Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Currahee

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krav-com  | Napisano 26 marzec 2009 - 00:02

Krav-com
  • Użytkownik
  • Miasto: Panie, daleko
Parę dni temu zakupiłem takie cacko : http://www.currahee....mp;productId=15

Spodobało mi się, więc postanowiłem tutaj opisać,
Nie znalazłem jakiegoś odpowiedniego topicu na tym forum na temat tego sklepu, więc wnioskuje, że niedawno ruszyli.

A więc:

Od złożenia zamówienia paczkę otrzymałem po 3 dniach czyli jak na wrocławska pocztę bardzo szybko - widać chłopaki też musieli wysłać paczkę jeszcze tego samego dnia - to dobrze świadczy
Towar był normalnie zapakowany w kartonowe pudełko - tutaj jakoś się specjalnie nie trzeba wypowiadać.

Co to ma takiego i dlaczego jest takie fajne...

Początkowo doznałem szoku, że mam coś nowego i musiałem ochłonąć zanim przyjrzałem się nieco lepiej.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to klamra Fastex/Nexus. Kolor piaskowy,  100% oryginał.
Sama ładownica jest uszyta z dwóch kolorów rodzajów materiału (różne odcienie olive)
magazynki mają możliwość ściągnięcia ich gumą za pomocą jednego pociągnięcia, dzięki czemu nie grzechoczą.
Materiał w miejscach narażonych na rozerwanie został wzmocniony dodatkowymi szwami.
Generalnie nie mogę się przyczepić co do jakości wykonania - wszystko trzyma się kupy, jest ładnie dopasowane i zszyte.

Jestem pozytywnie zaskoczony, bo za tą kasę spodziewałem się czegoś rodem z G&P szytego przez ślepe Wietnamki za miskę ryżu.

Najciekawsza jednak jest funkcjonalność i możliwości zapinania tejże ładownicy.
Dopatrzyłem się 4 możliwości, które pokazałem na zdjęciach.

http://mccolley.foto...umy/609655.html

Nie jestem specjalistą od materiałów, więc pokusiłem się o telefon do firmy z zapytaniem z czego oni to szyją. Odebrał jakiś sprzedawca, nie zapamiętałem imienia. Rozmawiało się całkiem przyjemnie, chętnie dzielili się informacjami.
Oto co udało mi się dowiedzieć:

Materiały jakie wykorzystują są bardzo wysokiej jakości.
Szyją z cordury 1100denirów (zagranicznej nie krajowej), rzepów YKK, klamerek Nexusa, taśm poliamidowych. Wszystko ma tą właściwość, że nie świeci się jak psu jajca w noktowizji. Może być przydatne.
Ciekawe jest mocowanie ładownicy do kamizelki. Z tego co się dowiedziałem przechodziło bardzo ekstremalne testy i nie ma możliwości aby coś się poluzowało czy wysunęło.

Za tą przyjemność dałem całe 55zł i w porównaniu do tego co można u nas kupić w sklepach produkt Currahee znacznie wyprzedza inne ładownice, które widziałem, jakością i przemyśleniami.

Jeśli ktoś posiada inną rzecz z tego sklepu to niech się pochwali, będziemy wiedzieć więcej.

#2 shellshock  | Napisano 26 marzec 2009 - 12:11

shellshock
  • Użytkownik
  • Miasto: w ciągłym ruchu
Nie masz co sie dziwić że jest wykonana w taki a nie inny sposób, wkońcu to linia produktów ORKAN autorstwa Krawca. Tutaj masz troche więcej o jego produktach --->KLIK<---, i jego forum --->KLIK<---. Troche mnie wyprzedziłeś w recenzji, wkrótce też mam zamiar nabyć 4 takie ładownice.

Btw, może admin zmienił by tytuł topicu na "Currahee recenzje", albo "Produkty Currahee", żeby można było zamieszczać w 1 temacie różne recenzje i szersze opisy użytkowników.

#3 ORKAN_Hubert  | Napisano 26 marzec 2009 - 12:40

ORKAN_Hubert
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Cieszę się, że projekt się podoba ;) Ładownice w wersji do beryla i m4 były i są testowane w Afganistanie, zbierają pozytywne opinie.

#4 Jangi  | Napisano 26 marzec 2009 - 16:04

Jangi
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
A zamierzacie może zaprojektować ładownice do p90? Wiem, że grono potencjalnych nabywców jest o wiele mniejsze niż tych od M & AK & Beryla, ale paru by się na pewno znalazło ;)

#5 Calvert  | Napisano 26 marzec 2009 - 16:04

Calvert
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Czekam na ładownice do Ak.

#6 Foka  | Napisano 26 marzec 2009 - 16:14

Foka
  • Zasłużony
  • Miasto: Gdańsk
Mocowania MOLLE takie jak na zdjęciu używam od jakiegoś czasu i jestem z nich bardzo zadowolony, natomiast co do gumy trzymającej magazynki to zdecydowanie wolę szeroką taśmę gumową bez regulacji. Prostsza i pewniejsza.

#7 super  | Napisano 26 marzec 2009 - 16:24

super
  • Użytkownik
  • Miasto: Częstochowa

Wyświetl postUżytkownik Foka dnia 26/3/2009, 16:14 napisał

Mocowania MOLLE takie jak na zdjęciu używam od jakiegoś czasu i jestem z nich bardzo zadowolony, natomiast co do gumy trzymającej magazynki to zdecydowanie wolę szeroką taśmę gumową bez regulacji. Prostsza i pewniejsza.

niestety ani prostsza ..ani pewniejsza ;-)

sprzęt pierwsza klasa i w naprawdę dobrych pieniądzach
robi się konkurencja na rynku i zaraz zacznie się walka

tutaj mamy najlepsze materiały na rynku i bardzo dobre projekty ;-)

#8 Wukasz  | Napisano 26 marzec 2009 - 16:30

Wukasz
  • Użytkownik
  • Miasto: K-K
I niewymienna.

#9 ORKAN_Hubert  | Napisano 26 marzec 2009 - 20:07

ORKAN_Hubert
  • Użytkownik
Ładownice do beryl/AK są już w ofercie, niebawem ukażą się na stronie. Co do ładownic do P90, musisz się pytać w firmie, może mają na warsztacie.

#10 Foka  | Napisano 26 marzec 2009 - 20:29

Foka
  • Zasłużony
  • Miasto: Gdańsk

Wyświetl postUżytkownik super dnia 26/3/2009, 16:24 napisał

niestety ani prostsza ..ani pewniejsza ;-)

Wyświetl postUżytkownik Wukasz dnia 26/3/2009, 16:30 napisał

I niewymienna.
Cóż ja nadal pozostanę przy gumie. Niestety, z mojego doświadczenia, wszelkie plastikowe zakończenia gumek i hamulce lubią się psuć i odpadać.

#11 ORKAN_Hubert  | Napisano 26 marzec 2009 - 20:50

ORKAN_Hubert
  • Użytkownik
Ładownica występuje również w wersji z gumą płaską. Zapytam się Currahee o możliwość wprowadzenia takiej do oferty.

#12 Sziptar  | Napisano 26 marzec 2009 - 23:00

Sziptar
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław

Wyświetl postUżytkownik Catch22 dnia 26/3/2009, 18:08 napisał

Myślę że currahee ma szansę stać się polskim odpowiednikiem Eagle Industries - czyli gwarantem jakości, który jest w stanie zrealizować lub dopracować zlecony projekt na najwyższym poziomie.

No i ekstra. To będzie zdrowa konkurencja. Może zacznie sie  nowa era w dziedzinie oporządzenia w Polsce.

#13 Hajdi  | Napisano 26 marzec 2009 - 23:20

Hajdi
  • Użytkownik
  • Miasto: Krakow
Kupowałem od nich coś odrobinę innego,ale stanowczo polecam współpracę z nimi  ;-)

#14 super  | Napisano 26 marzec 2009 - 23:48

super
  • Użytkownik
Tylko nad marketingiem muszą popracować ;-)
żeby nie było jak w Cromie
faceci to wzrokowcy ..ja też lubię popatrzeć na fajne ładownice a nie tylko wiedzieć że są.

#15 Majkel86  | Napisano 26 marzec 2009 - 23:52

Majkel86
  • Użytkownik
  • Miasto: Pruszcz Gd.
Tu Super ma rację. Ładnie obfocić, umieścić na stronie, dać jakiś ciekawy interfejs.

#16 ORKAN_Hubert  | Napisano 27 marzec 2009 - 01:11

ORKAN_Hubert
  • Użytkownik
Z tego co mi mówił Cavtan (jeden z właścicieli), pracę nad nową stroną ww trwają.

#17 super  | Napisano 28 marzec 2009 - 19:30

super
  • Użytkownik
kto pokasował takie ładne ostatnie posty ?

#18 zombie_snake  | Napisano 28 marzec 2009 - 19:41

zombie_snake
  • Użytkownik
  • Miasto: z czarnej d*py w Gwadelupie
Musze przyznać, że robi wrażenie. Wielka szkoda, że jest na nią "embargo" jak to skrzętnie ująłeś.

#19 cavtan  | Napisano 28 marzec 2009 - 21:11

cavtan
  • Validating
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik Jangi dnia 26/3/2009, 16:04 napisał

A zamierzacie może zaprojektować ładownice do p90? Wiem, że grono potencjalnych nabywców jest o wiele mniejsze niż tych od M & AK & Beryla, ale paru by się na pewno znalazło ;)
Jak wspomniał Catch, ładownice do P90 są na warsztacie. Produkt będzie dostępny już wkrótce.

Wyświetl postUżytkownik Calvert dnia 26/3/2009, 16:04 napisał

Czekam na ładownice do Ak.
Natomiast te ładownice są już dostępne i można je zamawiać mailowo.

Co do C.A.A.S, to będzie on w pełni dostępny na przełomie kwietnia i maja. Będzie się nieznacznie różnił od wersji, zaprojektowanych pod zleceniodawcę. W pierwszej kolejności ukaże się plate carrier oraz chest rig.

A już wkrótce wyposażenie dostępne będzie także w najmodniejszym kolorze coyote brown.

Użytkownik cavtan edytował ten post 28 marzec 2009 - 21:33

#20 MAJOR762  | Napisano 29 marzec 2009 - 11:56

MAJOR762
  • Użytkownik
  • Miasto: Toruń
Dr Pepper - świetnie wszystko opisałeś ale wielkość zdjęć woła o pomstę do nieba.