Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Przepraszam Pana gdzie tu toaleta?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 szpargal  | Napisano 07 styczeń 2008 - 14:16

szpargal
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik thor_ dnia 6/1/2008, 21:58 napisał

A wiesz że na jednym z naszych milsimów jedynym śladem który pozwolił jednej ze stron utwierdzić się w tym że jednak przeciwnik jest jeszcze na terenie gry była "piękna kupka" a w niej kartka z zasadami trafień??? :mrgreen:

No ładny znak! W harcerstwie takich nie mają  :lol:

#42 thor_  | Napisano 07 styczeń 2008 - 15:48

thor_
  • Weteran
  • Miasto: Gdańsk
Swoja drogą zastanawiałem się po tym czy to miał być znak dany organizatorom przez nieusatysfakcjonowanego grą uczestnika?? :mrgreen: Czy zwykły brak artykułu pierwszej potrzeby zmusił "żołnierza" do wykorzystania w ten sposób, tej jakże skądinąd wartościowej kartki ;)

#43 Saper91  | Napisano 26 lipiec 2008 - 21:27

Saper91
  • Użytkownik
  • Miasto: Dąbrowa Górnicza
Panowie. Oglądałem pogromców mitów. Okazuje się, że węch psa jest zbyt mocny na jakiekolwiek sztuczki, jeśli podchwyci trop, to zmiana zapachów, zakopywanie, posypywanie nic nie da. Może go co najwyżej spowolnić :) Oczywiście, to wszystko na podstawie telewizji. Ale wolałem dać znać.

O, i panowie mam takie pytanie. A nie można zrobić takiego patentu, żeby zrobić swoje Ekhm do worka po MRE i zakopać ? I zapachu nie będzie i nosić nie trzeba :)
Zakładam jednak że najzdrowsze dla środowiska to nie będzie, plastik to plastik.
Moglibyście mnie sprostować jeśli się mylę ?

#44 thor_  | Napisano 26 lipiec 2008 - 21:45

thor_
  • Weteran
Przede wszystkim CZAS nie zawsze będziesz miał czas na wykopanie dołka i zasypanie go ;)

Co do psów i "pogromców mitów". Wybacz ale traktuj te programy z dość dużą rezerwą. Sam mam z psami doczynienia przez całe życie, do tego obracałem się przez wiele lat między ludźmi szkolącymi psy do różnych zastosowań. Zgadnij dlaczego z reguły nie wykorzystuje się psów do poszukiwań po trzęsieniach ziemi w okolicach restauracji i sklepów mięsnych?

Niestety pies ma bardzo czuły węch ale tak jak z jednej stroyn jest to wielka zaleta tak z drugiej wielki problem. Jeżeli pies dostanie "w nos" odpowiednio silny bodziec zapachowy to długo będzie "ślepy" oczywiście po jakims czasie wróci na trop pod warunkiem że ktoś podsunie mu po raz kolejny próbkę zapachową poszukiwanego celu ale z reguły zanim "wytrzeźwieje" na tyle żeby kontynuować poszukiwania, czas ten "cel" jest w stanie wykorzystać aby skutecznie uciec czy całkowicie zmylić tropiącego psa, oczywiście o il wie, że tropi go pies ;) .

#45 Saper91  | Napisano 26 lipiec 2008 - 22:27

Saper91
  • Użytkownik
  • Miasto: Dąbrowa Górnicza
W takim razie zwracam honor :) Osobiście przyznam, że nie znam się tak dobrze na milsimach jak Wy, aczkolwiek chciałbym kiedyś spróbować. Ale- wszystko w swoim czasie. Wielki szacunek za wytrwałość.

Pozdrawiam :)

#46 Oshii9  | Napisano 18 maj 2009 - 14:16

Oshii9
  • Użytkownik
  • Miasto: Pilawa
Przepraszam, że odświeżam temat, ale mam takie swoje konkluzje na ten temat...
1.Co komu szkodzi raz na ruski rok narobić do wora? Przecież nie robimy tego codziennie, tylko podczas imprezy, które są raz na jakiś czas.
2.Psy to mądre zwierzęta, ciekawe byłoby zastosowanie ich w "boju" do poszukiwań, ale praktycznie niemożliwym jest ich odpowiednie zabezpieczenie.
3.Co do bezpieczeństwa przyjaznych czworonogów...
Dołączona grafika
może jednak jest jakieś wyjście :D

#47 michalll  | Napisano 18 maj 2009 - 14:24

michalll
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków

Wyświetl postUżytkownik Saper91 dnia 26/7/2008, 22:27 napisał

Zakładam jednak że najzdrowsze dla środowiska to nie będzie, plastik to plastik.
Moglibyście mnie sprostować jeśli się mylę ?

Prosta sprawa - bierzesz do plecaka  8-)

#48 thor_  | Napisano 19 maj 2009 - 17:14

thor_
  • Weteran
Tylko dobrze zamknij żeby w przypadku upadku na plecak się nie "rozpełzło" po plecaku ;)