Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Porównanie granatników M203

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 xasistis  | Napisano 22 grudzień 2007 - 11:46

xasistis
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Proszę dla odpowiedzi w tym temacie utrzymać formę:

[typ i firma granatnika]
opinia

Bez żadnych pytań, głupich dywagacji, pisać zwięźle i na temat, konstruktywne opinie.
Inne posty będą wywalane bezlitośnie.
Dziękuję
Chopin

Zatem mamy takich producentów replik granatników gazowych M203, jak:
1. Classic Army
2. G&P
3. CAW
4. VFC
5. Sun Project
6. Chinese Made

Użytkowników tychże (jak również firm niewymienionych powyżej, produkujących repliki gazowe M203) proszę o wypowiedź na temat awaryjności, wykończenia i opłacalności. Nieistotna jest konkretna wersja czy długość, gdyż wewnętrzne mechanizmy i zewnętrzen wykończenie jest identyczne w replikach jednej firmy.

#2 eston  | Napisano 02 marzec 2008 - 07:46

eston
  • Moderator I
  • Miasto: Tarnobrzeg
[Granatnik CA, short, RIS]
Mechanizm jest tak prosty, że tam sie faktycznie nie ma co zepsuć. Wykonanie było OK mimo że plastik (zależało mi żeby był lekki). Oznaczenia tłoczone. Słowem, fajny gadżet.

Przeedytowałem i wywaliłem część nie na temat
Chopin

#3 WPR  | Napisano 29 kwiecień 2008 - 09:18

WPR
  • Użytkownik
  • Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Granatnik G&P Long podwieszany na lufie.

Moim zdaniem najlepszy granatnik jaki miałem. Metalowy, oznaczenia COLT'a, ładnie się prezentuje z moją eMką rifle też G&P. To na plus.
Minusy to waga jeżeli ktoś z przodu trzyma jeszcze baterie to powodzenia... :-P . Kilka razy udało mi się odkręcić w czasie biegu ten pierścień z zębami (wielotryb rowerowy... nie wiem jak to się technicznie nazywa ;-) ), który łączy lufe z body.

Czy się opłaca (granatnik 600zł + osłona lufy 150zł)? Nie wiem za to lans murowany :wink:

#4 Mec  | Napisano 05 kwiecień 2009 - 09:55

Mec
  • Użytkownik
  • Miasto: Czestochowa/ Krakow
Granatnik G&P podwieszany pod lufą (M4 nie M16)

Plusy:
- Wygląda ok, działa (czyli spust reaguje) ok.
Minusy:
- Jest niekompatybilny z M4 produkcji G&P. W moim przypadku delta ring nie chciał się prawidłowo ułożyć, trzeba było granatnik odrobinę podpiłować.
- Wiążące się z powyższym: blokada lufy przed wypadaniem nie działa jak trzeba ponieważ naciskana jest od góry przez spód muszki. Oznacza to, że podczas odciągania lufy może nam ona zostać w ręce.
- NIE MA blokady lufy w pozycji 'odciągniętej'. Jeśli karabin trzymamy bardziej pionowo niż poziomo, będzie ona opadać.
- Potworne luzy. Sporo poxipolu musiało naprawić ten problem.
- Miałem szansę porównać z granatnikiem CA. Tamten wypadł po prostu lepiej, bez wad wyżej wymienionych.

Wniosek: Wydanie na to 600 zł jest wg. Mnie ewidentną stratą kasy. Ja śpię spokojnie po nocach tylko dlatego, że granatnik kupowałem 'w zestawie' i szczególnie drogo mnie nie kosztował.

Pozdrawiam- Mec