Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1006 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radian  | Napisano 13 wrzesień 2007 - 13:44

Radian
  • Użytkownik
  • Miasto: Kozienice
http://www.taiwangun...roduct&prId=813
Witam
Kupił ktoś to? Bo w "szukaj" nie znalazłem nic na temat tego.

"UWAGA! Z racji mocnej sprężyny, na replikę udzielamy wyłącznie gwarancji rozruchowej." to mnie trochę niepokoi bo kupic i zaraz po 1 sztrzelance rozwalic to mi się nie widzi :]
Byłbym wdzięczny z jakieś info na ten temat.

Edytowano tytuł: 12.11.2011

/LgN

#2 AnR  | Napisano 13 wrzesień 2007 - 14:00

AnR
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Bawiłem się już tym. Jest po prostu moim zdaniem prześliczna, starannie wykonana. Strzelałem z tego jedynie z jakiś 10 m do kartonu. Kulka przebila 2 ścianki.

#3 Radian  | Napisano 13 wrzesień 2007 - 16:42

Radian
  • Użytkownik
Czyli z dostępnych shotgun'ów tanich najlepszy? Nie trzeszczy itp.
Co jest z metalu?

#4 AnR  | Napisano 13 wrzesień 2007 - 16:45

AnR
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Z metalu masz osłone lufy, prowadnice tego co tam trzeba pociągnąć aby przeładować (:S) i pare innych bzdetów. Czy najlepszy? Nie jestem wstanie teraz tego określić. Trzeba czasu, zobaczymy jak się będą sprawowąć. Pewne jest jedno, są o niebo lepiej wykonane i ladniej wyglądają niż te tacticale i inne longi z Taiwangun.

#5 Azur  | Napisano 14 wrzesień 2007 - 13:54

Azur
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Hejo AnR :)) Jakoś tak na gg rzadko gadamy ostatnio. Ok , stop ot :P

Jeśli chodzi o tego szota to jest o wiele lepszy niż te z krakmana bo porównywałem. Magazynki pasują, więc spokojnie można kupować te z taiwangun.com przeznaczone do M47. Jednak latają i brzydko wyglądają.
Zasięg jest super, ma regulowany płynnie hopek.
Majsterstrzyk i na swoją cenę super :)

PS: W ogóle to jako pierwszy w Polsce go kupiłem :D

#6 Radian  | Napisano 14 wrzesień 2007 - 16:22

Radian
  • Użytkownik
Azur zarzuc fotki jak mozesz byłbym wdzięczny.
Jaki ma już przebieg? Bo boje sie o tą "moc"  :-F
Kupiłem u krakmana keidys 2 klocki i po 1 sztrelance wyłamał mi się zamek :]

#7 Azur  | Napisano 14 wrzesień 2007 - 19:16

Azur
  • Użytkownik
Fotek nadal nie udało mi się zrobić - mam problemy z dostępem do aparatu.
Jeśli chodzi o moc - naprawdę niezły zasięg, nie mówiąc już o celności.

#8 Wolfi  | Napisano 26 wrzesień 2007 - 02:07

Wolfi
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Używam tego shotguna od tygodnia. Replikę zakupiłem na taiwangun.com. Niestety nie udzielają na nią żadnej gwarancji ( jak i na inne tanie shotguny)

Body
Wizualnie prezentuje się bardzo ładnie, w dotyku sprawia jednak dość 'plastikowe' wrażenie.
Nadlewek na body dość niewiele, części spasowane całkiem nieźle, replika wyglada na wykonaną całkiem starannie.
Podczas noszenia troszkę 'trzeszczy'

Części z metalu:
osłona lufy zewnęrznej, prowadnica rączki przeładujacej... i koniec
Niestety brak jakichkolwiek przyżądów celowniczych...
Waży ok 2 KG - więcej niż inne plastikowe shotguny.

Osiągi
Hop Up regulowany.
Zasiegu określić nie mogę ponieważ 'bawiłem się' w całkiem gęstym lesie. Do 30 metrów (tyle ma improwizowana strzelnica u mnie na podwórku) jest całkiem celna.
Prędkosć strzału podobna do Shotguna Short.

'Wnętrznośći'
Wszystko (oprócz sprężyn) wykonane jest z plastiku ( tłok, prowadnica tłoka, komora hop up, mechanizm spustowy) Lufa wykonana jest z aluminium i ma dość nieregularną średnicę.
W konstrukcji repliki i jej poszczególnych części wykorzystano masę niepotrzebnych śrubek.
Ogólnie plastikowa mechanika sprawia wrażenie raczej nietrwałej.
Już na pierwszej strzelance miałem pewną usterkę - spadła sprężynka odpowiadająca za powracanie spustu co wiązało sie z domową naprawą.

Podsumowanie
Ogólnie Replika ma całkiem niezłe jak na swoją cenę osiagi. Mogę ją polecić jako broń 'awaryjną', ew sprzet dla początkujacych którzy nie boją się ingerować w mechanizm repliki

Jutro będzie testowana w warunkach miejskich, zrobiłem na tę okazję teflon- fix. Zobaczymy jak sie spisze.

P.S. przepraszam za brak zdjęć jednak nie posiadam obecnie żadnego sprzętu do  ich robienia  ( poza kamerka internetową i aparatem w komórce).

Użytkownik Wolfi edytował ten post 26 wrzesień 2007 - 02:10

#9 Corin  | Napisano 21 październik 2007 - 15:20

Corin
  • Użytkownik
  • Miasto: Łowicz
Mam go , a raczej narazie nie bo prowadnica się złamała ;/ W srodku niemasz nic metalowego(no moze sprężyny :D)Moj się rozwalił po jakiejs 1 godzinie strzelania ;/(mam nadzieje ze totylko taki model 1)No teraz kolega naprawia bo ja niebardzo się na tym znam :D.Mimo tego wszystkiego bardzoo polecam!!

#10 marker10  | Napisano 20 listopad 2007 - 19:35

marker10
  • Użytkownik
  • Miasto: włocławek
polecam w 100%

po dobrym ustawieniu hop-up z kulka leci ladnie do celu. Z 10 metrów rozwala płyty CD..

Jedna moja uwaga Uzywajcie kulek dobrego stanu najlepiej 0.20g nie używajcie zółtków odradzam... Teraz mialem awarie jak wlozylem nie te kulki co trzeba(zle wykonane) i zapchala sie lufa ale to nie problem bo jest latwo ja wyczyścic.

Wiec polecam w 100% jak na sam poczatek. Replika jest lepsza od Ak47 Cyma Sprezyna którego tez posiadam

PS.przepraszam za błedy.

#11 Aranedhel  | Napisano 29 listopad 2007 - 15:09

Aranedhel
  • Użytkownik
Właśnie zamuwilem 2xSztuki :D jedna dla siebie i jedna dla kumpla bo wyłamałem mu dziure w cylindrze ;p NIESTRZELAJCIE I NIEPRZELADOWYWUJCIE JEDNOCZEŚNIE, Co sądzicie o lekkim tuningu? Wpakowanie precyzyjnej lufy, uczszczelnienie cylindra( widzieliscie jakie tam są luki ?! I przesmarowanie ruchomych cześci... A o jakiejś modyfikacji hop up-a co wy nato ? Bo na moc niema co iść bo bebechy rozwala sie chyba/ Co b

Użytkownik Aranedhel edytował ten post 29 listopad 2007 - 15:16

#12 jama  | Napisano 01 grudzień 2007 - 17:13

jama
  • Użytkownik
  • Miasto: Piotrowice
Mam takie pytanie. Czy w tym modelu jest szyna R.I.S ?

#13 Corin  | Napisano 01 grudzień 2007 - 19:17

Corin
  • Użytkownik
R.I.S niema. A co do dyslektyków... mam kolege dyslektyka i mi to że błędy pisze nie przeszkadza i tak jest kumpel nie?

#14 jama  | Napisano 01 grudzień 2007 - 20:00

jama
  • Użytkownik
  • Miasto: Piotrowice
I jeszcze jedno pytanie. Można by zamontować szynę od innego modelu? I czy na przykład kolimator założony do takiej szyny sprawdziłby się, tzn. czy można by przez niego celować?

#15 Corin  | Napisano 02 grudzień 2007 - 20:01

Corin
  • Użytkownik
Niema tam konkretnego miejsca na szyne R.I.S. Tak naprawdę to niejest potrzebna. Strzelałem się z kolegą w nocy(naprawiłem go!) i zamontowałem taśmą klejącą latarkę :P. A co do celowania... bardzo ładnie się nim celuje. Jest wgłębienie tylko trzeba się przyzwyczaić do celowanie , a jak już się przyzwyczaisz to jest git.

OFF

Cytat

Jescze żeby to nauczycielą nieprzeszkadzało i takim kolesią jak tamten

Troszkę tolerancji. Ja sam jestem gimnazjalistą i pisze błędy i mi ani innym z mojego otoczenia to nie przeszkadza.

#16 jacula  | Napisano 02 grudzień 2007 - 21:05

jacula
  • Użytkownik
  • Miasto: Biskupiec
Mam takiego jest bardzo dobry. Po paru strzelankach coś stało ze spustem(nie odbijał) ale łatwo to było naprawić.Co do celności jest dobrze, ale u mnie jest jedna nie doróbka. Mianowicie końcówka zewnętrznej lufy jest skrzywiona na prawo (lol) ale mi to nie przeszkadza. Polecam jeśli chcesz dobrego i taniego guna.

Shoot widoczny w moim avatarze :)

Użytkownik jacula edytował ten post 02 grudzień 2007 - 21:06

#17 vasco666  | Napisano 08 grudzień 2007 - 16:49

vasco666
  • Użytkownik
  • Miasto: Pabianice
Hmmm to jest ten sam model co Mossberg 590 (przepraszam jeśli się mylę). Broń dobrze i solidnie wykonana, nie miałem żadnych problemów do dzisiaj:P Mianowicie po dzisiejszej "zabawie" kulka po przeładowaniu wypada z lufy:( Wiecie co może być przyczyną?

#18 jackub  | Napisano 12 grudzień 2007 - 14:12

jackub
  • Użytkownik
  • Miasto: Wągrowiec
Witam!
U mnie po zakupie(wyciągnięcie z pudełka), tylko raz przeładowałem i pękło czółenko do przeładowywania jako że giwera na gwarancji rozruchowej to odesłałem.
na pierwszy rzut oka jest OK co do osiągów to czekam na okazje by ustrzelić kilka fragów.

#19 Marcin_eM  | Napisano 15 styczeń 2008 - 23:19

Marcin_eM
  • Użytkownik
  • Miasto: Ostróda/Gdańsk
Witam!

Słowem wstępu..
Kupiłem na początku stycznia tego guna na taniemilitaria.pl (tak, nie wiedziałem jeszcze wtedy, że to ciężki grzech  :twisted: ). W ogóle jest to moja pierwsza replika ASG, tak więc jestem świeży w te klocki ;] Zorientowałem się, że rzeczywiście Long 003 to to samo co Mossberg 590 (czasami podawane błędnie jako Mosberg).

Moje spostrzeżenia co do tego modelu..
+ bardzo ładny wygląd, prowadnica i lufa są metalowe, koniec kolby to guma zapobiegająca ześlizgiwaniu sie guna opartego np. o ścianę, reszta to ABS
+ czuć, że ma się w rękach coś porządnego (waga 1,25 kg i prawie metr długości)
+ świetna sprawa 3 magazynki po ok 15 kulek plus ładownica+ zasięg bardzo dobry, jest owe 50 m (całkowitego)
+ regulowany hop-up
+ świetnie sprawują się kulki 0,25 g
+ ogólnie robi bardzo dobre wrażenie  ;-)

- kolba troszeczkę się rusza, by to zlikwidować włożyłem kawałek brystolu w złącze kolby i body
- ruszająca się w lewo pompka sprawia wrażenie delikatnej
- z początku brak przyrządów celowniczych sprawia kłopoty przy celowaniu, ale po 3 strzelaniach opanowałem to korzystając z wnęki wzdłuż grzbietu
- nie ładuje ostatniej kulki, tłoczek popychający kulki w magazynku jest przykrótki (trzeba odwrócić broń "do góry nogami")
- przycisk do oddania magazynka klekocze
- suwak hop-up'a jest troszkę luźny
- na broni występują małe skazy, jakby wgniecenia główką od szpilki (jestem strasznym szczególistą :D)

Wypadki, jakie już się zdarzyły..
- jeden raz zdarzyło się, że kulki 0,12 zachowywały się jak na za mocno podkręconym hop-up'ie. Nie mam pojęcia z czego to wynikło  :???:  Może zimno?
- kulki skręcały lekko w lewo, przekręciłem lufę o 45 stopni w prawo i jest gicior  8)

Podsumowując..
Myślę, że jakość jest adekwatna do ceny. Po 80 PLN nie oczekiwałem cudów, ale jestem miło zaskoczony osiągami tego modelu. Postawiłem sobie za priorytet moc i dostałem to  ;-)  może za cenę poręczności. Ładownica oraz trzy magazynki w zestawie rekompensują ich małą pojemność. To moja pierwsza broń ASG i jestem bardzo zadowolony z zakupu :)

#20 Marcin_eM  | Napisano 15 styczeń 2008 - 23:45

Marcin_eM
  • Użytkownik
  • Miasto: Ostróda/Gdańsk

Wyświetl postUżytkownik Azur dnia 14/9/2007, 13:54 napisał

Magazynki pasują, więc spokojnie można kupować te z taiwangun.com przeznaczone do M47. Jednak latają i brzydko wyglądają.
Pisałem do taiwangunsów, czy nie mają magazynków pasujących do Longa 003, ale otrzymałem w odpowiedzi, że nie posiadają takich, to jak w końcu jest z tymi magami??  :???:

Wyświetl postUżytkownik Azur dnia 14/9/2007, 13:54 napisał

PS: W ogóle to jako pierwszy w Polsce go kupiłem :D
A  za nim pójdą miliony... :D

Wyświetl postUżytkownik Azur dnia 25/11/2007, 23:06 napisał

Czy ktoś wie może jaką średnice ma ta lufa ?
Lufa z ABSu ma średnicę ok 1,5 cm

Wyświetl postUżytkownik vasco666 dnia 8/12/2007, 16:49 napisał

Broń dobrze i solidnie wykonana, nie miałem żadnych problemów do dzisiaj:P Mianowicie po dzisiejszej "zabawie" kulka po przeładowaniu wypada z lufy:( Wiecie co może być przyczyną?
Pewnie miałeś już przeładowaną i naciągnąłeś po raz drugi. Nawet lekkie naciągnięcie powoduje naładowanie następnej kulki. Trzeba uważać.

* * *

W ogóle myślałem o lekkim tuningu tej repliki. Czy władowanie tam sprężyny 400 fps poważnie zaszkodzi plastikowym częściom a nawet body??
Ba, trzeba się najpierw dostać do środka, by cokolwiek wymieniać!! Mam problem z dojściem do wnętrzności; odkręcam śrubki ale nie chcą się rozdzielić części body, nie chce ciągnąć na siłę, by nie ułamać czegoś. Jak rozebrać tą broń?? Proszę o pomoc!!

O dżizys, zapomniałem o tym całkowicie...  :roll: W ogóle jaka to firma??
W mailu od tanich militariów było, ze cyma.
Na badtoysach też cyma.
Na pudełku nie ma nic o cymie, tylko "airsoft gun".
A te AGM to co to?? :???:

Użytkownik Marcin_eM edytował ten post 16 styczeń 2008 - 00:08