Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1009 odpowiedzi w tym temacie

#41 Garam  | Napisano 06 marzec 2008 - 16:25

Garam
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Efekt kilkunastominutowej pracy:

http://img87.imagesh...20080306bl7.jpg

System zawieszenia (?) :)
Przód:
http://img229.images...80306001tl0.jpg
Tył:
http://img229.images...80306002it5.jpg

Materiały:
1x zawieszka na głośnik
1x czarna izolacyjna taśma klejąca
2x kółeczka od breloczka

Narzędzia takie jak nóż, nożyczki i oczywiście śrubokręt

#42 Marcin_eM  | Napisano 08 marzec 2008 - 01:44

Marcin_eM
  • Użytkownik
  • Miasto: Ostróda/Gdańsk
Ciekawe rozwiązanie kwestii mocowania pasa nośnego :) Brawo! Ale, ale, nie wszystko jest piękne... IMHO zawieszka od głośnika powinna mniej wystawać z kolby. Reszta gicior ;] BTW, dokąd Ci sięga kolba przy noszeniu guna na ramieniu?

Czekam teraz na Twe LEGO-celownicze przyrządy :P

W tym poście nie ma żadnego sarkazmu :twisted:

Użytkownik Marcin_eM edytował ten post 08 marzec 2008 - 01:46

#43 Garam  | Napisano 08 marzec 2008 - 11:48

Garam
  • Użytkownik
Na początku zawieszka miała być inaczej zamontowana, jednak po otwarciu kolby zobaczyłem, że zawieszkę wystarczy nałożyć na taką rurkę (?) do której wchodzi wkręt mocujący 2 części kolby. Chciałem by to część z większą dziurką wystawała, jednak tak się nie dało, no i wyszło jak wyszło. Ważne, że działa.

Kolba sięga za kolano (jeszcze rosnę :) ) gdy niosę guna na ramieniu, gdy przełożę go przez szyję to przed, wolę go nosić tak bo wygodniej iść (z ramienia spada, może to dlatego że nie mam jakiś szerokich barów :)

Co do przyrządów celowniczych to musisz raczej poczekać, bo nie mam jakoś chęci ich robić :)

Użytkownik Garam edytował ten post 08 marzec 2008 - 11:52

#44 Piotrekav91  | Napisano 10 marzec 2008 - 08:38

Piotrekav91
  • Użytkownik
  • Miasto: Kończyce Małe/Cieszyn
Mam pytanie. Żeby do otworzyć trzeba zrobić coś więcej niż rozkręcić śróbki? Tzn jest tam coś przyklejone, co trzeba by było rozerwać?

A co do celownika, ja dorobiłem z twardszego drutu 8) Ale zrezygnowałem w końcu z tego, ponieważ co jakiś czas musiałem go regulować, a dużej różnicy w celowaniu nie było.

#45 Marcin_eM  | Napisano 10 marzec 2008 - 09:36

Marcin_eM
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Piotrekav91 dnia 10/3/2008, 08:38 napisał

Mam pytanie. Żeby do otworzyć trzeba zrobić coś więcej niż rozkręcić śróbki? Tzn jest tam coś przyklejone, co trzeba by było rozerwać?

A co do celownika, ja dorobiłem z twardszego drutu 8) Ale zrezygnowałem w końcu z tego, ponieważ co jakiś czas musiałem go regulować, a dużej różnicy w celowaniu nie było.
śrubki...

Nie ma. Po odkręceniu wszystkich widocznych śrubek, zdjęciu kolby, lufy i metalowej rurki prowadnicy reszta trzyma się na kołkach :P Pamiętaj też, że trzeba zdjąć wierzchnią część body :P Najlepiej zrobić to po wyżej wymienionych czynnościach.

Wykminiłem przyrządy celownicze z czarnej okładki skoroszytu :)
+łatwo zrobić
+łatwe w montażu (klej albo dwustronna taśma klejąca)

-łatwo uszkodzić :P

Na ostatniej strzelance pękła mi szczerbinka. Jak zrobię następny zestaw zamieszczę foty na forum 8-)

Użytkownik Marcin_eM edytował ten post 10 marzec 2008 - 09:36

#46 Piotrekav91  | Napisano 10 marzec 2008 - 18:41

Piotrekav91
  • Użytkownik

Cytat

Może dorzucę ode mnie moje "usprawnienia":
1. Skróciłem szynę łączącą pompkę z tłokiem, dzięki czemu mam łatwiejszy dostęp do niej podczas celowania z ramienia (niewiele bo 4,7 cm ale zawsze coś  Musiałem przy tym spiłować zgrubienie lufy przy body by naciągała się do końca);
2. Zrobiłem podkładkę pod sprężynę z taśmy klejącej - troszkę więcej fps'ów (okleiłem paroma warstwami prowadnice sprężyny);
3. Uszczelniłem komorę HU klejem, tłok i lufę taśmą teflonową;
4. Dodatkowe smarowanie bebechów ;
5. Podłożyłem wewnątrz body pod szynę dwie warstwy brystolu by pompka nie latała na lewo i prawo.
Takie tam bardziej kosmetyczne zabiegi  

Miałbyś, może zdjęcia wnętrza twojego shotguna po tych usprawnieniach? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda i jeśli pozwolisz zgapić troche :-P

#47 Garam  | Napisano 11 marzec 2008 - 19:58

Garam
  • Użytkownik
Nie wiem czy wiecie, ale nasza pompeczka ma możliwość strzelania wieloma kulkami na raz :) Wystarczy popompować kilka razy i dopiero strzelić. Strzeliłem 10 kulkami i na odległości ok 3m rozrzut był ponad 2m :D . 5 kulek na tych 3m leciały za to obok siebie... Czyżby przewaga sprężynówek nad elektrykami ? :F

#48 Tuksiak  | Napisano 11 marzec 2008 - 23:25

Tuksiak
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Nie wiem po kiego wam w tym przyrządy celownicze? Ja tam ostatnio strzelałem na jakieś 20m w wystający słupek od ogrodzenia (około 30 cm nad ziemię), trafienie 2-gą kulką i później 90% kulek w celu z wystrzelanego maga. koleś z elektryka trafił 2 serią :D, mając do dyspozycji lunetkę i markową, przestrzelaną replikę ;).
Ja do swojego zrobiłem zawieszenie 3 pkt z przerobiono-naprawionego zawieszenia angolskiego, bo się takie trafiło w śmieciach + pas i kawałek zawieszenia od chińskiego szitpasa. A zapomniałem o nieśmiertelnym kółku od kluczy :D.
Dołączona grafika
P.s. oczywiście "taktycznie" powieszona latarka to była niestety ostatnio konieczność na forcie w Sarbinowie ;).

Użytkownik Tuksiak edytował ten post 11 marzec 2008 - 23:30

#49 Garam  | Napisano 12 marzec 2008 - 14:09

Garam
  • Użytkownik
Łojezusmaria, ileż ty tam pasków masz, niezaplątywowujesz się w to ? :F ? I jak Ty to zamontowałeś, czy mi się wydaje, czy zwyczajnie przywiązałeś pas do kolby ? :F

#50 Tuksiak  | Napisano 12 marzec 2008 - 22:11

Tuksiak
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Nie, nie zaplontujesz ;). Zaplątać się trudno, 3 pkt. zawieszenie angolskie bardzo wygodne jest. Wydaje Ci się ;), dwa paski na krzyż połączone pośrodku kółkiem od kluczy, które to robi za 2 punkt podparcia na broni dla pasa ;). Paski na początku zszyte, później na rzepa przerobiłem, nie chciałem kolby ruinować, teraz wystarczy tylko zdjąć rzepa, przedni punkt i repliczka jakby wyciągnięta z pudełka była :D.

#51 Garam  | Napisano 12 marzec 2008 - 22:48

Garam
  • Użytkownik
Za trudne dla mnie to :F nic nie zrozumłem. Wogle o co chodzi z tymi zawieszeniami x punktowymi ?

#52 Marcin_eM  | Napisano 13 marzec 2008 - 08:35

Marcin_eM
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Piotrekav91 dnia 10/3/2008, 18:41 napisał

Miałbyś, może zdjęcia wnętrza twojego shotguna po tych usprawnieniach? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda i jeśli pozwolisz zgapić troche :-P
Hm... Trochę nie chce mi się go rozbierać, bo zawsze po takim zabiegu musi "dochodzić do siebie" :) A do początku kwietnia potrzebuję go sprawnego. Ale obiecuję, że zaraz po  tym dokonam dzieła i przygotuję stosowną dokumentację ;-) Póki co postaram się przed weekendem, albo w trakcie, zamieścić foty przeróbek widocznych na zewnątrz.

@Tuksiak - bardzo fajny pomysł na zawieszenie :D Zero ingerencji w replikę ;-)

Użytkownik Marcin_eM edytował ten post 13 marzec 2008 - 08:36

#53 Piotrekav91  | Napisano 13 marzec 2008 - 19:05

Piotrekav91
  • Użytkownik
Byłbym bardzo wdzięczny za każdą fotke ;-)  

Macie jakiś pomysł na naprawe odłamanego tłoka w miejscu stykania się z szyną? Już dwojgu moich kolegów coś takiego sie stało, próbowaliśmy sklejać to poxipolem ale wiadomo długo nie wytrzymało. A szkoda jednak wydanych pieniędzy. :wink:

#54 Marcin_eM  | Napisano 13 marzec 2008 - 20:41

Marcin_eM
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Piotrekav91 dnia 13/3/2008, 19:05 napisał

Macie jakiś pomysł na naprawe odłamanego tłoka w miejscu stykania się z szyną? Już dwojgu moich kolegów coś takiego sie stało, próbowaliśmy sklejać to poxipolem ale wiadomo długo nie wytrzymało. A szkoda jednak wydanych pieniędzy. :wink:
Hm... Skleić poxipolem i owinąć metalową taśmą? Albo usztywnić czymkolwiek innym. Ewentualnie szukać na allegro.

W ostateczności pozostaje sprzedać części na allegro. Wiem, bo sam widziałem i kontaktowałem się z ludźmi sprzedającymi części z tego samego powodu: pękł tłok. W pierwszej kolejności pójdą magazynki, sprężyna, kolba, czółenko.

Użytkownik Marcin_eM edytował ten post 13 marzec 2008 - 20:42

#55 Witcher  | Napisano 14 marzec 2008 - 16:08

Witcher
  • Użytkownik
  • Miasto: Raciborz
Tak na oko...Ile strzałów powinna pożyć taka replika bez żadnego "grzebania"?

#56 Piotrekav91  | Napisano 14 marzec 2008 - 17:01

Piotrekav91
  • Użytkownik
Strzałami ciężko to określić. Ja mam swoją ponad miesiąc, gram 2 razy w tygodniu(weekend) po około 4 godziny i trzyma się dobrze. Tak samo 2 innych moich kolegów. Za to 2 innym moim kolegom ułamał sie tłok w połączeniu z szyną i przerzucili sie na shotguny za 3 dychy z taiwangun. ;-)

#57 kashlack  | Napisano 16 marzec 2008 - 16:37

kashlack
  • Użytkownik
  • Miasto: Zamośc
Hejka mam tą broń i dzisiaj mi się trochę spsuła :icon_razz: Mianowicie po strzelance małej przestała strzelać tylko łykała kulki, a przy wystrzale dało się słuchać tylko głuchy huk. Możliwe, że zapchała się lufa bo miałem kolorowe kulki, o których przeczytałem wiele złych opinii. Chciałem rozkręcić broń i wyjąc kulki ale za nic w świecie nie wiem jak się dostać do środka. Z tego co udało mi się zrobić to zdjąć kolbę, osłonę lufy i osłonę zewnętrzną shota. Teraz nie wiem czy odłącza się lufę (raczej mi się nie wydaje) czy co. Wszystkie śrubki odkręcone, od strony kolby osłona daje się rozdzielić na 2 części ale od strony lufy trzyma i za nic nie chce dać się rozdzielić. Nie chciałbym zniszyć mojej pierwszej broni więc byłbym wdzięczny za wszelką pomoc :icon_smile:

Oka już rozebrałem go, kulki można było wyjąć wyciorem ale mniejsza z tym. Teraz czas na złożenie :icon_biggrin: oczywiście jak go rozkładałem wyleciały 2 sprężynki, które za nic nie mogę nigdzie wsadzić. Przypuszczam, że są od spustu (jedna długa, druga krótka) Jedna sprężynka została przy przycisku do wyjmowania magazynku, a druga została przy spuście. Byłbym wdzięczny za jakiś schemat, fotografię albo wytłumaczenie pisemne.

Użytkownik wiciok edytował ten post 25 sierpień 2012 - 12:35

#58 Vee83  | Napisano 16 marzec 2008 - 21:59

Vee83
  • Użytkownik
  • Miasto: Jastrzębie Zdrój
Jedną fotkę wrzuciłem w dziale serwisu sprężynek:

http://wmasg.pl/foru...o...st&p=728615

Niestety słaba jakość, bo robione aparatem w komórce. Przy spuście mam 2 sprężynki, trzecia przy przycisku zwalniania magazynka... ale czwartej za Chiny ludowe nie mogę skojarzyć. Chyba że mi wypadła i skręciłem broń bez niej... mimo wszystko shotgun działa :P

#59 Vetius  | Napisano 17 marzec 2008 - 12:31

Vetius
  • Użytkownik
  • Miasto: Nisko
Od dawna zastanawiam się nad shotgunem bo takiego wynalazku mi do kolekcji brakuje.Myślałem nad właśnie tym AGM albo nad DE Long.Najbardziej mi chodzi o wytrzymałość bo już sie naczytałem o awariach tego AGM,a o DE mniej tego słyszałem więc który jest bardziej wytrzymały? (to jest dla mnie najważniejsze), jeszcze jedna sprawa.Chodzi o smarowanie kiedyś miałem shotguna i jak go rozkręciłem, żeby go wysmarować to mi sprężyna w twarz a reszta gdzieś na drugi koniec pokoju więc raczej będę smarował w okolicach lufy,gniazda magazynka i prowadnicy.Czy to wystarczy?

Nie lubię grzebać w bebechach bo się na tym jakoś dobrze nie znam.

#60 Marcin_eM  | Napisano 17 marzec 2008 - 15:45

Marcin_eM
  • Użytkownik

Cytat

Najbardziej mi chodzi o wytrzymałość bo już sie naczytałem o awariach tego AGM,a o DE mniej tego słyszałem więc który jest bardziej wytrzymały?
Natomiast ja czytałem, że bebechy mają te same - od DE. Problem może tkwić jedynie w mocniejszej sprężynie w AGM. Swojego mam od początku stycznia stycznia, strzelanka raz na tydzień, dwa. Do tego mam jeszcze podkładkę pod sprężynę w skutek czego moc trochę się zwiększa i jak do tej pory awarii typu "połamane coś" nie miałem.

Cytat

Chodzi o smarowanie kiedyś miałem shotguna i jak go rozkręciłem, żeby go wysmarować to mi sprężyna w twarz a reszta gdzieś na drugi koniec pokoju więc raczej będę smarował w okolicach lufy,gniazda magazynka i prowadnicy.
Ze smarem od lufy jak najdalej! Gniazda maga i prowadnicy nie ma co smarować bo są to elementy użytkowane na wierzchu, uwalisz się tylko tym smarem i ot po robocie. Smarować należy wyżłobienie wewnątrz body po którym porusza się tłok, wszelakie styki części ruchomych, blokadę spustu. Przy smarowaniu wnętrza tłoka trzeba uważać by nie przesadzić, gdyż zaowocuje to czyszczeniem lufy i komory HU.