Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Patenty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 kaczmarski77  | Napisano 19 sierpień 2008 - 23:27

kaczmarski77
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Co do patentów na LAS to jest tylko JEDEN PORZĄDNY NÓŻ i wystarczy.
Reszte zrobi się samo jak będziesz w lesie i będziesz miał troche w głowie a nie w wyposarzeniu bo tylko NÓŻ się liczy i WIEDZA reszta to tylko dodatek .

#42 cziman  | Napisano 20 sierpień 2008 - 00:04

cziman
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk / Olsztyn
Widać ja głupi jestem bo noszę ze sobą dwa noże.

Jeden łatwo ostrzący się wielki kawałek stali węglowej (mimo że to badziewna stal, mój glock sprawuje się dobrze) oraz drugi scyzoryk z mniejszym, cieńszym nierdzewnym ostrzem do manipulacji wszędzie tam gdzie glockiem byłoby niewygodnie i gdzie nie chciałbym mieć smaku żelaza.

A co do teorii że nóż i wiedza.. mnie tam na Strzelcu uczyli że ważniejsza od wiedzy jest motywacja i wola przetrwania, ale widać uczyli głupot.

Użytkownik cziman edytował ten post 20 sierpień 2008 - 00:04

#43 arend  | Napisano 20 sierpień 2008 - 09:27

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki

Wyświetl postUżytkownik Foka dnia 19/8/2008, 13:40 napisał

Gustlik tak walczył z Niemcami podczas obrony mostu :)

Stary sprawdzony sposób spetsnazu na zabawy w stoczniach i kopalniach.

Ma jednak jeden mankament .
Dość często trzeba trzonki łopatek wymieniać  :mrgreen:

#44 daad  | Napisano 20 sierpień 2008 - 18:18

daad
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Jest jeden motyw survivalowy o którym słyszałem od znajomego ale nie wiem ile w tym prawdy. Otóż podobno w sytuacji podbramkowej ;) da się zrobić z kory brzozy... kluski. Podobno te cienkie, schodzące z drzewa fragmenty z kory pęcznieją w gotującej się wodzie i mogą pełnić rolę klusek.
Słyszał ktoś z was o tym? Może ktoś próbował ;) ?

#45 kaczmarski77  | Napisano 20 sierpień 2008 - 23:21

kaczmarski77
  • Użytkownik
Jak będziesz w lesie przez 2 miesiące to nożem dużo zrobisz , a scyzoryk to jak by nie patrzyć to też nóż tylko że mniejszy .
A SZKOŁY SĄ RÓŻNE a najwarzniejsza jest ta, ktÓ przeżyłeś sam.
Ze scyzorykiem też można przetrwać w lesie.

Użytkownik Foka edytował ten post 21 sierpień 2008 - 09:45

#46 brax25  | Napisano 27 sierpień 2008 - 23:32

brax25
  • Użytkownik
  • Miasto: płock
Patentów tak wiele ,jak i ludzi wielu ,każdy znajdzie inny sposób na to by nie dać się naturze ja mogę tylko kogoś zacytować:
MUSISZ SIĘ NAUCZYĆ JEŚĆ
SPAĆ,MYŚLEĆ,POLOWAĆ
ZABIJAĆ,SRAĆ JAK ZWIERZE
JEŚLI CHCESZ PRZETRWAĆ
JEŚLI NIE -
TO ZGINIESZ
To jest SURVIVAL

#47 Khaoz  | Napisano 28 sierpień 2008 - 14:16

Khaoz
  • Użytkownik
  • Miasto: Pomorze

Wyświetl postUżytkownik Lord Melkor dnia 14/8/2008, 11:10 napisał

http://grafzero.net/...ricks_6r75s.pdf

Sporo ciekawych patentów.

Wyświetl postUżytkownik ruffin-89 dnia 16/8/2008, 12:57 napisał

Ranger Book LINK

Głównie usprawnienia sprzętu (ALICE) ale jest też pare patentów, na ogrzanie się, zdobycie wody, zabezbieczanie oczu i uszu podczas nurkowania itp.

EDYTA: Literówka.
Podaliscie prawie(jezeli nie dokladnie) to samo: kompilacje najlepszych "patentow" zebranych przez autora tej stronki:
Ranger Digest

Na samej stronie tez jest spoto ciekawej tresci. Ranger Rick jest miedzy innymi fanem workow na smieci  ;-)

#48 Moses  | Napisano 09 wrzesień 2008 - 21:07

Moses
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik ruffin-89 dnia 16/8/2008, 12:57 napisał

Ranger Book LINK

Głównie usprawnienia sprzętu (ALICE) ale jest też pare patentów, na ogrzanie się, zdobycie wody, zabezbieczanie oczu i uszu podczas nurkowania itp.

To jest tylko zbior kilku patentow, calosc zowie sie Ranger Digest i zawiera 8 albo 12 czesci. Ogolnie rzecz warta polecenia surwiwalowcom i ludziom chcacym usprawnic swoj sprzet

#49 Dingo  | Napisano 21 wrzesień 2008 - 01:18

Dingo
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik cziman dnia 18/8/2008, 23:39 napisał

- Nie da się schować do środka sprzętu

-polecam podwiesić pod sobą na karabińczykach i pętli  :ok:

Użytkownik Dingo edytował ten post 21 wrzesień 2008 - 01:19

#50 ziuta  | Napisano 22 wrzesień 2008 - 10:32

ziuta
  • Użytkownik
  • Miasto: Ruda Śląska
Witam. Wszyscy mówicie o sprzęcie i macie racje. Ale nastawienie i motywacja są bardzo ważne. Mi najlepiej podnosi morale nucenie sobie jakiejś ulubionej piosenki gwizdanie itp. Lepiej mogę się skupić się na tym co robię i pozwala zapomnieć o moim złym położeniu. To taki mój patent na podnoszenie morale.
pozdrawiam Jimm

#51 TBM  | Napisano 22 wrzesień 2008 - 13:31

TBM
  • Użytkownik
  • Miasto: Słupski Pluton Zwiadowczy / Rezerwa MarWoj
Gwiżdż sobie ile chcesz - precyzyjnie dzięki temu naprowadzasz przeciwnika na siebie ;P

#52 thor_  | Napisano 22 wrzesień 2008 - 14:39

thor_
  • Weteran
  • Miasto: Gdańsk
Skoro tak podnosisz morale to nawet nie zapytam co Ci je obniża i do jakiego poziomu...

#53 Saba  | Napisano 11 październik 2008 - 11:46

Saba
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Witam,
Jakiś czas temu kumpel opowiedział mi, że można zrobić duży namiot, (nawet z możliwością stania) z kilku(nastu?) pałatek. Czy to prawda? jeśli tak, to proszę o oświecenie mnie w tej sprawie.

#54 Dzwonek  | Napisano 11 październik 2008 - 12:54

Dzwonek
  • Użytkownik
Tak na prawdę z wszystkiego można zrobić duży namiot. Z pałatkami jest o tyle łatwiej, że są przeciwdeszczowe :D

Spinasz pałatki ze sobą, lub nakładasz warstwami od dołu (żeby woda w razie czego spływała bez problemu) na zbudowany już stelaż i masz namiot, nic skomplikowanego. Wielkość i wytrzymałość to kwestia ilości pałatek i czasu/chęci/potrzeby.

Użytkownik SzymonDzwonczyk edytował ten post 11 październik 2008 - 12:57

#55 Tylkoontamstoi  | Napisano 24 październik 2008 - 18:45

Tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • Miasto: Piaseczno

Wyświetl postUżytkownik Saba dnia 11/10/2008, 10:46 napisał

Witam,
Jakiś czas temu kumpel opowiedział mi, że można zrobić duży namiot, (nawet z możliwością stania) z kilku(nastu?) pałatek. Czy to prawda? jeśli tak, to proszę o oświecenie mnie w tej sprawie.
Hyhy, a myślałeś że czemu mają taki fikuśny kształt i dziurki gdzie popadnie? Do tego głównie służą, a jak kupujesz nową to dostaniesz też aluminiowy maszt, choć nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie takowe wystrugać.

Nie wiem czy ktoś wspominał, ale... Drzazgi smolne, otrzymasz z każdego drewna żywicznego(smolnego), ale najlepsze są sosnowe. Wystarczy znaleźć/odrąbać kawałek nasiąkniętego żywicą drewna, i przyszykować kilka grubych drzazg, najlepiej na zapas. Potrafi się palić i minutę, a do tego nie zgasi jej żadny wiatr - idealne do rozpalania ognisk czasie ulewy.

#56 szpargal  | Napisano 27 październik 2008 - 19:33

szpargal
  • Użytkownik
Kiedyś robiliśmy świetne lampki: w puszkę po konserwie węgiel drzewny i żywica - pali się dłuuugo i bardzo ładnie :-)

#57 Saba  | Napisano 30 październik 2008 - 18:28

Saba
  • Użytkownik
Tylkoontamstoi: Wiem że do tego są pałatki, ale chodziło mi raczej o rozbicie czegoś większego, bo pałatka jest na dłuższy czas postoju lekko za mała. Używam dwóch (no bo z jednej nie da rady :D) już od jakiegoś czasu, i myślę żeby kupić sobie więcej, i rozłożyć coś, w czym można nie tylko leżeć, ale i siedzieć. I w cale nie chodzi mi tutaj o pożyczenie od kogoś trzeciego stelaża, żeby "podnieść" namiocik.

Pozdrawiam.

#58 Sokół  | Napisano 30 październik 2008 - 18:41

Sokół
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
Z tymi pałatkami to jest tak , że jak namokną to są strasznie ciężkie i to jest ich wielki minus. Ja przerzuciłem się na ponczo , plandeka budowlana (zielona) lub mały namiot. Taki mały namiot warzy tyle samo co te pałatki , no może troszke więcej w zalezności od modelu i komfort jest większy niż pod pałatkami.

#59 chochol  | Napisano 30 październik 2008 - 19:01

chochol
  • Użytkownik
  • Miasto: Ruda Śląska
Palatki nawet jak sa suche to sa ciezkie, mi osobiscie nie chcialoby sie nosic 3-4 palatek po to aby zrobic sobie "oryginalny" namiot, po co wymyslac cos na nowo co zostalo juz wymyslone i sprawdzone.

Owszem z palatek da sie zrobic duzy namiot, nawet garaz dla samochodu, tylko po co? nie lepiej wykorzystac plandeke czy zwykly namiot jak kolega wspomnial ? Najlepsze rozwiazania sa najprostsze :)

Kiedys bylem zwolennikiem "wojskowych rozwiazan" do zastosowan np w wypady w gory, i tak: kurtka M65 dobra mocna konstrukcja zostala zastapiona przez polartec i gore-tex - lekka ciepla i tez mocna, podobnie jest z plecakiem, butami.
Nie twierdze ze "wojskowe" jest do dupy, ale czasem rozwiazania z gornej polki sa lepsze niz wojskowe (chodzi mi o sprzet sluzby zasadniczej)

Użytkownik chochol edytował ten post 30 październik 2008 - 19:07

#60 Saba  | Napisano 30 październik 2008 - 19:01

Saba
  • Użytkownik
Komfort, a reko LWP? :D