Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

L85A2 [HFC]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robson  | Napisano 17 listopad 2003 - 12:36

Robson
  • Użytkownik
  • Miasto: Zielonka k.Warszawy
Sluchajcie, a raczej czytajcie :P wiem, ze moglem poszukac w wyszukiwarce cos na ten temat ale jakos nic ciekawego nie znalazlem :D
wiec prosze was poczciwi Airsoftowcy powiedzcie cos na temat zasiegu i wytzrymalosci......z gory dzieki :D

#2 Medium  | Napisano 17 listopad 2003 - 13:00

Medium
  • Weteran
  • Miasto: Ełk
Najpierw przeczytaj to: http://www.wmasg.pl/...nia.php?bron=27
Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to: http://forum.wmasg.p...opic.php?t=2058
i to: http://forum.wmasg.p...opic.php?t=1910

Ogólnie.
1. Wygodna w użytku dla leworęcznych (dźwignia napinania z prawej strony)
2. Zasięg przez to, że nie ma Hop-Up'a marny
3. Słyszałem o przypadkach ułamania dźwigni napinania nawet przy sprężynie stock.

Reszta szczegółów w podanych linkach

Pozdrawiam

Medium

#3 Robson  | Napisano 17 listopad 2003 - 18:08

Robson
  • Użytkownik
O wlasnie o zasieg mi chodzilo.......jesli naprawde marny to chyba podziekuje temu modelowi......mnie to wyglad przekonal, fajna giwerka :D
ale zakonczylem wybor dlugiej sprezyny :D i dziekuje za odpowiedz konretna :D DZIEKS

#4 AWR_Ronin  | Napisano 18 listopad 2003 - 17:08

AWR_Ronin
  • Weteran
  • Miasto: Świebodzin
Witam...

Karabin ten mialem niestety raptem pare razy w rece i moge powiedziec jedno - jest calkiem niezly. Zasieg i celnosc nie sa wcale tak tragiczne (sa wrecz wysmienite jak na giwere bez HU) i sadze, ze po dorobieniu hop up karabin bedzie strzelal o wiele lepiej. Do tego dochodzi fakt swietnego wywazenia (mozna spokojnie strzelac z jednej reki), duzej porecznosci no i niezlego wygladu.

Ronin

#5 Robson  | Napisano 18 listopad 2003 - 18:11

Robson
  • Użytkownik
ooo pierwszy raz spotykam sie z takim zdaniem i czekam na potwierdzenie tych slow poniewaz jesli sa najszczersza prawda to........................................FAJNIEEE :D

#6 OLO I  | Napisano 19 listopad 2003 - 11:16

OLO I
  • Użytkownik
  • Miasto: Krak
Ciekawe co piszecie bo w moim L85 koniec lufy wygląda tak w przekroju bocznym:

=====L___
========
A na to nachodzi taka gumka:

O=====
......I===     kropki nieważne - inaczej grafika by nie wyszła

O - to poprzeczka

Proszę również o niepowtarzanie jedynej opinii o L85 ze strony głównej WMASG jako swojej własnej. Tak o HU jak również o leworęczności L85. Jest bardzo wygodny - lewa ręka na foregripie i kolba na ramieniu, prawa zamek - spust. Przeładowanie bez przerywania celowania
Niewiem również jak można urwać napinacz skoro pokrywa zamka jest całkowicie metalowa (blacha ok. 1mm) a uchwyt to śrubka wkrecona od spodu tej blachy z nakręconym plastikowym kołkiem na zewnątrz

A może mój L85 to nie HFC???

#7 gunmaniak  | Napisano 21 listopad 2003 - 14:02

gunmaniak
  • Użytkownik
  • Miasto: krasnystaw
Hej,w latach 1998-2001 miałem L85A2,kilka moich uwag,po wyjęciu z pudełka karabin grzechotał,winą grzechotania były lużno osadzone ołowiane obciążniki.Rozłożyłem go,troche kleju i po sprawie.Celownik optyczny-beznadzieja,wyciołem krążek z plastiku i nawierciłem w nim 3 mm otwór,zamontowałem ten krążek z tyłu optyki i już było lepiej,celownik po walce rozregulowywał się w poziomie,dzisiaj odkręcił bym 4 wkręty i w miejscu w którym pozostała prostokątna platforma przykleił bym samodzielnie zrobioną szynę i na niej umieścił kolimator.
Awarie-oprócz tłoka który mi kilkukrotnie spadł i ułamanej zapadki bezpiecznika(przez to bezpiecznik zbyt lekko się przesuwał)nie było żadnych innych awarii.Celność-na 10 metrów puszka,pełna sylwetka człowieka 20 i kilka metrów,w moim hop-upa nie było.Czy można strzelać z jednej ręki?tak,ale to nie praktyczne.Czy opłaca się go kupić-kolekcjonersko jak najbardziej tak(robi wrażenie)bojowo-to zależy przeciw komu walczymy i w jakim terenie,20 i parę metrów skutecznego zasięgu to może być w niektórych warunkach za mało,w ciasnych pomieszczeniach mimo że to bull-pup to jest za długi.

#8 Acid  | Napisano 14 styczeń 2004 - 09:50

Acid
  • Użytkownik
  • Miasto: Danzig
Strzelalem z niego na strzelance raz ( w sensie jedna strzelanka a nie jeden strzal)

Zasieg ok 20-25 metrow (kulka juz jest w ziemi na tej odleglosci ) celnosc jak na sprezyne i tak pozostawia wiele do zyczenia . zamontowana na stale atrapa lunety tylko pogarsza sprawe szyba predko sie rysuje i nic przez nia nie widac .

Moj M-16 CG( ten wczesny model) byl o niebo lepszy od L85 . Ogolnie odrazam z calego serca ten karabin .Robson: Za ta cene znajdziesz na pewno lepsze produkcje :)

#9 Grizzly16  | Napisano 16 styczeń 2004 - 11:16

Grizzly16
  • Użytkownik
  • Miasto: Koszalin

Acid napisał:

Strzelalem z niego na strzelance raz ( w sensie jedna strzelanka a nie jeden strzal)  

Zasieg ok 20-25 metrow (kulka juz jest w ziemi na tej odleglosci ) celnosc jak na sprezyne i tak pozostawia wiele do zyczenia .  

No nie byłbym taki pewien. Ja stwierdzam zasięg dochodzący nawet do 40m po oczywiście podniesieniu nieznacznie kont nachylenia.
Mam kumpla, który też ma l-ke i pewnie by potwierdził twoje zdanie. Ale ja z pewnością nie. Czemu... to proste w mechanizmie sprężającym mam specyficzną   :D nakrętke na długopis (to do przyciskania).

Luneta jest o tyle nieprzyjemna, że po niewielkim zmieszchu trudno cokolwiek zobaczyć.
                                         Pozdrawia Grizzly

#10 gadzio  | Napisano 25 marzec 2004 - 12:32

gadzio
  • Użytkownik
  • Miasto: DreiStadt
Wszyscy mówicie o wersji z atrapą kolimaktora,a o wersji z uchwytem transportowym nie wiecie?Taką wersje(z uchwytem)posiadam i jestem całkiem zadowolony.Przyzwoity zasięg a celność jak się poćwiczy też dobra.Jest wygodny,i jak wygląda... :D Jest też chyba możliwość zrobienia z niego gazówki.Ma miejcse na zawór,a na pudełku jest obrazek giwery z zaworem gazowym(HFC).O detale pytajcie w tajgunie,mieli się dowiedzieć.
P.S.A jak nasmarujecie go i będziecie używać kulek niebieskich(0.12)to będeziecie z niego zadowoleni :D

#11 Robson  | Napisano 25 marzec 2004 - 15:52

Robson
  • Użytkownik
po pierwsze to nie kolimator tylko z tego co wiem to celwonik optyczny SUSAT :D czy jakos tak  :wink: poza tym wersja z chwytem jest moim zdaniem brzydsza chociarz wielkiej roznicy niema. poza tym ja juz kupilem sobie giwere dluga i jestem VERY HAPPY  :twisted:

#12 Kabzior  | Napisano 25 marzec 2004 - 19:17

Kabzior
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdansk
Mój kolega kupil sobie 2 dni temu ta wersje z celownikiem optycznym. Wczoraj na 1szym strzelaniu kolega oddal moze ze 3-4 strzaly i nastepne kulki juz nie chcialy wchodzic - kombinowal jak sie dalo ale nic nie wychodzilo, w pewnym momencie enty raz naciagal kulke i oderwala mu sie wajcha do ladowania :(  wiec uwazajcie na ten model, nie wiem jak to jest z innymi moze po prostu trefny egzemplarz mu sie trafil.

#13 Wukasz  | Napisano 25 marzec 2004 - 23:52

Wukasz
  • Użytkownik
  • Miasto: K-K
Raczrej felerny kolega ;). Wpychac coraz to nowa kulke do komory... to nie bylo rozsadne... :D

#14 Robson  | Napisano 26 marzec 2004 - 16:59

Robson
  • Użytkownik
roznia sie z tego co wiem jeszcze raczka napinania bodajze :D moze czyms jeszcze :P no to mial kolega pecha z tym L  :roll:

#15 CYBEK007  | Napisano 07 kwiecień 2004 - 13:47

CYBEK007
  • Użytkownik
  • Miasto: OLSZTYN
Witam właśnie miałem zdecydować się na kupno tego karbinka ale... z tego co dowiadywałem się jest on niestety trefny jednemu mojemu znajomemu zaczęło się najpierw od dygającej lufy w lewą i prawą stroną ale sobie poradził (jakoś) pożniej pękł super zabójczy celownik optyczny (SIC!)  :evil: . Po paru strzelankach wracając do domu poprzez las strzelił sobie ot tak po prostu w niebo i usłyszał trzask i *** z tym wszystkim cały mechanizm począwszy od tłoka normalnie się sypnął.
Chciałbym dodać także że mój kumpel nie strzela na takich strzelankach tylko organizuje ze znjomymi po pifku wypadzik do lasu i sobie rekreacyjnie wali. Teraz musi wysłać na gwarancję i zabwne pifko wyszło bokiem :) ogólnie nie polecam tego modelu. Ale jedno musze powiedziec wygląd ma boski :)

#16 --Mlody--  | Napisano 11 lipiec 2004 - 14:07

--Mlody--
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto
Ogolnie bron fajnie wyglada ale jest strasznie z zywotnoscia.. szybko sie psuje :P
Za ta cene lepiej kupic uzika:).