Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Jedzenie w lesie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 arend  | Napisano 26 sierpień 2011 - 20:53

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki

Wyświetl postUżytkownik Reno dnia 26 sierpień 2011 - 12:30 napisał

Ja ze swojej strony dodam, że absolutnie jestem za autorem wątku i jego poszukiwaniu wiedzy na temat sztuki przetrwania. Moim zdaniem każda wiedza jest pożyteczna.  

Poza tym, poradziłbym poza zapoznaniem się z wiedzą fachową z "książek i forów na temat sztuki przetrwania", poczytać jeszcze o bąblownicy i boreliozie :biggrin: . Smacznych poziomek życzę :wink:

Znaczy że co, że najlepiej to z domu nie wychodzić bo komar udziabawdzy zapoda dengę?
Bez przesadyzmu. A tak przy okazji to ile razy mamusia mówiła że paszę myć należy przed jedzeniem.

#62 Reno  | Napisano 27 sierpień 2011 - 16:43

Reno
  • Użytkownik
  • Miasto: Białystok
Wrzuć na luz. Czy gdziekolwiek zasugerowałem, by nie wychodzić z domu? Czy może Twoja nadinterpretacja?

#63 Aurendil  | Napisano 29 sierpień 2011 - 13:00

Aurendil
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik Reno dnia 26 sierpień 2011 - 12:30 napisał

Ja ze swojej strony dodam, że absolutnie jestem za autorem wątku i jego poszukiwaniu wiedzy na temat sztuki przetrwania. Moim zdaniem każda wiedza jest pożyteczna.  
Sęk w tym, że osoba, która miała by bezpiecznie szukać jedzenia w lesie, to osoba która po wejściu do lasu placem wskaże Ci rośliny i powie "to jest roślina X, ta Y jest trująca, a ta Z jest łatwo mylona z ABC ".  I to jest wiedza którą może nabyć zapalony miłośnik przyrody często łażący po lesie i uczący się go. A przeczytanie jednego wątku na forum czy nawet książki nie wystarczy. Zobacz ilu ludzi ginie od sromotnika. A nie ma chyba grzyba bardziej "teoretycznie" znanego wśród grzybiarzy.

#64 arend  | Napisano 29 sierpień 2011 - 15:31

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki

Wyświetl postUżytkownik Reno dnia 27 sierpień 2011 - 16:43 napisał

Wrzuć na luz. Czy gdziekolwiek zasugerowałem, by nie wychodzić z domu? Czy może Twoja nadinterpretacja?
Absolutnie żadna nadinterpretacja. Cynizm i złośliwość tylko;P
I  każde zbieractwo jedzenia w lesie powiinno polegać na absolutnej pewności że wiemy co znależliśmy. Jak nie wiemy, niech sobie rośnie w spokoju. Dlatego z leśno polnych supermarketów pozyskuję tylko pieczarki, kurki, jerzyny, mirabelki i poziomki bo wiem jak wyglądają (oczywiście pomijam zdziczałe formy wiśni jabłek czy gruszek czy orzeszki typu buczyna czy laskowe bo trudno je pomylić z czyms szkodliwym)
Nie tykam innych grzybów, bo się na nich nieznam i chwalę sobie zdrowie.

#65 Jantas  | Napisano 31 sierpień 2011 - 17:29

Jantas
  • Operator Czatu I
  • Miasto: Jelenia Góra
Taka dygresja mi się nasuwa jak czytam... Mycie żarcia przed jedzeniem - no niby trzeba. Tylko dlaczego 10, 20 lat temu żarcie niemytego nie stanowiło problemu. Jakoś do tej pory jagód przed opychaniem się nimi z krzaka nie myję. Młoda marchewka też z ziemią smakuje najlepiej XD

#66 mikunda  | Napisano 31 sierpień 2011 - 17:51

mikunda
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław / Zielona Góra
Myje się przede wszystkim żarcie ze sklepu, chemia którą pryskane są np. pomidory z Hiszpanii aby nie imał ich się grzyb w transporcie itp. nie jest specjalnie zdrowa ani smaczna.

A 10-20 lat temu nie stosowano tego na tak dużą skalę jak teraz.

Co do mycia jedzenia pozyskanego naturalnie, z lasu, w sumie przede wszystkim dla czystości, aby nie wcinać piasku i ewentualnych zwierzęcych odchodów. Nie otrują ale zmieniają smak i mogą doprowadzić do biegunki.

#67 Zambezi  | Napisano 31 sierpień 2011 - 19:10

Zambezi
  • Weteran
  • Miasto: Głuchołazy
Myje się po to, by np nie zarazić się jakimś paskudztwem: http://www.medonet.p...mowa,index.html

#68 Militariamax  | Napisano 28 październik 2011 - 09:15

Militariamax
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Albo do innych poważnych chorób,więc lepiej nie zajadać się odchodami zwierząt w lesie,tylko należycie przygotować się do takiej wyprawy.