  • Użytkownik
Po przeczytaniu postów Wraka nabyłem shotgun JT-3 (czy jakoś tak) i porównałem bebechy. Faktycznie, moim zdaniem tłok i cylinder z powodzeniem mogą zastępować ten z oryginalnego. Materiał użyty do ich zrobienia wydaje się być solidny. A oto fotki flaków JT-3:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

I obiecane zdjęcia M870:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety jakość zdjęc taka sobie.

#48 wrak  | Napisano 11 sierpień 2007 - 17:09

wrak
  • Użytkownik
  • Miasto: pruszcz gd
Bo wrak widział zdjęcia Pioka
i ma Jt zastosował patent na regulowanego hopsiupka i wypienił lufe na precke (w jT)
Alke teraz zbieram na obrzyna :D i mam pytanie ile zasieng wynosi w "drewniaku" na stoku ?

// nie cytuj posta, który znajduje się bezpośrednio nad Twoim. /Medi.

Sorka za post pod postem :D a wiecie czy niewystające magi od M870 bedą pasować do JT ?? :D
Pozdro

#49 Siup  | Napisano 12 sierpień 2007 - 20:44

Siup
  • Użytkownik
Wrak: niestety, krótkie magi nie pasują do JT. Mają z przodu taką wypustkę przez którą nie chcą się zmieścić.

Dołączona grafika

Długi magazynek wchodzi, ale bez charakterystycznego kliknięcia, przez co siedzi dość luźno. Strzelać nie próbowałem, bo JT już nie ma bebechów :-)

A teraz dalsza część przygód z grzebaniem w mojej strzelbie.
Po ostatnim rozkręceniu i złożeniu zauważyłem, że kulki zdają się lecieć bliżej i w pewnym momencie prawie pionowo spadają w dół. Próbowałem kombinować z różnymi sprężynkami - bez efektu. Coś jakby hop siup w ogóle nie podkręcał.
Kiedy rozłożyłem replikę, zobaczyłem, że wcześniej już uszkodzony tłok (tym razem naprawdę tłok, nie cylinder) całkiem się zniszczył. No to pakuję ten od JT. I tu zonk. Tłok nie jest identyczny, ale o jakieś 0.5 cm dłuższy, poza tym nieco szerszy i nie ma tego "ścięcia" na końcu które jest w CA/M870. Trochę zabawy z pilnikiem tu i ówdzie doprowadza tłok do stanu użytkowania, jednak strzelbę teraz przeładowuje się trudniej (przeładowanie wymaga więcej siły). Spróbuję jeszcze trochę popiłować, może się polepszy.
A teraz prośba do użytkowników CA/M870. Czy ktoś mógłby zamieścić zdjęcia stockowego HU w tej replice? Chodzi o wszystkie części które są potrzebne do jego montażu. Być może coś źle składam tudzież brakuje mi jakiejś częsci. Patent z regulowanym HU i śrubką raczej odpada, zewnętrzna lufa chyba zbyt szczelnie przylega do mechboxa. Mógłbym popróbować z preclufą od jakiegoś AEGa, ale do dyspozycji mam niestety tylko P90, od którego lufa jest zdecydowanie za krótka.
Po szybkim przejrzeniu tematu o CA870 dochodzę do wniosku, że dołączyłem do grona szczęśliwych użytkowników gumki HU w strzelbach Maruzena  :-P  Jutro wypróbuję patent z wkładem od długopisu, jeśli coś się polepszy, napiszę na forum.

A tak całkiem z innej beczki - kolba w M870 faktycznie jest pusta w środku.

EDIT: No i dupa. Przed chwilą znalazłem jakąś japońską stronę ze zdjęciami HU. I co się okazuje? Przez cały czas (tzn ok. 2 tygodnie, od kiedy pierwszy raz rozebrałem strzelbę) żyłem bez świadomości potrzeby posiadania w HU tej małej, płaskiej, zakrzywionej gumki  :-P  Widocznie ją zgubiłem podczas pierwszego rozkładania.
Miał już ktoś podobny problem?

Użytkownik Siup edytował ten post 12 sierpień 2007 - 20:58

#50 Kiwi  | Napisano 12 sierpień 2007 - 21:40

Kiwi
  • Weteran
Znaczy, że zgubiłeś ten element, który wchodzi do lufy i podkręca kulkę? Ojjjj niefajnie... Piok w temacie o CA870 pisał, że można to zastapić odpowiednio wyprofilowaną izolacją od kabla do słuchawek, czy czymś w tym stylu.
Zagadaj też do sklepów, które posiadają w ofercie CA870/M870 i spytaj, czy mieliby na sprzedaż HU-może mają gdzieś wymienne w warsztacie, lub mogą sprowadzić...

#51 Piok  | Napisano 12 sierpień 2007 - 21:52

Piok
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Kiwi dnia 12/8/2007, 22:40 napisał

Znaczy, że zgubiłeś ten element, który wchodzi do lufy i podkręca kulkę? Ojjjj niefajnie... Piok w temacie o CA870 pisał, że można to zastapić odpowiednio wyprofilowaną izolacją od kabla do słuchawek, czy czymś w tym stylu.
Zagadaj też do sklepów, które posiadają w ofercie CA870/M870 i spytaj, czy mieliby na sprzedaż HU-może mają gdzieś wymienne w warsztacie, lub mogą sprowadzić...

Z zatyczki od gnaizda sluchawek w komórce. Akurat była w sam raz. Julce pisał, że można zrobić taką gumkę z rakietki do pingponga :). Konkretnie z okładziny gumowej ją pokrywającej.

Ale ja i tak gorąco zalecam, przerobienie 870tki na lufę i hu z aega.

Mój patent okazał się być wytrzymały, na milsimie w Pieninach wywróciłem się , łamiąc montaż tłumika w świni, gnąc przy tym lufę madbulla która się w nim skrywała... Walnąlęm tak, że aż zdarłem skorę na przedramieniu. Po naprostowaniu lufy( neistety nadal trochę krzywa jest) hopsiup nadal podkręca kulki stabilnie, lecą jak po sznurku.

pozdro.

#52 wrak  | Napisano 13 sierpień 2007 - 14:41

wrak
  • Użytkownik
Kurde a miało być tak piknie :D czyli Pilnik i da rade wcisnąć tłok do 870 aqle możesz sprawdzić jak to z cylindrem i spustem ? Co do Hopka to można go wykaonać z "gripów" rowerowych, ale tych gumowych.
Pozdro. ;-)

#53 Siup  | Napisano 13 sierpień 2007 - 17:42

Siup
  • Użytkownik
Uff, na szczęście wszytko dobrze się skończyło. Po wywaleniu na podłogę zawartości kosza na śmieci i odrzuceniu podobnych paprochów w końcu znalazłem gumkę.
I teraz zastanawiam się, czy to, że zamiotłem pokój a potem nie wyniosłem śmieci było tylko zbiegiem okoliczności/lenistwem, czy jednak czymś więcej. Dobrze, że nie użyłem odkurzacza :-D
Wielkie dzięki za wszystkie rady, kiedyś napewno się przydadzą.

Strzelbę już złożyłem; tłok po przypiłowaniu wszedł, jednak strzelbę teraz gorzej się przeładowuje - trzeba włożyć więcej siły przy paru ostanich centymetrach drogi pokonywanej przez czółenko. Być może tłok naciska na jakieś częsci mechboxa albo po prostu główna sprężyna jest za długa. Jeśli w akcji będzie to bardzo przeszkadzać, pokombinuję.

Poza tym M870 w końcu wali jak należy, jeszcze tylko muszę zmienić sprężynę w HU. Dziś już nie mam zamiaru grzebać w strzelbie, przy najbliższej okazji sprawdzę kompatybilność innych części w obu modelach.

A co do kupowania nowej preclufy i gumki HU, to nie chcę pakować w strzelbę za dużo pieniędzy, dopóki nie urośnie do rangi broni głównej i dopóki nie "wkręciłem" się jeszce w użytkowanie sprężyn. Ale chyba lepiej już zacząć zbierać pieniądze :)

Aha, i jeszcze co do tłoka - pisałem już że jest nieco dłuższy (być może stąd trudne przeładowanie), muszę też dodać że ma troszkę większą średnicę - czyli jest troszkę szczelniejszy. Chyba może mieć to mały wpływ na osiągi, nieprawdaż?

#54 Gogin  | Napisano 15 sierpień 2007 - 18:57

Gogin
  • Użytkownik
  • Miasto: Zgorzelec
Czas trochę ulepszyć Świnkę, no więc jak to jest z atrapą wyrzutnika łusek ? Chciałbym by był koloru srebrnego jak na zdjęciach Siup'a. Myślałem by po prostu go wyjąc i przemalować na srebrny kolor, wyjdzie prościej i taniej niż robienie metalowego. BTW ta atrapa wyrzutnika łusek w twojej G&P CA870 Siup jest metalowa ?  :-F

#55 Kiwi  | Napisano 16 sierpień 2007 - 17:58

Kiwi
  • Weteran
Gogin-znajdźodpowiedni kawał blachy i postaraj sięwymodelować na odpowiedni kształt-może się uda. Pomalowany plastyk będzie wyglądał chujo... znaczy się brzydko ;)

#56 Gogin  | Napisano 16 sierpień 2007 - 19:50

Gogin
  • Użytkownik
Możliwe ze i masz rację  :-P . Jutro idę zakupić smar grafitowy i zobaczę co da pomyzianie nim sprężyny głównej mojego maleństwa  :twisted: .

#57 wrak  | Napisano 17 sierpień 2007 - 18:08

wrak
  • Użytkownik
Jt ma  metalowe okienko wyrz. łusek :D ale powiem wam że wystarczy blaszka zwykła cienka. ;-) np od puszki po konserwie . i zabawa z młoteczkiem 5 min i gotowe.
Ps: Ile świnka ma na stoku ?
Pozdro ;-)

#58 Gogin  | Napisano 17 sierpień 2007 - 18:15

Gogin
  • Użytkownik
Hehe można i tak, spróbuję  :mrgreen: . ~ 290-300 fps(producent w tej krzaczkowatej książeczce dołączanej wraz z CA870 podaje 284 fps - 87 m/s i 0.75 J - 0.28kgm/cm2, zasięg 50 m)  :twisted:  to by było na tyle  :uśmiech: . BTW ten smar grafitowy czyni cuda, teraz słyszę jedynie tłok uderzający w dno cylindra. PZDR dla Piok'a  :strach:

#59 Piok  | Napisano 20 sierpień 2007 - 08:58

Piok
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik gogin1 dnia 17/8/2007, 19:15 napisał

Hehe można i tak, spróbuję  :mrgreen: . ~ 290-300 fps(producent w tej krzaczkowatej książeczce dołączanej wraz z CA870 podaje 284 fps - 87 m/s i 0.75 J - 0.28kgm/cm2, zasięg 50 m)  :twisted:  to by było na tyle  :uśmiech: . BTW ten smar grafitowy czyni cuda, teraz słyszę jedynie tłok uderzający w dno cylindra. PZDR dla Piok'a  :strach:

Podziękuj Julce'owi bo to Jego pomysł, nie mój :).

#60 Siup  | Napisano 25 sierpień 2007 - 19:26

Siup
  • Użytkownik
Ponownie rozłożyłem obydwie strzelby i porównałem części. Te wszystkie częsci mechaniczne, spust etc.  pasują do siebie zamiennie w obu modelach.

Okienko wyrzutnika łusek w M870 jest raczej metalowe ("przylepia" się do magnesu :)).

Uwaga dla użytkowników krótkich magazynków: dzyndzel z tyłu który trzyma sprężynę lubi się czasem przekręcić o 90 stopni (nawet gdy mag aktualnie jest w strzelbie), wskutek czego radośnie wyskakuje razem ze sprężynką. Coś takiego byłoby nieprzyjemne zwłaszcza w trakcie akcji - po takim incydencie trudno wyciągnąć magazynek, który w dodatku przestaje podawać kulki. Mi podczas strzelania "na sucho" zdarzyło się to 2 razy. Nie mam oznaczonych magów więc nie wiem czy to usterka tylko jednego magazynka.

Aha, jakby ktoś zgubił sprężynkę dociskającą HU, taka przycięta od ZIPPO świetnie się nadaje - jednak  ja osobiście wolałem użyć takiej od podróby zapalniczki  ;-)

Cytat

Podziękuj Julce'owi bo to Jego pomysł, nie mój icon_smile.gif.

Julce: WIELKIE dzięki  :-)