Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

M14 [CYMA]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1905 odpowiedzi w tym temacie

#1901 mikadorus  | Napisano 05 lipiec 2017 - 00:14

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik Radical dnia 04 lipiec 2017 - 21:46 napisał

Silnika nie sprawdziłem...[...] przy nacisnięciu spustu nie bylo slychac zabuczenia najmniejszego nawet

No i to są najważniejsze zdania. Z pierwszego posta zrozumiałem, że coś tam próbował ruszać ten silnik, tylko trafił na opór. Od czasu jak uszkodzony mosfet niemal przetopił mi kolbę i prawie rozpuścił osłonkę od lipo to zawsze sprawdzam czy elektryka działa na sucho, bez wkładania tego do repliki.   Przy okazji jest pewność, że winą niekręcenia jest coś w GB.

Skoro masz zero reakcji na spust i nawet nie słychać by silnik pracował to masz problem z elektryką lub silnikiem.

Silnik możesz podłączyć bezpośrednio pod baterię z pominięciem styków. Jeden kabelek podłączam normalnie, drugi przykładam (mocno, bo inaczej to tylko iskra idzie). W razie "W" możesz szybko przerwać obwód.  Tylko trzymaj  mocno silnik, bo inaczej będzie wesoło.  Jak zadziała to kombinuj z kablami. Przejrzyj okolice styków czy kabli w poszukiwaniu problemów. Ew. daj kilka zdjęć jak to podłączyłeś.

Wtyczki zmień na deans, przy okazji kup mosfet. W m14 (zwłaszca w cymie) to podstawa, bo dostanie styków to często problem i często trzeba samemu je robić.  Najtańsze mosfety z allegro to dosłownie 15-20zł z gotowym okablowaniem. Do tuningów są średnie, ale przy m120 to będzie wszystko grać.

Btw. nie wiem jak te silniki tornado, ale hi-speedy zwykle są takie sobie... pomijając kilka partii SHS. Jak podkładkowałeś i nie sprawdziłeś jak zęby chodzą na skręconym gb, to może być różnie z jego działaniem. Zwłaszcza na łożyskach ślizgowych.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 05 lipiec 2017 - 00:15

#1902 Radical  | Napisano 05 lipiec 2017 - 22:33

Radical
  • Użytkownik
  • Miasto:
No dobra to będę dzial coś i jak nie zapomnę to po okablowaniu wrzucę foto, zębatki się kręciły normalnie po złożeniu  GB tak bez silnika, tylko ciekawi mnie dlaczego styki się niepopalily jak GB był złożony i naciskałem spust tylko jak zwarlem to ręcznie

Użytkownik Radical edytował ten post 05 lipiec 2017 - 22:34

#1903 Radical  | Napisano 06 lipiec 2017 - 17:21

Radical
  • Użytkownik
  • Miasto:
A co do silnika to jaki byłby dobry do tego zestawu skoro ten co kupiłem jest taki se

Użytkownik Radical edytował ten post 06 lipiec 2017 - 17:27

#1904 bartosz15963  | Napisano 15 sierpień 2017 - 16:31

bartosz15963
  • Nowy
  • Miasto:
Witam,
niedawno zaopatrzyłem się w replikę m14 od firmy CYMA. Chciałbym wymienić kilka części (do 100zł) tak aby nie był to czysty stock. Szukałem kilku tematów ale większość jest z przed kilkunastu lat.
Czy takie części będą dobre ?
Tłok:
http://www.taiwangun...talowymi-zebami
Głowica:
http://www.taiwangun...6-otworow-point
Gumka:
http://www.taiwangun...ikonowa-guarder

Jeżeli był gdzieś podobny temat z bliższego okresu to przepraszam ale ciężko jest przebić się przez te które mają już kilka lat.Dzięki z góry ;)

#1905 PrOdEuX  | Napisano 25 sierpień 2017 - 20:36

PrOdEuX
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz
Masz 100zł na same części, czy za części + serwis? Bo samo uszczelnianie z zamontowaniem kosztuje ok. 80zł :)

#1906 Foton  | Napisano 26 sierpień 2017 - 11:25

Foton
  • Użytkownik
  • Miasto: Syców/Oleśnica
Gumke polecam czarna Systema, albo zielona G&G. Sa coprawda drozsze ale obie daja bardzo dobre efekty.

Jak nie masz doswiadczenia z otwieraniem gearboxa to raczej odradzam krecenie tam samemu.

Musisz zatem wziac pod uwage ze konieczna bedzie pomoc serwisanta.

Gumke uda sie samemu wymienic jak masz troszke podstawowej wiedzy i narzedzi.

Na youtubie masz filmiki jakby co.

Użytkownik Foton edytował ten post 26 sierpień 2017 - 11:26