Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Wszystko o co boję się zapytać...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#261 Tinkertrain  | Napisano 10 lipiec 2017 - 15:22

Tinkertrain
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź, mocno mi pomogło.
Będę syty jak tylko podlinkujesz mi swój plecak.
Sam osobiście celuje w 20-30 l.
PS. Jaką butle z gazem używasz? Chodzi mi o pojemność.

Użytkownik Tinkertrain edytował ten post 10 lipiec 2017 - 15:23

#262 gratek  | Napisano 10 lipiec 2017 - 16:15

gratek
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
To mam 2 pytania. 24h, 30+km marszu i tylko 1,5-2l wody? To jest mało nawet jak spędzamy cały dzień na kanapie.
Drugie pytanie - po co Ci druga, długa replika?

#263 mikadorus  | Napisano 10 lipiec 2017 - 17:06

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dla mnie tyle wody starcza. Zabierałem kiedyś więcej i zostawało. Z drugiej strony zwykle piję coś przed wyjściem, więc o "suchym pysku" nie jestem.  Zwykle zostaje mi trochę wody w butelce. Na pierwsze marsze brałem ok. 3l i litrowa butelka była nietknięta... za każdym razem.

Jak mam vsr to czasem przydaje się zmienić. Karabin snajperski nie jest uniwersalny, a takie aksu na 450fps jest mordercze. Zresztą kilku snajperów już o tym pisało, że bierze drugą pelnoprawną replikę.

Plecak podam niedługo. Muszę obejrzeć metkę.:).

Użytkownik mikadorus edytował ten post 10 lipiec 2017 - 17:13

#264 mikadorus  | Napisano 10 lipiec 2017 - 20:43

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
http://www.camo-mili...ct&prod_id=2546

Jak kiedyś pisałem, kupowałem go za 250-300zł (coś mi świta, że 270zł) 2-3 lata temu. Teraz są dziwnie tanie. Jedyne co jest do luftu to pas biodrowy.

Śpiwór, taki - aktualnie w praniu, wieszam go na górze lub pod kurtką.
http://esklep.inters...ekker-10-262220

Na zdjęciu plecak po spakowaniu, wszystko jest oprócz śpiwora, który jest w praniu:
Dołączona grafika

Co do gazu to obecnie mam najmniejszy tego typu: http://esklep.inters...ekker-10-262220 . Przy sporadycznym gotowaniu starcza, że hoho. Podczas przerw w dostawach prądu nadal grzeję na tym  poranną kawę i jajecznicę.

Jak podwieszam długa giwerę typu VSR to inaczej mocuję karimatę, a zrzutówka schodzi na sam dół.   Ogólnie najwygodniej przenosić tam AKSU.

Od bidy zamiast karabinu można tam wrzucić wodę, dodatkowe żarcie czy saparkę.

Ps. w karimacie da radę przenieść namiot typu norka:).  Ewentualnie dać go przy karimacie lub w ładownicy pod kurtką.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 10 lipiec 2017 - 20:49

#265 thor_  | Napisano 16 lipiec 2017 - 20:49

thor_
  • Weteran
  • Miasto: Gdańsk
[To co pisze dotyczy czasu "letniego"]
Na 24-48H nie wiem po co kuchenki, butle z gazem itp? Są totalnie nie potrzebne. W zależności od intensywności ruchu 2-3 racje żywnościowe typu MRE na 24 godziny załatwiają sprawę. Z reguły czas na żarcie jest na spokojnie dwa razy dziennie i czasem w nocy. Jeżeli nie MRE to odpowiedni zestaw suchego prowiantu w stylu wędzonych/suszonych kiełbasek/kabanosów plus trochę batonów.

Podstawa to WODA 1-1,5 litra na 48 godzin to zdecydowanie za mało nawet jak uważasz ze to starczy to tylko znaczy, że się nie eksploatujesz w czasie zabawy na tyle, na ile mógłbyś. Lepiej wrócić z butelką wody niż żeby miało jej zabraknąć bo wszystko momentalnie siada z braku wody jak organizm jest na prawdę wymęczony. Słabe te milsimy robią skoro butelka wody styka i do tego jest czas na "gotowanie"...

Aaa chyba, ze to milsimy "koszarowe" to co innego.

Użytkownik thor_ edytował ten post 16 lipiec 2017 - 20:49

#266 Hunter1209  | Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:41

Hunter1209
  • Użytkownik
  • Miasto: Oława
Witam
A ja zapytam o coś z kategorii amunicji i karabinów snajperskich.
Jak wygląda sprawa amunicji w przypadku replik gdzie w palnym odpowiedniku jest stały magazynek (np. M24)?
Chodzi mi o to czy chodzić z jednym magazynkiem i uzupełniać go z zapasu amunicji którą mam przy sobie luzem (oczywiście w realnych ilościach np.100 szt) czy trzeba brać ze sobą kilka magazynków, które w przypadku takiej broni trochę obniżają jej realizm.

Użytkownik Hunter1209 edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 21:59