Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Australijczycy w Wietnamie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Catch22  | Napisano 27 grudzień 2006 - 21:09

Catch22
  • Weteran
  • Miasto: Warszawa
Spytałem i odpowiedział i Australiczyk i Nowozelandczyk w te słowa:

"Pokrowce na taśmę amunicyjną były robione zwykle z pociętych amerykańskich materacy dmuchanych ('matress,pneumatic section'). Po prostu cięto amerykańskie GI materace z gumy i w wykorzystywano te ich "rury". Diggersi w RVN szybko doszli do wniosku ze przydatnosc tych materaców jest niewielka, ale jak sie potnie te gumowe nadmuchiwane części to będą z nich dobre pokrowce na odcinki taśmy 7,62. A z nylonowego pokrowca na ten materac dało się zrobić hamak. Z tych gumowych materaców robiono też improwizowane kamizelki ratunkowe owijając się nimi po nadmuchaniu częściowym i ściskając liną."

Kiwi dopisał:

"Kiwi w Wietnamie robili ten sam numer z wkladami materaców, względnie z czymś co im wpadło w ręce - np. kawałkami płótna z cudzych namiotów. Trudno się dziwić bo kompanie Nowozelandczyków były w Wietnamie przyłączane do Australijskich batalionów. Ten patent funkcjonował jeszcze w połowie lat 90 u Kiwi, jeśli zapas taśmy amunicyjnej nie mieścił im się w wypakowanym oporządzeniu i plecakach."

Tyle informacji od źródła.
A tu jeszcze ilustracja

Dołączona grafika

I zdjęcie z dzisiejszego archiwum autora ;-)
Dołączona grafika

PS: mwist nic do mnie nie doszło, potem ci prześlę maila.

#2 Sledzikmaster  | Napisano 21 grudzień 2008 - 12:32

Sledzikmaster
  • Użytkownik
  • Miasto: Międzyrzecz/Festung Posen
Nie wiedziałem gdzie zamieścić ale tutaj jest kilka zdjęć żołnierzy australijskich:
http://www.militaryp...ad.php?t=139509