Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Książki o survivalu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasp  | Napisano 07 marzec 2009 - 14:51

lukasp
  • Użytkownik
  • Miasto: Costa
Przyznaję, że forum przeszukałem bardzo pobieżnie, więc najpewniej temat sie już pojawił, jeśli tak to temat do wywalenia. Przeglądając allegro natknąłem się na 2 pozycje:
- Sztuka przetrwania i pierwsza pomoc - Rob Beattie,
- Szkoła przetrwania. Podstawowe techniki sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych John "Lofty" Wiseman, Przedmowa Jacka Pałkiewicza,
Od pewnego czasu myslę nad poszerzeniem swojej wiedzy w tej materii i zastanawiam się czy ktos z was zetknął się z tymi bądz innymi pozycjami. Względnie czy według was sa one godne polecenia pzd ŁP

#2 _majster_  | Napisano 07 marzec 2009 - 15:17

_majster_
  • Użytkownik
  • Miasto: Olkusz
z tymi akurat styczności nie miałem ale moge z ręką na sercu polecić książke
"podręcznik survivalu" autorstwa Petera Dormana

Bardzo fajnie i obrazowo opisuje różne ciekawe techniki i zagadnienia. Książka do najnowszych nienależy (moja jest z 1995) ale i to warto ją przeczytać. Ma też sporo wstawek z patentami sił specjalnych (specnazu, NAVY Seals, Rangersów, marines itp itd)

#3 Placek  | Napisano 22 marzec 2009 - 20:02

Placek
  • Użytkownik
  • Miasto: Ostróda
Mam "Sztukę przetrwania i pierwszą pomoc" i powiem ci, że szału nie robi. Jest dobra dla całkowicie początkującego, zupełne podstawy, których można się nauczyć też w harcerstwie.

#4 lukasp  | Napisano 23 marzec 2009 - 10:16

lukasp
  • Użytkownik
  • Miasto: Costa
Szkoła przetrwania. Podstawowe techniki sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych John "Lofty" Wiseman, Przedmowa Jacka Pałkiewicza  - własnie kończe czytać, generalnie oky choć widze tam pewne braki, książka bardziej dedykowana dla turystów niż ludzi zainteresowanych militarnym aspektem przetrwania. Papier kredowy, obrazki czytelne, w sumie przyzwoita pozycja ale dla kogoś nie mającego zielonego pojęcia o survivalu pzd ŁP

#5 enzig  | Napisano 05 kwiecień 2009 - 12:00

enzig
  • Użytkownik
  • Miasto: Sanok
http://www.survival....om/s/fring.html
zakładka źródła wiedzy/literatura

#6 chochol  | Napisano 05 kwiecień 2009 - 12:57

chochol
  • Użytkownik
  • Miasto: Ruda Śląska
ja bym polecil ten wykaz: http://survival.strefa.pl/ksiazki.htm
jest przynajmniej po krotce opisana kazda ksiazka oraz jej przydatnosc :) (nie trzeba klikac w kazda pozycje aby dowiedziec sie czy jest to wazna pozycja do przeczytania, czy radosna tworczosc jakiegos Pana Zenka)

ta strona co podales nie wiem czy nie zawiera bledow, patrzac na ten wykaz filmow http://www.survival....om/s/filmy.html  znajdziemy Rambo jako przyklad "filmu dla survivalowcow"  Demony wojny wg Goi tez sie tam znalazly :)

Użytkownik chochol edytował ten post 05 kwiecień 2009 - 13:06

#7 enzig  | Napisano 05 kwiecień 2009 - 13:47

enzig
  • Użytkownik
Co do filmów to się też zgadzam, ale wskazałem na literaturę a nie na filmiki o radosnym pomykaniu z nożykiem po krzaczkach :)

#8 Koli123  | Napisano 10 kwiecień 2009 - 12:50

Koli123
  • Użytkownik
  • Miasto: Łaziska Średnie
Ja mogę śmiało polecić "survival" autorów : Mariusz Jędrzejko, Hubert Królikowski

#9 bobek28  | Napisano 12 kwiecień 2009 - 23:21

bobek28
  • Użytkownik
  • Miasto: Sosnowiec
Ze swojej strony polecam "Sztukę życia i przetrwania" Hansa-Otto Meissnera. Bardzo dobrze napisana, czyta się ją tak dobrze jak ciekawą powieść sensacyjną. Składa się z krótkich opowieści opartych na doświadczeniach autora, przekładanych konkretnymi wskazówkami. Jeszcze raz polecam i zapraszam do lektury.

#10 brax25  | Napisano 20 lipiec 2009 - 21:05

brax25
  • Użytkownik
  • Miasto: płock
Szkoła przetrwania. Podstawowe techniki sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych -John Wiseman
ta też ciekawa.......................
,,Survival Sztuka przetrwania''-Arkadiusz Pawełek. Autorem jest doświadczony nurek, ratownik morski i żeglarz.

Użytkownik brax25 edytował ten post 20 lipiec 2009 - 21:06

#11 Wojtek TEAM-B  | Napisano 19 marzec 2010 - 22:44

Wojtek TEAM-B
  • Użytkownik
  • Miasto:
Miałem kilka książek o survivalu...większość sprzedałem...zostawiłem tylko jedną wg. mnie najlepszą: "Podręcznik SURVIVALU" Petera Dormana.

Warto zauważyć że w co drugiej książce większość informacji się powtarza ;)

#12 enzig  | Napisano 27 marzec 2010 - 20:38

enzig
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Wojtek TEAM-B dnia 19/3/2010, 22:44 napisał

Miałem kilka książek o survivalu...większość sprzedałem...zostawiłem tylko jedną wg. mnie najlepszą: "Podręcznik SURVIVALU" Petera Dormana.

Warto zauważyć że w co drugiej książce większość informacji się powtarza ;)

Widocznie kiepskie te książki miałeś, bo polecasz jedną z najgorszych publikacji.
Legendarna już książka i jedna z najlepszych dla początkujących jak i zaprawionych survivalowców to Podręcznik sztuki przetrwania Raya Mearsa, ciężka do dostania ale treści ponadczasowe, sam mam tylko paskudne skany.

#13 Wojtek TEAM-B  | Napisano 28 marzec 2010 - 21:00

Wojtek TEAM-B
  • Użytkownik
  • Miasto:
Możliwe że takie miałem... przeszło 60% zawartych w nich informacji się powtarzało. Zależy jak kto ocenia - jak widzisz każdy poleca co innego ;)

W survivalu najważniejsze są podstawy... więc może ktoś napisze jakie są różnice miedzy podręcznikami dla amatorów i zawodowców?
Co konkretnego je różni...poza tym że zawierają inne treści...?

Książka to książka ona nam tylko opisuje co i jak - survivalu nas nie nauczy - a jedynie nas do niego wstępnie przygotuje...jeśli w ogóle.

Takie jest moje zdanie ;)

ps.
Wielu piszę że uprawia czy też bawi się w survival... warto popatrzeć co nazywa survivalem - plecak 40l wypchany po brzegi i wypad na nockę lub dwie do lasu.  Dla kogo takie coś jest survivalem?  

Ups...trochę zboczyłem z tematu tego tematu :) Sory

#14 Rocky  | Napisano 25 czerwiec 2010 - 17:10

Rocky
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Posiadam na "SAS - Szkoła przetrwania" Johna Wiseman'a w pdf-ie, praktycznie nie do zdobycia. :wink:  Jak ktoś chce to niech pisze na priv.

#15 Ohtar  | Napisano 27 czerwiec 2010 - 23:23

Ohtar
  • Użytkownik
  • Miasto: Nasielsk

Wyświetl postUżytkownik Rocky dnia 25/6/2010, 17:10 napisał

Posiadam na "SAS - Szkoła przetrwania" Johna Wiseman'a w pdf-ie, praktycznie nie do zdobycia. :wink:  Jak ktoś chce to niech pisze na priv.

http://www.amazon.co...mp;sr=8-1-spell

http://www.forlessth...ASIN=0061733199

#16 arend  | Napisano 05 lipiec 2010 - 10:27

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki
W łapki wpadło:

Dołączona grafika

Pigułka na temat wszystkiego ,czyli jak zbudować schronienie, jak nawigować co szukać do jedzenia itp.
Podobno napisane na podstawie podręczników SASu i Rangersów (duzo odnośników angloamerykńskich.
Duża ilość ilustracji. Moim zdaniem niezła rzecz dla zupełnie zielonych lub osób bez zadęcia na supersurwiwalowców.

#17 Rocky  | Napisano 09 lipiec 2010 - 09:24

Rocky
  • Użytkownik
Jako, że było kilka próśb o tą książkę zamieściłem ją na Rapidzie, jak nie będzie działać to dajcie mi znać wstawię jeszcze raz. Plik ma 63 MB
SAS - Szkoła przetrwania

Othar: mam inną książkę. Ta co pokazałeś to pewnie nowsza wersja lub po prostu inna.

Użytkownik Rocky edytował ten post 09 lipiec 2010 - 09:28

#18 Ohtar  | Napisano 10 lipiec 2010 - 23:43

Ohtar
  • Użytkownik
  • Miasto: Nasielsk

Wyświetl postUżytkownik Rocky dnia 9/7/2010, 09:24 napisał

Jako, że było kilka próśb o tą książkę zamieściłem ją na Rapidzie, jak nie będzie działać to dajcie mi znać wstawię jeszcze raz. Plik ma 63 MB
SAS - Szkoła przetrwania

Othar: mam inną książkę. Ta co pokazałeś to pewnie nowsza wersja lub po prostu inna.

Może i masz inną, ale od kiedy pamiętam, to piractwo na tym forum jest tępione.

#19 enzig  | Napisano 11 lipiec 2010 - 09:28

enzig
  • Użytkownik
I tak link już nie działa

#20 Rocky  | Napisano 09 sierpień 2010 - 11:18

Rocky
  • Użytkownik
Odświeżony link: SAS - Szkoła przetrwania

Othar: Według ciebie dzielenie się szeroko pojętą informacją jako dobrem całej ludzkości jest piractwem?  ;-)