Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Jagdkommando i sprzęt.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 uzi43  | Napisano 21 styczeń 2009 - 20:25

uzi43
  • Użytkownik
  • Miasto: Sosnowiec
Witam  ;-)

Jak w temacie chciałem się dowiedzieć kilku rzeczy na temat Austriackiego Jagkommando. Na forum nic nie ma, i na necie jest ciężko coś znaleźć...
Przede wszystkim chciałbym się spytać, gdzie (i czy w ogóle) w Polsce można dostać mundur KAz 75.
Aha, i czy wiecie gdzie dostać kopie (oryginału nie widziałem w Polsce, i ceny przerażają), amerykańskiej kamizelki Eagle TAC-V1-N..
Z góry dzięki ;)

#2 Szaszłyk  | Napisano 21 styczeń 2009 - 21:49

Szaszłyk
  • Weteran
  • Miasto: Departament Spraw Niecierpiących Zwłoki
W starym Komandosie był artykuł na temat tej formacji.

"Groszek" czasem się trafia na allegro. Jeśli chodzi o kamizelkę to czasem bywały na allegro złachane Tac-Vest'y Eagle'a, chyba nawet w tej wersji co Cię interesuje.

#3 uzi43  | Napisano 21 styczeń 2009 - 22:04

uzi43
  • Użytkownik
Wiem, że kiedyś był w Broń i Amunicji, więc wiem mniej więcej co i jak ;) ale nie za bardzo wiem, gdzie to dostać za niewielkie pieniądze, gdyż nie mam pokaźnego budżetu  ;)
No to muszę uważniej Aledrogo śledzić :D

#4 uzi43  | Napisano 22 styczeń 2009 - 20:14

uzi43
  • Użytkownik
Mam jeszcze pytanko... Co to za pasy mają na sobie ci panowie?
Nie jest to przypadkiem Alicja?
LINK1
LINK2
;)

#5 Szaszłyk  | Napisano 22 styczeń 2009 - 23:52

Szaszłyk
  • Weteran
  • Miasto: Departament Spraw Niecierpiących Zwłoki
To nie ALICE.

#6 uzi43  | Napisano 24 styczeń 2009 - 20:36

uzi43
  • Użytkownik
A wiesz może co to za pas?

#7 MvB  | Napisano 06 luty 2009 - 01:21

MvB
  • Użytkownik
  • Miasto: Myślenice
Zacznijmy od tego, że zamieszczone przez Ciebie fotki nie przedstawiają tego samego pasa, co widać choćby po tym, że ten z pierwszego linka ma dwa rzędy wzmacnianych otworów na obwodzie, a ten drugi trzy. Gość na pierwszej fotce jest w takim stopniu obwieszony amerykańskimi ładownicami i "wszystkim, co popadnie", że ten pas może być dowolnego pochodzenia.
Na drugiej fotce nie widać klamry, ale pewnie jest to ten PAS. Używam go od ponad roku i mimo niepewnie wyglądającego plastiku spisuje się dobrze. Jest w zasadzie kompatybilny z ładownicami na klipsy Alice, lecz trochę cieńszy od LC-2 (kopii), w efekcie mają one za dużo luzu. Oryginalne klipsy austriackie, na których mocuje się sprzęt do tego pasa są jednoczęściowe i wykonane z plastiku.

Podstawową austriacką koszulę i spodnie w oliwce kupisz na Allegro bez problemu. Polecam sklep Vive-Army, gdzie skompletujesz także pas i szelki. Problem jest z oryginalnymi ładownicami, tzn. nie ma ich, ale choćby te najpopularniejsze z Alice dopasujesz bez kłopotu. Na "niskobudżetowego Austriaka" Ci to wystarczy. Jak masz ograniczone finanse i mało rzeczy do noszenia to kamizelkę sobie na razie odpuść. Pozostaje jeszcze kwestia nakrycia głowy. Oryginalny hełm kewlarowy jest drogi, stalowy niewygodny i wycofywany z użycia. Czapek polowych w tym momencie na Allegro nie ma, a „uszatka” jest na lato za ciepła, myślę, że to jednak kwestia sezonu i się pojawią. Alternatywą może być beret lub kapelusz. Pełnej rekonstrukcji, jak sądzę, na razie i tak nie planujesz. Przy stylizacji wybierz to co wygodne a w miarę pasuje. Podobnie z butami.

Wspomniany przez Szaszłyka starszy wzór munduru M57, tzw. "groszek" bywa na Allegro rzadko i z reguły niekompletny (góra). Ja początkowo zadowoliłem się podróbką (o niezgodnym z oryginałem kroju i materiale i obecnie już niedostępną) a potem kupiłem oryginalny komplet na austriackim e-bayu. W Polsce udało mi się dostać w "groszku" tylko parę dodatków: pokrowiec z manierką, śpiwór, pokrowiec na hełm stalowy i celtę. Te ostatnie bywają często na aukcjach. Staram się kupować to co znajdę, bo uwielbiam ten kamuflaż.

Całą masę fotek Austriaków w dobrej rozdzielczości znajdziesz „u źródła”, czyli na oficjalnej stronie BUNDESHEER.
(Jest piękna i warta przeglądnięcia).

Użytkownik MvB edytował ten post 06 luty 2009 - 01:29

#8 ramborambo  | Napisano 29 październik 2009 - 17:05

ramborambo
  • Zbanowany
  • Miasto: spadaj
Witam
Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie; ale czy waszym zdaniem na tej aukcji   http://www.allegro.p...h_buttpack.html to są oryginalne austriackie szelki i chlebak ? z opisu wynika ze tylko chlebak...

#9 MvB  | Napisano 27 listopad 2009 - 23:07

MvB
  • Użytkownik
  • Miasto: Myślenice
Moim zdaniem szelki też są austriackie (tzn. wg fotek z aukcji wyglądają identycznie).

Użytkownik MvB edytował ten post 27 listopad 2009 - 23:08

#10 bioX  | Napisano 04 luty 2010 - 14:40

bioX
  • Użytkownik
  • Miasto: Klucze
Może ktoś wie co to za kamizelka?

TU