Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

[Oficjalny] Strzelba M56 [Double Eagle / DE]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
420 odpowiedzi w tym temacie

#421 kacper111  | Napisano 07 sierpień 2017 - 15:49

kacper111
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Dzisiaj otrzymałem od kuriera SPAS'a 12 od DE, zapewne jest to benelka w innym opakowaniu. Myślę, że po przestrzelaniu jakichś 400 kulek o różnych wagach mogę cokolwiek powiedzieć na jej temat. SPAS, czy jak kto woli M63  po wyciągnięciu wymagała dokręcenia kilku śrubek, bo nie do końca się trzymały. Całkiem fajnie wygląda, a że kupiłem ją za 79zł w promocji na gf to cieszę się jak dziecko, że w ogóle strzela :D

Po dokręceniu śrubek poszedłem do ogrodu postrzelać i zobaczyć z czym się te pompki je :)
Jak już trochę zgnębiłem replikę to wziąłem kawałek kartonu wielkości kartki A3 i przy pomocy miarki pomierzyłem odległości 10, 15, 20 i 30m, a następnie wziąłem następujące kulki: 0.2g które dotarły z repliką, 0.23 patrole, i 0.25g&g

0.2g nadają się max na 10m- kulki latają w każdą stronę i o ile 1 kulka trafia w tarczę, to reszta mija ją po bokach, górą lub dołem. Do używania co najwyżej w budynkach.

0.23g to już inna bajka, z 10m za każdym razem w karton trafiają 3 kulki w całkiem sensownym skupieniu (wielkości dłoni) zaś z 15 jak i 20m jest podobnie, czyli celując w środek tarczy(tak używałem muszki i szczerbinki :D ) zawsze trafia 1 kulka, a co 3 strzał dwie, ogólnie nie ma żadnego problemu z trafieniem. Przy strzelaniu na 30m już tak kolorowo nie jest, po 25-6 metrze kulki zaczynają uciekać na górę/dół i trafienie w karton to loteria- jednak gdyby ten karton był na wysokości klatki piersiowej przeciwnika stojącego na łysym polu to co drugi/trzeci strzał otrzymał by trafienie w kostki/głowę ( bo kulki w każdej lufie są podkręcane w innym stopniu)

0.25- te kulki to moi faworyci- na 10/15m zachowują się jak patrole 0.23.

Na 20m  trafienie jedną kulką nie sprawia żadnego problemu, a jak wycelujemy w górną krawędź kartonu to mamy 80% szansę, że w cel wpadną dwie kulki. Dość dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że na 10 strzałów udało mi się 2 razy trafić w karton wszystkimi 3 kulkami. Trafienie w stojącą sylwetkę trzema kulkami  przy bezwietrznej pogodzie jest praktycznie pewne.

30 metrów to górna granica dla mojego egzemplarza, gdzie 1 kulka w 7 na 10 przypadków trafiła w karton- co ciekawe raz w cel uderzyły dwie kulki ale to był raczej przypadek :) Kulki o tej wadze latają z mojej repliki na około 40m jednak ewentualne trafienie przeciwnika to raczej przypadek :)

Co mnie zastanawia to ilość fps w moim SPAS'ie- nie mam w domu chrono, żeby je sprawdzić, a producent pisze o 250 na kulkach 0.12. Ktoś miał do czynienia z tą repliką i wie jaka jest rzeczywista ilość fps ?

Podsumowując - to było moje najlepiej wydane 80zł jeżeli chodzi o airsoft :)