Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Książki o survivalu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 wattie  | Napisano 19 wrzesień 2010 - 19:32

wattie
  • Użytkownik
  • Miasto: Słupsk
Nie polecam książki "Podręcznik survivalu" Peter'a Darman'a, posiada bardzo dużo błędów począwszy od rozpoznawania roślin kończąc na pierwszej pomocy. Natomiast książka Ray'a Mears'a "Podręcznik sztuki survivalu" jest bardzo dobra, niestety nie do kupienia, ew. w niektórych księgarniach oraz w PDF (e-book :))

#22 arend  | Napisano 08 listopad 2010 - 21:55

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki
Ostatnio zostałem obdarowany:

Dołączona grafika

i

Dołączona grafika

Pierwsza to : "Poradnik sportów obronnych - survival" Mariusz Jędrzejko, Hubert Królikowski
Trochę  naiwna i dziwna. Moim zdaniem zawiera trochę bzdur ale i tak warto ją ogarnąc. Może niekoniecznie kupić ale poszukać w bibliotece

druga: "Survival po polsku" Krzysztof Kwiatkowski
Surwiwal bez zadęcia. Swojski i prosty bez silenia się na sasy czy marinesy. Świetnie napisana, sensowna i pełna treści. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa w domowej surwiwalowej biblioteczce.

#23 KnockeR  | Napisano 12 listopad 2010 - 16:16

KnockeR
  • Użytkownik
  • Miasto: Jarocin
Napisałem dzisiaj krótką recenzję tej książeczki Bear Grylls – Szkoła przetrwania kultowy poradnik survivalowy Mówiąc krótko jak na początek to nie jest zła i może się komuś przyda.

#24 Lupuss  | Napisano 13 listopad 2010 - 20:17

Lupuss
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dołączam się do wypowiedzi kolegi wyżej. Szczerze mogę polecić "Szkołę Przetrwania". Znajdziecie tam wszystko co najważniejsze aby przetrwać, ale również aby zapewnić sobie odpowiedni komfort. Do tego porady odnośnie sprzętu, nawigacji w terenie, tropienia zwierzyny, obozowania, pierwszej pomocy itp., a także porady odnośnie strony psychologicznej survivalu, czyli umiejętności zachowywania dobrego humoru i działania w grupie.

Pozdrawiam, Lupus

#25 KnockeR  | Napisano 15 maj 2011 - 21:48

KnockeR
  • Użytkownik
  • Miasto: Jarocin
Wyszła nowa książka "Bear Grylls - Urodzony, by przetrwać". Ogólnie nie jest zła :) Można poczytać przed spaniem lub w pociągu.

#26 Walker777  | Napisano 05 lipiec 2011 - 21:54

Walker777
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Dla mnie nr 1 to "Sztuka życia i przetrwania" Hansa-Otto Meissnera. Świetnie napisana i co najważniejsze szybko przyswajasz wiedzę, która jest zawarta na stronach tej książki.
Mimo, iż druk mały i zwarty a obrazków mało :), czyta się rewelacyjnie.

Szczerze polecam!

#27 darnok112  | Napisano 05 sierpień 2011 - 16:10

darnok112
  • Użytkownik
  • Miasto:
sas szkoła przetrwania jedna z najlepszych i obowiązkowa do ogarnięcia oraz
podręcznik sztuki przetrwania autorstwa Raymond Mears'a - równie polecana książka

ale mam pytanie: czy ktoś ma link do ściągnięcia książki Bear Grylls? (w pdf) z chęcią bym ją kupił ale nie chcę kupować w ciemno a nie ma jej w pobliżu mnie. Chyba że ktoś widział ją w jakiejś rzeszowskiej księgarni?

#28 marcinczajnik57  | Napisano 23 grudzień 2011 - 17:11

marcinczajnik57
  • Użytkownik
  • Miasto: Żary
Bear Grylls kultowy poradnik survivalowy szkoła przedrwania oraz -//- urodzony by przedrwać

#29 Sebo_NS  | Napisano 25 grudzień 2011 - 18:29

Sebo_NS
  • Użytkownik
  • Miasto: Nowy Sącz

Wyświetl postUżytkownik marcinczajnik57 dnia 23 grudzień 2011 - 17:11 napisał

Bear Grylls kultowy poradnik survivalowy szkoła przedrwania oraz -//- urodzony by przedrwać

Hahha, życzę Ci, abyś po przeczytaniu potrafił "przedrwać" w każdych warunkach. :D

#30 Lochu  | Napisano 13 styczeń 2012 - 15:31

Lochu
  • Użytkownik
  • Miasto: Schodnia/Opole

Wyświetl postUżytkownik darnok112 dnia 05 sierpień 2011 - 16:10 napisał

sas szkoła przetrwania jedna z najlepszych i obowiązkowa do ogarnięcia oraz
podręcznik sztuki przetrwania autorstwa Raymond Mears'a - równie polecana książka

ale mam pytanie: czy ktoś ma link do ściągnięcia książki Bear Grylls? (w pdf) z chęcią bym ją kupił ale nie chcę kupować w ciemno a nie ma jej w pobliżu mnie. Chyba że ktoś widział ją w jakiejś rzeszowskiej księgarni?

Niedawno w biedronce za 30zł była.

#31 luglo  | Napisano 16 styczeń 2012 - 13:38

luglo
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Dostałem w prezencie "Urodzony by przetrwać" Beara Gryllsa. Książka do zabrania w teren i uczenia się 'na żywo'. Część materiału jest do zrealizowania tylko w sferze marzeń (pustynia, dżungla, arktyka...).