Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Ciemna strona MOCY (o upgrade'ach)...

• Zamknięty Temat jest zamknięty
364 odpowiedzi w tym temacie

#41 Lukzari  | Napisano 19 grudzień 2003 - 11:19

Lukzari
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz

Cytat

zaczynam myslec ze dla kazdego poczatkujacego ASGowca obowiazkowe powinno byc szkolenie podstawowe na strzelnicy sportowej
I co jeszcze możne strzelanie z instruktorem? A Ty Foka zaczniesz wydawać pozwolenia na posiadanie replik ASG?  :P
Co do tego tekstu

Cytat

nie przekazuj naladowanej broni idioto...
  nie wiesz jak było może chłopak chciał postrzelać dlatego miał załadowaną broń. To, że tamten wycelował w niego to nie jest jego wina. Koleś poprostu jest debilem bo z broni nawet rozładowanej nie powinno się celować do ludzi.

#42 Foka  | Napisano 19 grudzień 2003 - 11:20

Foka
  • Zasłużony
  • Miasto: Gdańsk
bez przesady, jakos trzeba naganiac nowych maniakow :) jak inaczej niz dajac postrzelac...
ale nie przekazuje sie naladowanej broni!... nalezy rozladowac, spredzic ze jest rozladowana i wtedy przekazac...
jeszcze rozumiem przekazanie repliki gotowej do strzalu na poligonie, po indtruktarzu zeby strzelac "tam"... ale w warunkach "rodzinnych", do tego idiocie dla ktorgo pierwszym odruchem po otrzymaniu czegos do reki jest strzelic do czlowieka??? arghhh  :evil:

#43 Fboardpro  | Napisano 19 grudzień 2003 - 12:36

Fboardpro
  • Użytkownik
  • Miasto: Śląsk
Foka, byłem wtedy bardzo młody, nie wiedziałem o tych zasadach że po strzelaniu trzeba 7 razy guna rozebrać i zobaczyć czy gdzies w zakamarkach ukrył sie nabój  :lol: (to oczywiście żart). I wtedy zawsze miałem go naładowanego i byłem tego świadomy. Wtedy myślałem że gość wie o co chodzi i nie będzie do mnie celował więc nie nazywaj mnie idiotą bo mnie wogóle nie znasz i nie wiesz jak było. Już od dłuzszegio czasu (może 6 lat ?) obcuje z ASGunami i jeszcze ani razu gun mi nie wysrzelił bez mojej "zgody", dla mnie to że gun sam raz w roku strzela = bzdura  :) bo wystarczy odrobina uwagi i ostrożności i wszystko będzie ok. Jak niekiedy niejestem pewien czy jest naładowany czy nie po prostu odciągam zamek by sprawdzić czy jest kulka w komorze i nie ma rzeczy nie możliwych. Pozatym nawet jakby jakims cudem wystrzelił to kulka nie zrobi przecież takiej krzywdy (oprócz oka) i do prawdziwej broni całkiem ale to całkiem inaczej bym podchodził (nie mówcie mi tu o przyzwyczajeniach).

*uważam ten temat za zamkniety i drążmy juz tego więcej

#44 Gość_LooK OuT!_*  | Napisano 19 grudzień 2003 - 12:47

Gość_LooK OuT!_*
  • Gość

Fboardpro napisał:

(...) więc nie nazywaj mnie idiotą (...)

Ale tego chlopaka kuzynki to mozemy, prawda? :D Faktycznie, Twoja wina maleje drastycznie w obliczu tego, co ten koles wyczynial :P

#45 Fboardpro  | Napisano 19 grudzień 2003 - 12:58

Fboardpro
  • Użytkownik
  • Miasto: Śląsk

LooK OuT! napisał:

Ale tego chlopaka kuzynki to mozemy, prawda? :D

oczywiście, tym bardziej że ten koles wtedy wyszedł z wojska  :!:

#46 Frugo  | Napisano 19 grudzień 2003 - 16:07

Frugo
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
No nikt nie powiedzial ze upgrady sa tanie :-)

#47 zahn  | Napisano 20 grudzień 2003 - 19:20

zahn
  • Użytkownik
  • Miasto: Lodz

KaT napisał:

w efekcie mialem slad na srodkowym palcu przez jakis tydzien

tak naprawde upgrade wcale nie jest potrzebny do poobijania kolegow.
zwyklem strzelac ze swojego p99 [stti, sprezyna] kulkami stti 0.2g. dzis podczas ogledzin poligonu urzadzilismy sobie male rozrywkowe strzelanie, celem sprawdzenia walorow budyneczku :]
wychylilem sie z pomieszczenia, dojrzalem kilka [z 7?] metrow ode mnie kolege wzorka, odruchowo wystrzelilem na wysokosc korpusu. kulka odbita rykoszetem od framugi, przy ktorej stal wzorek, trafila go w srodkowy palec lewej reki. nawet za bardzo nie marudzil, tylko sygnal akustyczny 'au' dal znac o trafieniu. kiedy kilka godzin pozniej, wracajac, po zaliczeniu kolejnego poligonu, do domu, pokazal nam swoj srodkowy palec [bynajmniej nie w miedzynarodowym znaku pokoju ;]], jego szerokosc naprawde odbiegala od normy.  podczas ostrzeliwania drugiego poligonu dowiedzialem sie, ze celnosc i tor lotu ulegaja znacznej poprawie po zastosowaniu w moim waltherze kulek 0.12g. dam zatem dwie rady: uzywajcie najlzejszej amunicji, ktora da wam porzadne efekty [nie prosze snajperow o schodzenie do 0.12g, ale czasem uzycie takiej kulki powyzej 0.3g moze naprawde nie bardzo podnosic osiagi, a nawet przynosic straty na wiekszy dystans, wiec po co dziurawic kolegow? a poza tym, im lzejsze kulki, tym tansze :]] i noscie rekawiczki, bo to naprawde praktyczna sprawa :]

#48 Gość_LooK OuT!_*  | Napisano 21 grudzień 2003 - 00:10

Gość_LooK OuT!_*
  • Gość
Faktycznie, kulki 0.12gr swietnie spisuja sie w CQB czy nawet w zamknietych pomieszczeniach, ktore sa osloniete od wiatru. Poza tym predkosc tez ma znaczenie, no i mniej zadawanego bolu :)

#49 Gość_LooK OuT!_*  | Napisano 21 grudzień 2003 - 11:57

Gość_LooK OuT!_*
  • Gość
Gunner, mowisz o strzelaniach w budynkach? Ja wlasnie takich rzeczy nie doswiadczalem. Fakt, ze celnosc kulki 0.12 byla ciut nizsza, ale za to predkosc... ;)

#50 Minimal  | Napisano 21 grudzień 2003 - 15:39

Minimal
  • Użytkownik
  • Miasto: Bełchatów/Wrocław
hmmm, niby tu tylko o przypadkach zwiazanych z upgrade'ami ale to pewnie tez was zaciekawi, na ostatnim strzelaniu(wczoraj, 20 grudnia), dostalem paroma kulkami w nos, spuchniety nie jest, ale czuje sie tak jak wtedy kiedy kumpel niechcacy mi ten nas przetracil :/

#51 Althair  | Napisano 09 styczeń 2004 - 13:04

Althair
  • Użytkownik
  • Miasto: Wawa
Panowie prosta sprawa.
Co zrobiłem ze znajomym jak wyciągnęliśmy karabiny z pudełka?? (M15 a4 - 350 fps). Dałem karabin koledze - on strzelił mi w noge z odległości metra. POtem na odwrót to samo z jego karabinem.
Proponuje, żeby zażadać od takiego delikwenta:"Stary podkręciłeś? Uważasz,że jest bezpieczny? Podwijaj  rękaw......" z pół metra walnąc takiego w ramie..... Jego krabin.  ON PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ za karabin. Ja od razu sie przekonałem co moje cudeńko potrafi i wiedziałem, że jak komuś strzele z 1m na gołą skórę to poleci łacina, będzie ślad ale nie zrobie krzywdy i sprawa rozwiązana...... po kiego mi jakieś urządzenia, ważne aby nie zrobić krzywdy......
Jeżeli chodzi o broń dalekiego zasięgu..... Spoko taki test jest może troszkę innej natury....sprawdzić z 20-25 m czy krzywdy nie zrobi bo to musi mieć troszkę inne parametry aby miało sens istnienia,a i laik nie bedzie ganiał z M24, więc od takiego człowieka można wymagać troszkę odpowiedzialności.....
A po drugie i tak ślady po postrzałach mnie mniej denerwują jak TERMINATORY(sam nie doświadczyłem ale koledzy narzekaja). Ze strachu przed takimi to po prostu nie strzelam sie na openach(Koledzy sie smiali, że na takiego czasem ma się ochote dostać w łapki 550 fps strzelić mu w pośladki aby nie było wątpliwości ;))
W sumie to wszystko......
Więcej nie truję, a i tak widzę, że topik "umarł" śmiercią naturalna :P a ja go chyba niepotrzebnie wskrzeszam.
Pozdrowienia
Kto i jak tam z boku ;)

#52 Althair  | Napisano 09 styczeń 2004 - 13:15

Althair
  • Użytkownik
Przepraszam,że śmiece...
A propos kulek-waga, parametry itp.
Najcięższ klulki jakimi "plułem" to 0.25g. Nosił najdalej i najcelniej. 0,12......Pluło najbliżej i najmniej clenie......z doświadczenia wiem, że jak bardzo lekka kulka to wcale daleko nie nosi.... w sumie fizyka to tłumaczy tzw. pędem ..... mała masa i opory większe(większy speed ? ale czy,aż tak strasznie większy? ) = kulka szybciej chamuje i spada (doświadczalnie jakieś 2/3 odległości 0.22).
Jeszcze raz sorka za bajzel :(

#53 Johan_JK  | Napisano 09 styczeń 2004 - 13:27

Johan_JK
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań - Winogrady
Witam

Althair napisał:

Co zrobiłem ze znajomym jak wyciągnęliśmy karabiny z pudełka?? (M15 a4 - 350 fps). Dałem karabin koledze - on strzelił mi w noge z odległości metra. POtem na odwrót to samo z jego karabinem.
Proponuje, żeby zażadać od takiego delikwenta:"Stary podkręciłeś? Uważasz,że jest bezpieczny? Podwijaj  rękaw......" z pół metra walnąc takiego w ramie..... Jego krabin.  ON PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ za karabin.

Gratuluje pomysłowości i odpowiedzialności
A co jesli ktoś strzela tylko z większych odległości - bo jest odpowiedzialny ?

Pozdrawiam

Johan_JK

#54 Althair  | Napisano 09 styczeń 2004 - 13:52

Althair
  • Użytkownik
Szybka odpowiedz;)
Kampa spoko....Karabin, pistolet autoamtyczny (wszystko co sluzy do walki i w kontakcie ;) ) .....stestowac. Chyba jako ten co obrywa mam prawo żądać od właściciela aby zademontrował ;).

#55 Minimal  | Napisano 16 styczeń 2004 - 08:23

Minimal
  • Użytkownik

GuNNeR napisał:

I nie zdziwił bym się gdyby człowiek posiadający jakąś "snajperkę" podciągniętą do np. 550 FPS po prostu wybuchnął śmiechem na taka prośbę.
Hmmm, może na prośbę o taką próbę to by wyśmiał, ale każdy ma prawo zażądać przetestowania broni czy nie jest za mocna (bynajmniej nie w taki sposób jak opisał Althair ;) ) i ewentualnie wykluczyć ją z rozgrywek. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Hmm, zastanawia mnie jedno. Co taki gość z taka snajperką zrobi jak ktoś mu podejdzie na dwa metry?? (zakładając ze nie ma żadnej broni bocznej) Przecież to jest około 180 m/s, krew się poleje raczej na pewno.

#56 Johan_JK  | Napisano 16 styczeń 2004 - 08:53

Johan_JK
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań - Winogrady
Witam

SF Minimal napisał:

Hmm, zastanawia mnie jedno. Co taki gość z taka snajperką zrobi jak ktoś mu podejdzie na dwa metry?? (zakładając ze nie ma żadnej broni bocznej) Przecież to jest około 180 m/s, krew się poleje raczej na pewno.

Dziwi mnie sens takiego pytania przecież to oczywiste, że nie strzeli jeśli jest rozsądny ( jak mój upgreade jeszcze działał to właśnie miałem taką sytuacje. Wole zginąć w jednej rozgrywce niż uszkodzić kolegę. Dodam że odległość wynosiła około 15/17 metrów).

Pozdrawiam

Johan_JK

#57 KARMA_Alex  | Napisano 16 styczeń 2004 - 16:25

KARMA_Alex
  • Użytkownik
  • Miasto: DC
kurde.. na forum to kazdy jest swiety , rycerski i jakie to on nie ma zasady - wole to niz tamto siamto czy owamto.

a jak przychodzi co do czego - na zlocie czy co - to skrupolow jest jakby mniej. kazdy sni o tym by miec upgrade....

ile razy slyszlem na takich imprezach "gdybym mial 400 , 500 , xxx fps"

#58 Minimal  | Napisano 16 styczeń 2004 - 18:28

Minimal
  • Użytkownik

Johan_JK napisał:

Dziwi mnie sens takiego pytania przecież to oczywiste, że nie strzeli jeśli jest rozsądny ( jak mój upgreade jeszcze działał to właśnie miałem taką sytuacje. Wole zginąć w jednej rozgrywce niż uszkodzić kolegę. Dodam że odległość wynosiła około 15/17 metrów.
Johan wierze w twoje dobre intencje, ale nei kazdy okaze sie na tyle madry zeby dac sie trafic bo moze uszkodzic kolege. Tak jak napisal Alex, na zlotach skrupoly sie koncza a zaczyna sie ostra rywalizacja. Bynajmniej nie uwaza sie za normalne zachowania kiedy ktos mimo ze zostal trafiony nadal w ciebie pruje seria i dobiega na odleglosc okolo 4-5 metrow, a z takim przypadkiem sie spotkalem ja a takze wojt_as od was z ekipy, ale on mial wiecej szczescia bo byl jeszcze dobre 3-4 metry dalej. Co wiecej, ja dostalem po glowie, nie wiem czy to byla zlosliwosc czy nieudolnosc tego strzelca.

Co do wypowiedzi Gunnera. Smieszne to co piszesz. Zobacz sobie fotke w tym watku na ktorej jest slad po strzale z Tanaki z 30 m. Z tego co pamietam to bylo 400-450 fps. A sam pisales o 550 fps. Z dwoch metrow to z pewnoscia robi rany bo ja jak oberwalem z takiej odleglosci ze stockowej M16 mialem niewielka ranke pod nosem. A jezeli ja dostalem po twarzy z dwoch metrow swiadczy to o tym ze tacy nieodpowiedzialni ludzie sie wszedzie znajda. To ze ty bedziesz rozwazny nie znaczy ze wszyscy tacy beda.

#59 Frugo  | Napisano 16 styczeń 2004 - 21:56

Frugo
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Minimal ta tanka ma dokladnie na 0,2g 570fps, a na 0,43g 445fps.
To moje plecy i powiem ci ze nie bolalo bardziej niz z 10m ze stock aega.

ZAPOMINACIE moim zdaniem caly czas o jednej rzeczy , a podstawowej
nie po to robisz upgrade zeby walic zamiast z 20m jak do tej pory tylko z 2m ale po to zeby miec przewage zasiegu czyli na przyklad z 40-45m a moze i dalej.

Boze nie przesadzajcie upgrady nie robia dziurek w czlowieku jesli ten co strzela mysli. Nie trzeba od razu z 5 metrow strzelac w glowe nie po to sa upgrady, jesli tak ktos mysli to faktycznie powinno sie wprowadzic jak jest w Angli na przyklad czyli 1J to max.

Niech sie wypowie Alex ktory ma APS2, lub ktos ze snajperka powyzej 450fps, niech powie czy strzela teraz z 5m?? ot tak dla zabawy zeby bylo wiecej dziurek czy moze strzela ze znacznie dalsza.

Zaraz uslysze jeszcze ze moze sie tak stac ze bedzie ktos z 550fps mial czlowieka na 5m i nie moze nic zrobic tylko strzelic albo sam dostanie,
uwazam ze w takiej sytuacji mozna glosno powiedziec - DOSTALES nie oddajac strzalu. GORYLSY niech potwierdza, taka sytuacja miala miejsce na Wedrzynie w niedziele przy stacji, pozwolilo to uniknac niezlego siniaka.
Uwazam ze jest to dobre rozwiazanie.

#60 Minimal  | Napisano 16 styczeń 2004 - 22:14

Minimal
  • Użytkownik
Ok, zgodze sie z toba Frugo, pomoze stosowanie takiej metody. Jednak mimo wszystko to ze ty ja bedziesz stosowal nei znaczy ze wszyscy od razu beda. Zawsze znajdzie sie jakis nieodpowiedzialny czlowiek, ktory postanowi oddac strzl i tym samym narazic cie na bol.