Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

M14 [CYMA]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1910 odpowiedzi w tym temacie

#1901 mikadorus  | Napisano 05 lipiec 2017 - 00:14

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik Radical dnia 04 lipiec 2017 - 21:46 napisał

Silnika nie sprawdziłem...[...] przy nacisnięciu spustu nie bylo slychac zabuczenia najmniejszego nawet

No i to są najważniejsze zdania. Z pierwszego posta zrozumiałem, że coś tam próbował ruszać ten silnik, tylko trafił na opór. Od czasu jak uszkodzony mosfet niemal przetopił mi kolbę i prawie rozpuścił osłonkę od lipo to zawsze sprawdzam czy elektryka działa na sucho, bez wkładania tego do repliki.   Przy okazji jest pewność, że winą niekręcenia jest coś w GB.

Skoro masz zero reakcji na spust i nawet nie słychać by silnik pracował to masz problem z elektryką lub silnikiem.

Silnik możesz podłączyć bezpośrednio pod baterię z pominięciem styków. Jeden kabelek podłączam normalnie, drugi przykładam (mocno, bo inaczej to tylko iskra idzie). W razie "W" możesz szybko przerwać obwód.  Tylko trzymaj  mocno silnik, bo inaczej będzie wesoło.  Jak zadziała to kombinuj z kablami. Przejrzyj okolice styków czy kabli w poszukiwaniu problemów. Ew. daj kilka zdjęć jak to podłączyłeś.

Wtyczki zmień na deans, przy okazji kup mosfet. W m14 (zwłaszca w cymie) to podstawa, bo dostanie styków to często problem i często trzeba samemu je robić.  Najtańsze mosfety z allegro to dosłownie 15-20zł z gotowym okablowaniem. Do tuningów są średnie, ale przy m120 to będzie wszystko grać.

Btw. nie wiem jak te silniki tornado, ale hi-speedy zwykle są takie sobie... pomijając kilka partii SHS. Jak podkładkowałeś i nie sprawdziłeś jak zęby chodzą na skręconym gb, to może być różnie z jego działaniem. Zwłaszcza na łożyskach ślizgowych.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 05 lipiec 2017 - 00:15

#1902 Radical  | Napisano 05 lipiec 2017 - 22:33

Radical
  • Użytkownik
  • Miasto:
No dobra to będę dzial coś i jak nie zapomnę to po okablowaniu wrzucę foto, zębatki się kręciły normalnie po złożeniu  GB tak bez silnika, tylko ciekawi mnie dlaczego styki się niepopalily jak GB był złożony i naciskałem spust tylko jak zwarlem to ręcznie

Użytkownik Radical edytował ten post 05 lipiec 2017 - 22:34

#1903 Radical  | Napisano 06 lipiec 2017 - 17:21

Radical
  • Użytkownik
  • Miasto:
A co do silnika to jaki byłby dobry do tego zestawu skoro ten co kupiłem jest taki se

Użytkownik Radical edytował ten post 06 lipiec 2017 - 17:27

#1904 bartosz15963  | Napisano 15 sierpień 2017 - 16:31

bartosz15963
  • Użytkownik
  • Miasto:
Witam,
niedawno zaopatrzyłem się w replikę m14 od firmy CYMA. Chciałbym wymienić kilka części (do 100zł) tak aby nie był to czysty stock. Szukałem kilku tematów ale większość jest z przed kilkunastu lat.
Czy takie części będą dobre ?
Tłok:
http://www.taiwangun...talowymi-zebami
Głowica:
http://www.taiwangun...6-otworow-point
Gumka:
http://www.taiwangun...ikonowa-guarder

Jeżeli był gdzieś podobny temat z bliższego okresu to przepraszam ale ciężko jest przebić się przez te które mają już kilka lat.Dzięki z góry ;)

#1905 PrOdEuX  | Napisano 25 sierpień 2017 - 20:36

PrOdEuX
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz
Masz 100zł na same części, czy za części + serwis? Bo samo uszczelnianie z zamontowaniem kosztuje ok. 80zł :)

#1906 Foton  | Napisano 26 sierpień 2017 - 11:25

Foton
  • Użytkownik
  • Miasto: Syców/Oleśnica
Gumke polecam czarna Systema, albo zielona G&G. Sa coprawda drozsze ale obie daja bardzo dobre efekty.

Jak nie masz doswiadczenia z otwieraniem gearboxa to raczej odradzam krecenie tam samemu.

Musisz zatem wziac pod uwage ze konieczna bedzie pomoc serwisanta.

Gumke uda sie samemu wymienic jak masz troszke podstawowej wiedzy i narzedzi.

Na youtubie masz filmiki jakby co.

Użytkownik Foton edytował ten post 26 sierpień 2017 - 11:26

#1907 Eryk500  | Napisano 08 grudzień 2017 - 17:40

Eryk500
  • Użytkownik
  • Miasto: Jarosław
Witam,
mam w planach kupić cyme 032 (stock) i zamierzam wymienić w nim pare części
Mianowicie włożyć to
http://www.taiwangun...&campaign-id=19
+ gumka hu zielona g&g
+ sprężyna 120 lub 140 (co polecacie)
Ile mniej więcej fpsów mi to da i czy bede musiał wymieniać jeszcze silnik/zębatki?

A no i czy z poradnikami z YT da rade to samodzielnie bez jakiegoś większego problemu wymienić czy lepiej oddać do serwisu?

Użytkownik Eryk500 edytował ten post 08 grudzień 2017 - 17:42

#1908 Mendi  | Napisano 10 grudzień 2017 - 22:03

Mendi
  • Supermoderator

Wyświetl postUżytkownik Eryk500 dnia 08 grudzień 2017 - 17:40 napisał

Witam,
mam w planach kupić cyme 032 (stock) i zamierzam wymienić w nim pare części
Mianowicie włożyć to
http://www.taiwangun...&campaign-id=19
+ gumka hu zielona g&g
+ sprężyna 120 lub 140 (co polecacie)
Ile mniej więcej fpsów mi to da i czy bede musiał wymieniać jeszcze silnik/zębatki?

A no i czy z poradnikami z YT da rade to samodzielnie bez jakiegoś większego problemu wymienić czy lepiej oddać do serwisu?

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w zmianie bebechów, to szukaj serwisanta. M14 z niewłaściwym v7, czyli kart/acm/cyma jest dosyć specyficzne i nawet nie wszyscy serwisanci się za to chcą brać.
Ten zestaw cylindra/tłoka od guardera to ja bym sobie darował, te ichnie zestawy (nie stanowi bore czy nie) pięknie potrafią szkielety załatwić - 2 szkielety w moim dawnym karcie wymieniałem i 1 w cymce. Metalowa głowica cylindra to według mnie poroniony pomysł i nie stanowi już czy m120 czy m150 na pokładzie jest. Front szkieletu pęka elegancko i to nie tylko w m14. Ja jestem zwolennikiem głowic cylindra z tworzywa (najcześciej stock) i dobrego zderzaka (np. sorbo). Przez tyle lat, nawet w replikach 550fps+ nie zdarzyło mi się takiej głowicy rozwalić.

Najpierw to się zastanów czy chcesz mieć szturmówkę, taką 400-450 fps, czy raczej parasnajpę, czyli właściwie M21.
W przypadku szturmówki, w stockowej cymce m14 zmień gumę hu, tłok na taki z metalową szczęką, dysze na doszczelnioną i springa na m120. Do tego lipo 7,4v 40-50c, miedziane kable i masz fajną maszynkę.

W przypadku parasnajpy i springów m140-m150, dojdzie ci jeszcze lufa precyzyjna, głowica tłoka pom, sorbo, silnik, dobrze by było też zębatki lepsze założyć (najlepiej helikalne), mosiek i najlepiej lipo 11.1v 25-30c. Koszta rosną znacznie, moc niewiele bo do 500-530fps.
Składam teraz taką cymkę w wersji socom dla kumpla, czekam tylko na dostępność fioletowych tłoków shs.

#1909 Eryk500  | Napisano 10 grudzień 2017 - 22:12

Eryk500
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Mendi dnia 10 grudzień 2017 - 22:03 napisał

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w zmianie bebechów, to szukaj serwisanta. M14 z niewłaściwym v7, czyli kart/acm/cyma jest dosyć specyficzne i nawet nie wszyscy serwisanci się za to chcą brać.
Ten zestaw cylindra/tłoka od guardera to ja bym sobie darował, te ichnie zestawy (nie stanowi bore czy nie) pięknie potrafią szkielety załatwić - 2 szkielety w moim dawnym karcie wymieniałem i 1 w cymce. Metalowa głowica cylindra to według mnie poroniony pomysł i nie stanowi już czy m120 czy m150 na pokładzie jest. Front szkieletu pęka elegancko i to nie tylko w m14. Ja jestem zwolennikiem głowic cylindra z tworzywa (najcześciej stock) i dobrego zderzaka (np. sorbo). Przez tyle lat, nawet w replikach 550fps+ nie zdarzyło mi się takiej głowicy rozwalić.

Najpierw to się zastanów czy chcesz mieć szturmówkę, taką 400-450 fps, czy raczej parasnajpę, czyli właściwie M21.
W przypadku szturmówki, w stockowej cymce m14 zmień gumę hu, tłok na taki z metalową szczęką, dysze na doszczelnioną i springa na m120. Do tego lipo 7,4v 40-50c, miedziane kable i masz fajną maszynkę.

W przypadku parasnajpy i springów m140-m150, dojdzie ci jeszcze lufa precyzyjna, głowica tłoka pom, sorbo, silnik, dobrze by było też zębatki lepsze założyć (najlepiej helikalne), mosiek i najlepiej lipo 11.1v 25-30c. Koszta rosną znacznie, moc niewiele bo do 500-530fps.
Składam teraz taką cymkę w wersji socom dla kumpla, czekam tylko na dostępność fioletowych tłoków shs.
No własnie to ma być ok 450fps, strzelał będe raczej tylko pojedynczym.
A ten tłok ile powinien mieć zębów?

A i przy okazji gdzie w okolicach Jarosławia są organizowane jakieś regularne strzelanki?
Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Eryk500 edytował ten post 10 grudzień 2017 - 22:15

#1910 szymo86  | Napisano 10 grudzień 2017 - 23:03

szymo86
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Gearbox jest całkiem spoko. Tylko pińcet śrubę do rozkrecenia. Problemem są zębatki.... W PL dostępny tylko w zasadzie jeden rodzaj. Tłok mam z 15zevamu, 14 te z chyba bd ok. Trzeba uważać bo chciałem wymienić i jeden mi zachciało o zębatke. Spring mam m130 i jest ok.

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

Przepraszam za błędy :icon_razz: chyba zbyt zmęczony to pisałem. Tłok z 15 zębami mam ja, ale z 14 też będzie ok.

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

#1911 Mendi  | Napisano 12 grudzień 2017 - 11:12

Mendi
  • Supermoderator
Tłok tam jest klasyczny, nie stanowi czy 14 czy 15 zębów (to to samo, tyle tylko że zapewnić lepsze AOE, 2 ząb licząc od największego jest usunięty lub spiłowany do połowy).
A z zębatkami jest faktycznie ból, bo przelotówka różni się od v2/v3, a dedykowanych kompletów jest znikomy wybór. Co prawda cymowskie zęby są o niebo lepsze niż kart czy acm i wytrzymują spokojnie m130 lub m140 przy dobrym złożeniu, ale z rofem szału nie ma.

A tak bajdałej, to do 1 posta wrzuciłem minireckę repliki i konfiguracje tuningowe - post utworzony kilkanaście stron wcześniej. Wszystkich nowych, świeżych i spragnionych laserowej dzidy od cymy, proszę odsyłać najpierw do 1 posta. Minirecke można oczywiście uzupełnić, wszelkie sugestie mile widziane.

edit.
Złożyłem tą cymke dla kumpla.
W konfiguracji:
- wzmocniona łożyskowana prowadnica
- tłok shs 14 niebieski, 14 zębów
- głowica tłoka pom bez łożyskowania
- m140 tornado
- dysza doszczelniona
- silnik f1 tornado HT
- kable miedź + mosiek jefftron
- lufa tornado
- guma systema
Co ciekawe, stockowa zębatka tłokowa tarła o ścianki szkieletu. Musiałem podszlifować element łapiący listwę dosyłacza. Nie udało mi się zakupić lepszych zębatek z tą nieszczęsną przelotówką, nie mam pojęcia ile to wytrzyma w obecnej konfiguracji. Jest 506-508fps i ładna reakcja i rof na lipo turnigy 7.4v 30-40c 1800mah. Silnik tornado wbrew wcześniejszym informacjom w tym temacie, pasuje do koszyka, trzeba tylko wyciąć w koszyku 2 wnęki na śruby mocujące "dupkę" silnika (na fotce zaznaczone na czerwono). Bez tego będzie za bardzo wypchnięty do przodu.
https://photos.app.g...vxRX0H1xuwztr63