Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Oporządzenie dla snajpera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#121 Under B  | Napisano 07 listopad 2016 - 21:09

Under B
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Magazynki do swd. Kupię to na próbę, na przyszły sezon. Możliwe, że mi się spodoba.

#122 feder91  | Napisano 13 listopad 2017 - 00:36

feder91
  • Użytkownik
Siema!
Odkopię trochę temat. Pytanie dotyczy generalnie szpeju i jego umiejscowienia przy Ghillie suit pełnym (jest na bazie kombinezonu, tył farsz przód cordura 1k)
Fuckup polega na tym że wcześniej biegałem z 4taktami, więc nie szczególnie się musiałem martwić o przechowywanie butli ammo itd...
Problem pojawił się obecnie gdy przeszedłem na SPR w HPA.
Muszę gdzieś zamontować:
1. Butlę z mambą (na to chyba patentem będzie założenie plecaka camelback a mambę puścić przez jakiś mały otwór w ghillie).
2. Jakąś ładownicę na 5 magazynków krótkich (po 20kulek)
3. Radio (pojawił się u mnie baofeng z długą anteną i ptt z fonowodem - które zastąpiły standardowe pmr z shitową słuchawką z mikrofonem na kabelku)
4. Ładownicę na zapas kulków i podręczne duperele
5. Boczniak (glock 18C z zapasowym magazynkiem)

Generalnie Ghillie mam pokryte z tyłu farszem więc średnio idzie zarzucić na to pasoszelki z ładownicami i dodatkowo go jakoś maskować farszem (w szczególności że nie mam już na to materiału a czasy kiedy miałem duużo czasu na jego robienie się skończyły).
Kombinezon jest lotniczy więc ma jakieś kieszenie, ale usytuowane raczej średnio do leżenia. Doszyte zostały 2 cargo na udach po boku - ale to raczej na bardzo lekki stuff który nie będzie plątał latał gdy trzeba będzie biec (raczej na odblaskową kamizelkę itp)
Kminię generalnie żeby ew dać jakieś pasoszelki pod ghillie suit na bielizne termo żeby mnie nie obcierało, ale problem w tym że dostęp do ładownic będzie bardzo ograniczony (chyba że trochę rozpruję po bokach i przerobię na jakieś suwaki żeby można było tam jakoś łapę włożyć i wymacać czego potrzebuję. odgórnie wszelkie ładownice na suwak odpadają bo potrzeba drugiej ręki żeby przytrzymać, rzep z kolei za głośny a guzik... ciężko go zapiąć niekiedy - i nie daje mi większej gwarancji że jakieś pierdoły mi nagle nie powypadają.

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Użytkownik feder91 edytował ten post 13 listopad 2017 - 00:37

#123 Mendi  | Napisano 14 listopad 2017 - 09:38

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław
Paaanie, takie rzeczy to tylko w Erze...

A tak na poważnie, to sporo tego chcesz targać, a pełny ghille bardzo utrudnia rozbudowę oporządzenia. Zwłasza butla rozwala cały system. Widziałeś kilka stron wcześniej moją konfigurację - szelki z pasem i panel udowy, w zasadzie noszę tylko manierkę i nóż ponad to co Ty wymagasz (no i skorpion zamiast glocka i magi pod swd, a nie krótkie emkowe), a nie bardzo sobie wyobrażam jak bym miał d tego pełnego krzaka ubrać. Swego czasu mocno sie napaliłem na śmiersza pod swd, ale doczepienie tam ładownic na butle i manierkę to katorga, musiałbym przeszywać na ten specyficzny sposób mocowania, więc czasowo zostaję przy sprawdzonym przez lata klamotach MTG.

Będziesz musiał iść na jakieś spore kompromisy. Ja bym proponował szeroki pas biodrowy bez szelek - taki żebyś go mógł okręcać/przesuwać. Boczniak z prawej strony, butla poziomo na plecach, z lewej magi i radio, a poucza na duperele gdzieś w lukę na pasie.

#124 feder91  | Napisano 14 listopad 2017 - 23:45

feder91
  • Użytkownik
Ale pas dawać generalnie pod spód ghillie? Czy faktycznie zaczepiać go na zewnątrz i jakoś dodatkowo maskować?
Butla szczerze mówiąc to najmniejsze zmartwienie - daję ją pod GS i wyprowadzam po prostu mambę gdzieś z bogu pod pachą. Pytanie tylko co z resztą opporządzenia...

#125 Lambert  | Napisano 15 listopad 2017 - 22:45

Lambert
  • Użytkownik
  • Miasto: Chobienice
Przesuwny i pakowny pas snajperski to dobre rozwiązanie.
Nie wiem jak wygląda Twój Ghillie ale lepiej mieć pas pod nim i tylko wysuwać w lewo lub w prawo.
Udowe ładownicami też się sprawdzą.

Pozdrawiam,
Lambert

#126 Mendi  | Napisano 17 listopad 2017 - 00:09

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław

Wyświetl postUżytkownik feder91 dnia 14 listopad 2017 - 23:45 napisał

Ale pas dawać generalnie pod spód ghillie? Czy faktycznie zaczepiać go na zewnątrz i jakoś dodatkowo maskować?
Butla szczerze mówiąc to najmniejsze zmartwienie - daję ją pod GS i wyprowadzam po prostu mambę gdzieś z bogu pod pachą. Pytanie tylko co z resztą oporządzenia...
Dokładnie jak Lambert myślałem - pas zamaskować na plecach, a na brzuchu zostawić widoczny, tak by móc przesuwać.
A jeśli nie chcesz tak, to zawsze ci pozostaje coś takiego https://ae01.alicdn....s-Cartridge.jpg