Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Snajperskie Kulki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2997 odpowiedzi w tym temacie

#41 Spajda  | Napisano 23 luty 2010 - 09:44

Spajda
  • Użytkownik
  • Miasto: Jaworzno
Bez HU kulka leci jak w podręczniku do fizyki ( http://fizyka.org/?teoria,9,4 ).
Zwiększając moc oczywiście zwiększasz zasięg.
Jednak masa kulki i jej waga nie pozwala ci na osiągnięcie zadowalających efektów. Dlatego HU jest super, bo pozwala na 20-30% większy zasięg powodując swoim ruchem obrotowym na ukierunkowanie tarcia powietrza o kulkę w górę.

Przy 750 fps miałem HU na maxa. Dalsze zwiększanie mocy nie wpływało na zwiększenie zasięgu (kulki spadały w tej samej odległości).

Oj napisałem w uogólnieniu.

Oczywiście nasze kuleczki mają zbyt małą masę żeby można było tutaj szaleć z precyzją... Natomiast jest jeden plus - są okrągłe, więc opór działa jednakowo z każdego kierunku.
W tym podręcznikowym przypadku pominięto opór powietrza i skupiono się na przyciąganiu ziemskim.
Natomiast masa kulki i jej wymiary mają mierzalne ograniczenia.
Jak poskładam do kupy tanasię to postaram się przeprowadzić ponowny test z użyciem MadBulli 0,43. Wtedy zbadam ich realny zasięg i maksymalną moc z jaką jest sens strzelać ażeby nie przesadzić :icon_smile:

Podsumowując temat - czekamy na straighty bądź ich odpowiednik :icon_biggrin:

Wiecie... możnaby oczywiście zebrać ekipę fizyków-teoretyków i wszystko ładnie policzyć, dodać siły, odjąć opór i otrzymalibyśmy wartości idealne.
Jednak praktyka weryfikuje wszystko :icon_smile:

Użytkownik Mendi edytował ten post 11 grudzień 2012 - 19:46

#42 xel20  | Napisano 28 luty 2010 - 19:47

xel20
  • Użytkownik
  • Miasto: Biała Podlaska
ważne jest by bąbel był w centrum. Choć zróżnicowanie w "posiadaniu bąbla" może również świadczyć o małej powtarzalności wagi kulek co może się przełożyć na słabsze wyniki w boju. Z niecierpliwością czekam na wyniki ze strzelania.

#43 mk29  | Napisano 02 marzec 2010 - 23:32

mk29
  • Użytkownik
  • Miasto: Sopot
Dziwnym trafem na rynku pojawiło się parę marek 0.36 i 0.40 w identycznych kolorach i fakturze po premierze madbulli. Wybaczcie ale dyskusje na temat różnicy między kulkami WE, Guarder i Madbull w wagach .36->.43 są bezsensowne. Dla porównania weźmy sobie kulki G&G i np. PJ czy Blastery - różnice widoczne gołym okiem, inna faktura, kolor, połysk itp.

Mam Zarówno Guardery 0.4 i Madbulle 0.4 (pierwsze partie ze Speca) - różnic nie ma, ilość odpadów w paczce podobna. Podejrzewam za to mycie kulek przez Guardera, czego Madbull nie robi. Ale to czysta spekulacja.

Jedyną "rewolucję" jakiej się można spodziewać do produkty Bioval'a.

Albo modlitwy, tworzenie rzeźb i sanktuariów producenta straightów( o ile istnieje jeszcze) o wznowienie produkcji straight'ów.

#44 Spajda  | Napisano 04 marzec 2010 - 08:09

Spajda
  • Użytkownik
Wczoraj rozmawiałem z producentem kulek w polsce. Negocjuję partię próbną i dokładność. Proponuje mi dokładność do 2 mikronów. Chyba na nasze potrzeby wystarczy ? :)
Waga 0,45g. Dodatek metalu znacznie podroży koszty.
Pytanie: Jeśli minimalne zamówienie to milion sztuk - czy będzie zbyt na takie kulki, czy sobie odpuścić ?

#45 nfbt  | Napisano 06 marzec 2010 - 17:19

nfbt
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Wstępnie oddałem po 10 strzałów na odległośc 55 metrów do celu o szerokości 40 cm i wysokości 30 (Stary konar drzewa, położony na stoliku). Robiłem to absolutnie na szybko i dla zaspokojenia własnej ciekawości.

Ogólnie:
Temperatura: 0 *C
Wiatr: bardzo słaby, ok 1m/sek., od lewej
Dystans: 55 metrów
Cel: 40cm/30cm

Pierwsze poszły kulki Madbull 0,4, selekcjonowane, bez spłaszczeń, wgnieceń itp. Wystrzeliłem 5 kulek dla sprawdzenia optyki, którą ustawiałem niedawno i strzelamy. Specjalnie się nie zdziwiłem, 10/10 kulek w celu. Ogólnie kulki zachowywały się spokojnie, może jedna czy dwie poszły lekko w prawo przez mocniejszy podmuch wiatru, reszta szła jak po sznurku, w okrąg 20/20 cm.

Drugie to Guarder 0,4. Wziąłem dziesięc kulek, również po dokładnej selekcji. Pierwszy strzał, to kulka idealnie w środku celownika, weszła w punkt. Pomyślałem- ''Fajnie, chyba nie będę musiał więcej strzelac.'' Drugi strzał i kulki nie widzę na 30-tym metrze. Trzeci to samo. Kulki wydawały się byc lżejsze, jakbym strzelał 0,36. Kolejne kulki leciały raz do góry, raz na boki i w efekcie w celu 4/10.  

Bardzo zdziwiłem się po tym mini teście, bo guardery dużo lepiej wyglądają z zewnątrz niż madbulle. Można to zauważyc w szczególności podczas selekcji kulek. W guarderach brak jest kulek dziwnych, wyglądających jak płaskorzeźba/gwiazda śmierci, czy też kupa zwyczajna-sklejona.  :uśmiech: Mają lepszą polerkę niż Madbulle i ogólnie mają lepszy imidż (jeśli kulki go mają). A w madbullach można natknąc się na gwiazdy śmierci i inne dziwaczne mutacje. Testem się rozczarowałem i zdziwiłem, ponieważ byłem nastawiony bardziej na Guardery jako kulki docelowe, łatwo dostępne.

Test przeprowadzony na replice m24 CA, cylinder 300%, gumka systema czarna, promyk 509, lunetka m3.

Pozdrawiam,
Krzak

P.S.

Jak nadejdzie czas bezwietrznej pogody i mojego wolnego, zrobię test bardziej dogłębny, coby wyczerpac temat.

#46 Guest (ID:6452)  | Napisano 02 kwiecień 2010 - 20:53

Guest (ID:6452)
  • Validating
  • Miasto:
najcięższe są (i to dostępne bez problemu) stalowe 0,88g o ile pamiętam.

#47 Xyanek  | Napisano 04 maj 2010 - 13:48

Xyanek
  • Użytkownik
  • Miasto: Wroclaw
Blastery 0,40g tak samo trzeba segregować jak MadBulle 0,40g?

I czy Blastery 0,43g są takim samym niewypałem jak 0,43 MadBulla?

#48 TECQ  | Napisano 05 maj 2010 - 07:53

TECQ
  • Użytkownik
  • Miasto: Jasło
O Blasterach 0,43g nie słyszałem. Miałem Madbull-e 0,43g ale ostatnio kupiłem Blastery 0,40g. Różnica jak dla mnie bardzo duża. Zdecydowanie lepsze są Blastery

#49 GERALT  | Napisano 06 maj 2010 - 11:29

GERALT
  • Użytkownik
  • Miasto: IŁAWAgdynia
a to ciekawe, bo dla mnie madbule 0,4 okazaly sie o "niebo" lepsze od blasterow 0,4. (nie mam HU)

#50 ctxpl  | Napisano 24 lipiec 2010 - 16:26

ctxpl
  • Użytkownik
  • Miasto: chrzanów
Ostatnio kupiłem biovale 0.30 - żal

1. Bąble w środku.
2. Hopek kręci je jak chce
3. Zostawiają syf w lufie.

Zamówiłem też blastery devile 0.40 i zwróciłem uwagę że wykonanie jest gorsze od poprzedniej mojej paczki kupionej ok 6 miechów temu. Kulki mają kropki :/.

Fajnie strzela się na BBmaxach tylko za lekkie - masakrują ale lecą jak po sznurku.

Postrzelałem dziś różnych kulek w tym z zachomikowanych strightów - wrażenie jak przesiadka z malucha do mercedesa tylko żal z nich strzelać :(.

#51 Karol_K  | Napisano 07 wrzesień 2010 - 08:54

Karol_K
  • Użytkownik
  • Miasto: wroclaw
Dziś zajmę się omówieniem kulek 0.4 Guardera w stosunku do 0.4 madbula (oba gatunki zakupione w specshopie)
Otóż krążyła obiegowa opinia jakoby te kulki to było dokładnie to samo - jednakże po analizie obu muszę stwierdzić że z 90% pewnością nie są to te same kulki .
Gdzie jest podstawowa różnica otóż kulki MB cechują się tym że w środku znajduje się od 1-3 dużych bąbli powietrza - natomiast kulka Guardera zawiera w środku "chmurę" małych pęcherzyków - oczywiście nie jest to zjawisko pożądane aczkolwiek owo skupisko sprawia wrażenie jakby znajdowało się bardziej centrycznie . .
Subiektywną różnicą jest minimalna różnica barwy - kulki guardera zdają się być minimalnie bardziej jaskrawe - jednakże może to być moja subiektywna ocena . Poza tym faktura obu rodzajów kulek jest bardzo podobna jedynie MB posiadają subiektywnie bardziej "spękaną " fakturę . Poza tym oba rodzaje kulek charakteryzują się bardzo podobnym schematem niedoskonałości powierzchni (tj słynne dziabnięcie) .

Co jeszcze z obserwacji - kulki guardera wprost z opakowania należało by jednak przemyć - w opakowaniu duża (w porównaniu do MB ) ilość paprochów . Ciężko wydać jednoznaczny werdykt jednakże stwierdzam na ten moment że kulki Guardera latają przy ok 600FPS i lufie gaurdera 6.04 lepiej niż MB . Jednakże przy innych lufach wynik może być różny .

Jak by ktoś był tak dobry i wrzucił kilka zdjęć kulek King Armsa 0.4 - tak żeby można było zobaczyć w przełamaniu, fakturę powierzchni itp Byłbym niezmiernie wdzięczny .

Pozdrawiam

w sumie guardery strzelałem z 2 paczek i bardzo podobnie ale tych z drugiej nie łamałem . Natomiast między madbulami nowymi i tymi sprzed roku tez jest duża różnica :icon_smile:

Niestety muszę odpowiedzieć sam sobie .

Panowie niestety - testy na 10 kolejnych kulkach pokazały że MB i guarder to dokładnie to samo , przyjrzałem się nawet powierzchni po przełamaniu i materiał jest ten sam . To są niestety te same kulki tylko w innych opakowaniach ...

Tak więc ostatecznie MB i Guarder .40 to to samo !! (zakup był dokonany w Specshopie a wiec szwindel odbywa się gdzieś na taiwanie)

#52 shamoth  | Napisano 14 wrzesień 2010 - 22:09

shamoth
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
KA to także MB rebrandowane, już nie pamiętam gdzie ale czytałem o tym że sporo firm ma właśnie MB ze swoją naklejką.
Chyba tylko Systema, TM, Marushin, KSC, Bioval?, ICS, GG, Blaster, Excel no i legendarne Straighty mają własne dobre kulki reszta, cholera wie... pewnie większość z tego samego fabu wychodzi.

Użytkownik shamoth edytował ten post 14 wrzesień 2010 - 22:10

#53 Guest (ID:6452)  | Napisano 14 wrzesień 2010 - 22:19

• Validating
  • Miasto:
Straighty czyli Degicony znaczy się. "Straight" to że tak powiem "model" a Degicon to producent.  Maruzen jeszcze robi swoje grand mastery, są niezwykle dobrze wykonane jednak zbyt lekkie dla więcej niż 550fps.

#54 shamoth  | Napisano 04 listopad 2010 - 11:34

shamoth
  • Użytkownik
Znalazłem Straight'y 0.43, paczka 30$ spedycja 146$... pozostawię bez komentarza ;]

EDYTA:
Należy jeszcze doliczyć cło i podatek

Może jednak jest gdzieś w EU jakiś sklep który ma te kulki i wysyła do PL lub gdzieś na globie który ma mniejsze opłaty spedycyjne...

Użytkownik shamoth edytował ten post 04 listopad 2010 - 11:38

#55 Spajda  | Napisano 07 listopad 2010 - 13:22

Spajda
  • Użytkownik
Przy 630 FPSach kulki 0,43g lecą super.
Lżejsze rozrzuca przy końcu zasięgu.
Strejty najlepsze ale nieosiągalne, spróbuj madbule.
Postrzelaj z różnych i porównaj, to najlepsza metoda na głoda.

#56 GERALT  | Napisano 09 listopad 2010 - 11:52

GERALT
  • Użytkownik
  • Miasto: IŁAWAgdynia
też podłączyłbym się do striaghtów
a żeby pustych przebiegów w postach nie było, to napiszę, że cały czas potwierdza się zasada maglowana od początku - trzeba dobrać kulki pod siebie. oczywiście nic nowego, ale jako ciekawostkę napiszę, że po testowaniu devili 0.40 (1 opakowanie), następnie madbulli 0.40 (4 opakowania z selekcją), wciąż bylem niezadowolony - to wiadomo tym bardziej że nie mam HU. i przy 700 fps wydawały się za ciężkie, co wydaje się dziwne. połasiłem się wiec na promocje u krakmanów i kupiłem 0.36 P&J (czarne niestety). i tu bardzo mile zaskoczenie. skupienie poprawiło się wyraźnie, no i zasięg w linii prostej o 15m, tak, że na 100m używam trzeciej kreski od dołu na siatce celowniczej, a nie jej samego dołu. oczywiście sprawdziłem, jak to u nich z bąbelkami i rozdzieliłem 10 kulek - i co? brak bąbli.

#57 shamoth  | Napisano 09 listopad 2010 - 14:53

shamoth
  • Użytkownik
Nie wykluczone jak masz snajpe 700fps bez HU ale z HU już mogą nie latać tak rewelacyjnie.
Testować, testować i jeszcze raz testować, zresztą sam chyba sobie ściągnę te 0.36, pytanie tylko czy GERALT używał BIO czy zwykłych?

Hmm jeśli faktycznie kulki w środku nie mają ani jednego najmniejszego pęcherza i trzymają kulistość to są prawie idealne bo środka nie poprawimy a nad fakturą można popracować co by gumka je mniej lub bardziej kręciła.

Nad jednym się zastanawiam, po cholerę producenci tak ściśle się trzymają tych wagomiarów.
W końcu jak by ktoś miał jednolitą powtarzalną mieszankę o konkretnej gęstości i wypełnił nią formę o konkretnym promieniu to kogo by to obchodziło że waga nie trzyma "standardów", ważne że każda kulka ma taką samą wagę i środek ciężkości idealnie w środku bo pęcherzy by nie było.
A nie tak jak to się robi że konkretną ilość leje się dla konkretnej wagi i jak gęstość mieszanki jest duża to w formie i tak zostaje powietrze i się nią kręci żeby znalazło się możliwie w centrum.
Jeszcze trochę to zacznie się wybieranie kulek tak jak procesorów, ze środka wafla, bo te ze środka formy teoretycznie mają najlepiej umiejscowione pęcherze.

Inna sprawa, że ktoś z polskich "potentatów" ASG powinien w końcu zacząć robić porządne kulki dla snajperów, niech nawet kosztują i 20gr za sztukę ale będziemy mieć 200% pewność bez mierzenia, ważenia, oglądania, przecinania, przebierania, że trzymają masę, środek ciężkości jest w centrum bryły, bryła to idealna kula, a wykończenie ma jednolitą fakturę.
Fakturę, która pozwoli na uzyskanie jednolitego i optymalnego, w stosunku do masy i przewidzianej mocy repliki, efektu magnusa, o tym jaka faktura jaki ma wpływ na przepływ powietrza nie będę się rozpisywał ale ogólnie lustro nie zawsze jest pożądane...
Oczywiście nie zwolni nas to z testowania bo nadal trzeba by było dobrać odpowiednią gumkę, która zapewni szczelność i będzie te idealne kulki wkręcać na odpowiednie obroty, no chyba że razem z kulkami zaczną wychodzić dedykowane im gumki.
Ktoś by na tym mógł zarobić i uszczęśliwić przy tym kilku snajperów.

To kto się piszę żeby wystąpić do polskich dystrybutorów z petycją o produkcje stricte snajperskich kulek i gumek do nich dedykowanych? ;]

#58 Yautja  | Napisano 10 listopad 2010 - 15:36

Yautja
  • Użytkownik
  • Miasto:
Myślę, że każdy kto ma replikę ponad 500fps... Ja jestem za, tylko że ciężko będzie kogoś takiego znaleźć, kto zająłby się produkcją takich kulek na skalę masową. Kulki o dużej wadze są używane tylko przez nieliczne grono airsoftowców, a w dodatku używane w bardzo małych ilościach (porównując z klasycznym wzorem airsoftowca). To stwarza kolejny problem, bo trzeba zaryzykować wyprodukowanie pewnie kilkuset tysięcy jako "próbną partię",a jeśli to nie wypali, to ten ktoś będzie OGROMNIE stratny.

Spajda coś pisał wcześniej bodajże o takiej produkcji, może on mógłby nam przybliżyć jak to faktycznie wygląda?

Pozdrawiam

EDIT: Testował ktoś kulki 0,3g umarexa aluminiowe? Gdzieś kiedyś wyczytałem, może na wmasg, nie pamiętam, że sprawdzały się całkiem nieźle. Może one byłyby w miarę ok wykonane i bez żadnych pęcherzy czy innych takich. Jak z penetracją takiej amunicji? Nie jest niebezpieczna?

EDIT 2: Czasem tak bywa, że trzeba edytować więcej niż raz :P Patrzcie na to:

http://www.madbullai...=index&cPath=15

oraz

http://www.popularai...nium-target-bbs

Mamy teraz kuleczki madbulla wykonane ze szkła i aluminium, czyżby faktycznie jakiś przełom mimo małej wagi? Kwestia też wyżej wspomniane penetracji i ew. szkodliwości w ASG, ktoś testował?

Użytkownik Yautja edytował ten post 10 listopad 2010 - 16:03

#59 Spajda  | Napisano 10 listopad 2010 - 16:10

Spajda
  • Użytkownik
W Polsce są małe szanse na produkcję takich kulek.
Nie ma takich maszyn.
Jedyne maszyny robiące półprodukty (czyli bez szlifowania) wytwarzają te żółte, co na odpuście możesz kupić (z cyckami i niekształtne).

Ale się nie poddaję, szukam dalej.

Czy bylibyście w stanie zapłacić 100 zł za paczkę 1000 kulek o wadze 0,5 g ?

Białe albo kremowe.
0,5g to są kulki dla snajperów.
Jak nie potrzebujesz takiej wagi to wystarczą ci 0,43 - np. Madbule. Max 650 FPS i te kulki latają naprawdę fajnie na takiej mocy - precyzyjnie.
Jeśli potrzebujesz większego skupienia - musisz mieć cięższe kulki.

Pożyjemy zobaczymy :icon_smile:

#60 Guest (ID:6452)  | Napisano 13 listopad 2010 - 10:08

• Validating
  • Miasto:

Cytat

Uważasz, że mając przykładowo te 650fps i strzelając kulkami 0,88g nie zrobimy krzywdy komuś na 60-70m?
  Dokładnie to mówię.

Cytat

Wydaje mi się, że jeśli nie to przynajmniej nie będzie to miłe doznanie.
Może pora zmienić hobby? Dla mnie bardziej niemiłe od strzału snajpera z 60m jest seria z 5m z repliki 300fps. Tylko niestety kulki 0,88g są za ciężkie dla mnie.