Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

ASG w Holandii

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 Malineka  | Napisano 04 luty 2015 - 11:06

Malineka
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Witam,

w Holandii podobno są rozmaite rozpiski na ten temat. Czytałam, że musi być niebieska. Ale to różnie z tym bywa. Najlepiej dowiadywać się u osób zainteresowanych tematem, mieszkających na miejscu.

#42 tolo59  | Napisano 27 luty 2015 - 14:14

tolo59
  • Użytkownik
  • Miasto: Jelenia Góra
Dodam moje 3 ( niestety gorzkie ) grosze do tematu.

Otóż studiuję w Maastricht ( Holandia ). Działa tutaj dość duża społeczność airsoftowa. Acz żeby zacząć się bawić w ASG w tym pięknym, "liberalnym" kraju koszta są zatrważające. Otóż po pierwsze należy być w organizacji, nazywającej się NABV. Koszta bagatela 84 euro na rok. Tak, wiem że za to już da się kupić replikę, ale to jeszcze nie jest najgorsze. Otóż strzelanki są dość rzadkie ( 3-4 w miesiącu) dodatkowo mogą się odbywać tylko na specjalnym terenie, więc wejście na każdą strzelankę to... raptem 20-30 euro.

Pomimo faktu, iż marzę o powrocie do ASG, z powodów kosztów taki biedny student jak ja nie jest sobie na to w stanie pozwolić.

Jedyny mój pomysł, jak i pytanie do was - jak do wygląda w Belgii, zaraz przy granicy? Liege?

EDIT:

Nie repliki nie muszą być kolorowe :)

Użytkownik tolo59 edytował ten post 27 luty 2015 - 14:15

#43 Reico  | Napisano 13 marzec 2015 - 19:38

Reico
  • Użytkownik
  • Miasto: 's-Hertogenbosch
JANOSIK-77 takie jedno pytanko.. mowisz ze do rejestracji wystarczy adres z meldunkiem, a jak wypelniles formularz na stronie NABV w rubryce narodowosc skoro tam jest tylko Holenderska do wyboru....?? a bez tego wniosek odrazu odrzyca.

Użytkownik Reico edytował ten post 13 marzec 2015 - 19:39

#44 tolo59  | Napisano 16 marzec 2015 - 12:19

tolo59
  • Użytkownik
  • Miasto: Jelenia Góra
Reico

Wystarczy... zadzwonić do nich. Przynajmniej jako student ( mam status rezydenta ) nie byłoby problemu

#45 Reico  | Napisano 17 marzec 2015 - 09:19

Reico
  • Użytkownik
Juz ogarnelem sprawe, zadzwonililem i mowili  by wypelnic normalnie jak leci z holenderska narodowoscia z tym by napisac do nich email odrazu z swoim imieniem i nazwiskiem oraz prawdziwa narodowoscia i zaznaczyc ze wyslales tego dnia podanie na ich stronie.Oni juz sami recznie zmienia na Polska Narodowosc.I wszytsko jasne, temat licencji jak najbardziej do oagarniecia jest :icon_lol:

#46 Kamil_87  | Napisano 30 marzec 2015 - 20:48

Kamil_87
  • Użytkownik
  • Miasto: Baarlo/NL
A czy z tym całym NABV nie jest potrzebne holenderskie zaświadczenie o niekaralności ? Bo, jakiś spory czas temu, dostałem odpowiedź na maila z NABV, że "niby" potrzeba.

#47 Reico  | Napisano 30 marzec 2015 - 23:18

Reico
  • Użytkownik
Tak , musisz posiadac Holenderskie zaswiadczenie o niekaralnosci.NIe jest to problem bo w trakcie rejestracji ktora trwa ok 4 tyg. NABV wychodzi w twoim imieniu sama do Ministerstwa sprawiedliwosci o taki certyfikat. Ty na e-mail dostajesz  stamtad w tym czasie informacje ze takie zapytanie zostalo skierowane przez NABV i czy wyrazasz zgode na to , jesli tak , to robisz przelew ideal jakies 28 euro na ktory cie przekieruje.Do 5 dni roboczych jesli nie byles notowany dostaniesz do domu list z dwoma kopiami zaswiadczenia .Jedna zatrzymujesz dla Siebie ,druga wysylasz listem do NABV. Pozniej dostaniesz jeszcze acceptgiro do uiszczenia rocznej oplaty ideal okolo 80 euro lub jakos inaczej. I czekasz na licencje ktora przyjdzie listem .Mi to zajelo jakies 3 tyg. :icon_razz:

#48 Kamil_87  | Napisano 02 kwiecień 2015 - 18:39

Kamil_87
  • Użytkownik
hmmm trzeba będzie spróbować ;)

#49 JANOSIK-77  | Napisano 03 kwiecień 2015 - 00:40

JANOSIK-77
  • Użytkownik
  • Miasto: Hrubieszow-Szycowice-Den Haag
Ja wpisalem Holenderska i nie bylo prblemu ale widze ze juz sobie poadzies
jak by co to zapraszam do 3Division impreska jest 1 na miesac

#50 Kamil_87  | Napisano 05 kwiecień 2015 - 14:49

Kamil_87
  • Użytkownik
BTW ,pojawiły się w NL jakieś polskie grupy ?

#51 yoyo  | Napisano 16 wrzesień 2015 - 19:44

yoyo
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
A wiec chlopaki ASG w Holandii jak najbardziej legalne. Od dwoch lat bo od dwoch lat ale jest. Faktycznie maja zaostrzone te przepisy, w koncu policyjne panstwo. Ale jako ze wracam do sportu chcialem sie dowiedziec jak to jest i to czego sie dowiedzialem z pierwszej reki czyli swieze informacje na dzien 16.09.2015

Cytat

Hi Marcin

Sadly in the Netherlands we do have a lot of restrictions for Airsoft.

· if you are living in the Netherlands you need to be a member of the NABV (www.nabv.nl)

8]o   you can join 6 times a year as intro – and you then need to loan a replica form an NABV member,

· if you living outside the Netherlands and want to play legally in the Netherlands you need to request an “exception” from the NABV

FPS Rules
360 FPS voor AEG
450 FPS for DMR sniper  
500 FPS for bolt action sniper

No Piro of smoke are allowed, only
No replica bomb, grenade’s, claymore etc. are allowed.

traveling with replica should be in locked case or bag with BBs and mags separate.

hoops this helps you further !

Met vriendelijke groet,
Mark & Yolanda Stakenburg

Critical HIT Airsoft Events

Dla osob ktore sporadycznie odwiedzaja Holandie lub po prostu nie maja tutaj meldunku powinien byc ciekawy ten list:

Cytat

Dear Marcin,

It is possible for you to play in the Netherlands.
Go to the website of the Dutch Airsoft Foundation, www.nabv.nlCheck by "evenementen" to whcich event you want to go to.There you found the button "Request Exception" klick on it and fill in your personel datat like name, adres, zip code, city date of birthprint it out and take ik with you to the event. It is a legal document for the Dutch police if they check you on a traffic stop.Take the printout together with a valid ID to the event and show it at the front desk.
Most events wants a prior reservation, so check it out on the website. Most of the times, there's a link to sign in.
You can use the Reqest Exception button al many as you want. No limits for you.
Take care and have fun !

Met vriendelijke groet

Sander van't Hof
NABV Airsoftsport Provincie Coördinator

Zuid Holland

Repliki nie sa niebieskie, nie musza miec czerwonej koncowki. Moze byc auto ale jest limit FPS na dane kategorie. Nie mamy miejscowek jak w polsce pelno wszedzie. W Holandii nie ma praktycznie lasow a jak sa to pilnowane jak dziedzictwo narodowe. Sa firmy ktore maja teren i organizuja takie zabawy. Mozna przyjsc pobawic sie od 20e za pare godzin "wynajmu" miejsca typowego pod scenariusze ASG i Paintball.

Osoby ktorej nie maja meldunku musza wejsc na strone internetowa www.nabv.nl i wedlug instrukcji wybrac na jaki "event" chcemy sie udac. Jest tam cala lista imprez. Chyba kazda taka impreze trzeba zglosic przez ta Holenderska Fundacje Airosft i dzieki temu mamy wszystko w systemie. Wybieramy impreze, wybieramy cos na wzor dopuszczenia poza regulaminem ze wzgledu na miejsce zamieszkania gracza inne niz Holandia i jedziemy sie strzeelac. Z tym papierkiem i waznym dowodem policja nic nam nie robi a nas wpuszczaja na plac zabaw.

Z autopsji jak wyglada cala taka zabawa tutaj napisze za pare dni jak sie wubiore.

Z tego miejsca chcialbym zapytac sie czy sa tutaj ludzie mieszkajacy w Holandii ktorzy chcieliby sie zorganizowac i razem jezdzic sie strzelac tworzac walki Polska kontra Reszta Swiata :) ?

#52 yoyo  | Napisano 17 wrzesień 2015 - 21:26

yoyo
  • Użytkownik
Pokazcie kto aktywnie bierze udzial w wydarzeniach airsoft w Holandii

www.asgwholandii.fora.pl

Pora zebrac nas do kupy :icon_smile: Zapraszam! :icon_smile:

Użytkownik yoyo edytował ten post 17 wrzesień 2015 - 21:27

#53 bartoslav  | Napisano 06 październik 2015 - 13:19

bartoslav
  • Użytkownik
  • Miasto: bdg/wawa
pomysł zacny, sam już się zarejestrowałem. Patrząc na ten temat, myślę, że całkiem sporo jest nas, graczy, za holenderską granicą i może warto byłoby coś z tym zrobić :)

#54 yoyo  | Napisano 12 październik 2015 - 13:23

yoyo
  • Użytkownik
No tez tak mysle, forum ruszylo, temat o wspolnym spotkaniu juz na forum

www.asgwholandii.fora.pl

wiec zobaczymy ;)

#55 donpablos  | Napisano 08 grudzień 2015 - 14:32

donpablos
  • Użytkownik
  • Miasto: Deerlijk

Wyświetl postUżytkownik patroniasty dnia 08 wrzesień 2014 - 15:58 napisał

Witam. Pracuję w Holandii 6 lat i drugi rok jeżdżę z holendrami do Belgii na strzelanki . Nie ma tu łatwego życia , ale dla chcącego nic trudnego , raz lub dwa razy na miesiąc moi znajomi holendrzy organizują sobie wyjazd do Belgii na zakupy , odwiedzają tam sklepy airsoftowe i tam też swój sprzęt trzymają , tzn dogadali się z belgami i wynajmują u jednego z nich schowek (komórkę) na swoje zabawki .
Nie należą do żadnej org. typu NABV , nie mają pozwoleń tzw licencji na replikę broni (bo z tego co mi tłumaczyli tak to się nazywa) i z powodzeniem organizują strzelanki nawet 50 osobowe .
mieszkam w belgii i chetnie z wami pobiegam dajcie znac

#56 yoyo  | Napisano 17 grudzień 2015 - 21:15

yoyo
  • Użytkownik
siemka wejdz na www.asgwholandii.fora.pl zarejestruj sie i daj nam tam znac. Praktycznie latamy co niedziele. Elo ;)

#57 donpablos  | Napisano 08 marzec 2016 - 08:44

donpablos
  • Użytkownik
  • Miasto: Deerlijk
Jest grupa na fb "strefa kr PJM asg Belgia i Holandia "

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

#58 poldeck  | Napisano 27 marzec 2017 - 17:59

poldeck
  • Użytkownik
  • Miasto: Prudnik
To ja napiszę coś ciekawego w tym temacie:
jestem w Holandii. I jakby co to będę serwisował ;-) .

Właśnie kupiłem sobie SCARa z CA, worek magów i resztę szajsu. W stare oporządzenie się jeszcze chyba wciskam. Jestem w trakcie robienia licencji NABV.