Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Kolba do SWD - zrób to sam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

#41 krzysiek1594  | Napisano 24 listopad 2009 - 16:42

krzysiek1594
  • Użytkownik
  • Miasto: Wapno
Chodzi o to że wszystko jest ok jeśli chodzi o wymiary ale jak przykładam do karabinu to wydaję się za duże (w pasie) może jak pobejcuje to troche inaczej będzie wyglądało wkońcu ciemne wyszczupla :)

#42 poldeck  | Napisano 29 listopad 2009 - 00:45

poldeck
  • Użytkownik
  • Miasto: Prudnik
Jeśli wymiary się zgadzają to wiesz... Czym się martwisz? :-F  Rżnij, bejcuj i pochwal się jak wyszło! :-P

#43 kubuspunxdh  | Napisano 31 grudzień 2009 - 22:30

kubuspunxdh
  • Użytkownik
  • Miasto: Ruda Śląska
Witam... a ja zrobilem nie typowo :D cos swojego :) co prawda jeszcze zostalo do polozenia ze 2 warstwy i polerka ale teraz wyglada tak ....---> KLICK zaznaczam ze to nie jakaś "naklejka" to Laminat ! :)

SAM  TO ROBIŁEM ! Da się zrobić ale z racji mojego półtora rocznego syna nie próbowałem bo żywica strasznie śmierdzi. zrobiłem to u siebie w pracy :) ( bez szczegółów gdzie i kiedy :) ) ale w piwnicy da się to robić o ile ktoś ma wymagana chemie i warunki pogodowe :)

Przerobione na Linka bo się forum rozjechało!
Viper

Użytkownik VIPER-RT10 edytował ten post 03 styczeń 2010 - 03:36

#44 Xyanek  | Napisano 03 styczeń 2010 - 01:43

Xyanek
  • Użytkownik
  • Miasto: Wroclaw
A ja użyłem oklein, moje SWD tak wygląda:

Dołączona grafika

A stało się tak za sprawą okleiny do mebli i suszarki do włosów. 1,5h roboty. Kumpel na strzelance nie zauważył ze to okleina a latał z nim przez godzinę :) (miał rękawiczki)

#45 rumak  | Napisano 03 styczeń 2010 - 07:39

rumak
  • Użytkownik
  • Miasto: Zielona Góra/NB
Okleiny nakleiłeś na ABS'ową kolbę i chwyt??

#46 Tori  | Napisano 03 styczeń 2010 - 08:43

Tori
  • Użytkownik
  • Miasto: Gliwice
Pytanie: jak wycinałeś okleinę na kolbę, że tak pasuje w te wszystkie łuki i zagięcia? Robiłeś z dużej płachty, czy wszystko sztukowałeś?

#47 Xyanek  | Napisano 03 styczeń 2010 - 14:08

Xyanek
  • Użytkownik
Wszystko wycinałem z dużej płachty, element po elemencie, a potem tylko tam gdzie pozostawało to "łatałem" resztkami. Nawet jak okleiny nachodziły na siebie to tego nie widać. A na łukach i zagięciach to wystarczy mocno podgrzać suszarką okleinę i ona się robi miękka jak taśma teflonowa :) i tylko przykładałem. Nic trudnego,a koszt całości to 4zł. Jedyna wada to że ta okleina schodzi pod wpływem mocnego otarcia o coś twardego (kamień,drzewo). Ale jeśli ktoś dba o giwerkę to to mu nie grozi :) U mnie ta okleina wisi ponad miesiąc, przetrwała deszcz,śnieg i tmp. -15*C, i nic, trzy,ma się idealnie.

Jak tylko odzyskam aparat to zrobię zdjęcia na makro.

@rumak

tak, nakleiłem na kolbę i chwyt.

Użytkownik Xyanek edytował ten post 03 styczeń 2010 - 14:15

#48 Kajor  | Napisano 10 styczeń 2010 - 00:48

Kajor
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Dla zainteresowanych oprawieniem SWD w drewno:
Kolbę można zrobić stosunkowo łatwo, ale łoże to już nieco inna bajucha - najlepsze byłoby z giętej sklejki, albo dobrze wyciete, a to jest trudne. Ja poradziłem sobie okleiną drewnopodobną (8.29 za mb z rolki o szerokości +/- 0.5m) - efekt możecie zobaczyć sami - z dalszej odległości wygląda naprawdę ładnie a i z bliska nie jest źle. :P
Na tym zgrubieniu należy oklejać paskami +/- 40mm, bo inaczej się pomarszczy i nie nakleimy prosto. Należy też dbać o dobranie kolorów obok siebie i ustawienie "pseudosłoi".
Fota:
http://img96.imagesh...i/p1130526.jpg/

SWD po takim zabiegu wygląda duuużo ładniej :D

#49 Xyanek  | Napisano 10 styczeń 2010 - 01:23

Xyanek
  • Użytkownik
Okleina w poprzek? :D Mam to samo, a żeby to wszystko idealnie nakleić to trzeba rozgrzać okleinę suszarką, ja tak zrobiłem kolbę i łoże. Foto jest na poprzedniej stornie, ale podam ponownie żeby nie szukać:

http://images49.foto...5aad0715193.jpg

Łatwa sprawa, trza tylko chęci i dobrej ręki :)

#50 Tori  | Napisano 10 styczeń 2010 - 08:31

Tori
  • Użytkownik
  • Miasto: Gliwice
Xyanek, napisz (jeśli możesz zdradzić tę tajemnicę, ofkoz :P) jak oklejałeś kolbę. Od góry, od dołu, w jakich kawałkach i kolejności. Będę (i pewnie nie tylko ja) wdzięczny ;)

#51 Xyanek  | Napisano 10 styczeń 2010 - 14:04

Xyanek
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Tori dnia 10/1/2010, 08:31 napisał

Xyanek, napisz (jeśli możesz zdradzić tę tajemnicę, ofkoz :P) jak oklejałeś kolbę. Od góry, od dołu, w jakich kawałkach i kolejności. Będę (i pewnie nie tylko ja) wdzięczny ;)

Nie zabardzo wiem co masz na myśli jak nakleiłem :) Ja zrobiłęm to tak: Najpierw wyciąłem kształty kolby tylko trochę "powiększyłem" żeby nachodziły też na łuki. Czyli przyłożyłem kolbę do tej okleiny, odrysowałem kształt ołówkiem i powiększyłem go tak o 1,5-2cm od każdej krawędzi.  Prawa strona elementu kolby powinna wyglądać tak:  http://images50.foto...1cfaf798e77.jpg.
Lewa tak:
http://images39.foto...6a46239afb1.jpg

Następnie wyciąłem prostokąt który jest na grzbiecie elementu, oraz od dołu (je najpierw przykleiłem). Potem ten element: http://images50.foto...ee9339315cc.jpg i też go przykleiłem. Następny krok to przyklejanie wszystkich pozostałych elementów, między innymi: okolice chwytu, spód chwytu, uzupełnianie wewnętrznych łuków i tak dalej. Na Sam koniec przykleiłem prawą i lewą stronę kolby i uzupełniłem tam gdzie "coś czarnego" wystawało :)  Jak coś się nie chciało przykleić to rozgrzewałem suszarką tak długo do puki nie stało się jak taśma teflonowa :)

Mam nadzieję że pomogłem, jak nie to postaram się (jak odzyskam aparat) zrobić raz jeszcze oklejanie (moja ostatnio zahaczyła o ścianę i ukazało się "czarne zło" :) ) wraz z dokładnym opisem.

Użytkownik Xyanek edytował ten post 10 styczeń 2010 - 14:05

#52 Jurga  | Napisano 19 styczeń 2010 - 23:03

Jurga
  • Użytkownik
  • Miasto: Olkusz
no to ja zaprezentuje moje kiepskie umiejętności w malowaniu :P
jeżeli ktoś ma podobne to jego elementy będą tak wyglądały:

http://img686.images...6/7518/caog.jpg
http://img40.imagesh.../6598/chwyt.jpg
http://img193.images.../1906/kolba.jpg

Z daleka na zdjęciach mogą nawet ładnie się prezentować :P
a z bliska raczej nikt nie uwierzy, że to drewno :P nawet jak zrobiłem delikatne przetarcia papierem ściernym... zawsze to coś pomogło ale nie za dużo :P

#53 Jurga  | Napisano 19 styczeń 2010 - 23:09

Jurga
  • Użytkownik
nie były to resztki :D. W Leroy Merlin ze wszystkiego co mieli to najbardziej ten kolor cokolwiek przypominał :P a w mieszanie nie mam zamiaru się bawić :)

#54 greniu  | Napisano 05 luty 2010 - 00:04

greniu
  • Użytkownik
  • Miasto: olsztyn
Wlasnie skonczylem oklejanie. Zajelo mi to troche wiecej czasu bo pol dnia. Po oklejeniu lekko polakierowalem. Zdjecia na dniach jak dorwe aparat. Niedoskonalosci widac po przyjzeniu sie, jednak juz z okolo metra, karabin wyglada miodnie ;)

Czas wyrwac jakas lunete i bedzie bomba ;)

Użytkownik greniu edytował ten post 05 luty 2010 - 00:04

#55 ruffin-89  | Napisano 05 luty 2010 - 18:48

ruffin-89
  • Użytkownik
  • Miasto: Smoczy Gród
A to ja się pochwalę taką oto kolbą:

Dołączona grafika  Dołączona grafika

Zostało już tylko wyciąć z ramki, pomalować oraz dołożyć poduszki.

#56 Xyanek  | Napisano 05 luty 2010 - 23:14

Xyanek
  • Użytkownik
Robiłeś to na jakiejś maszynie czy co? Bo wyszło zbyt idealnie!! :)
!
Ja się pochwalę moimi okładzinami:
http://images44.foto...5c938575med.jpg

Narazie bez otworów, ale jeszcze nad tym pomyśle.

Kolba już się robi :)

#57 Jurga  | Napisano 05 luty 2010 - 23:52

Jurga
  • Użytkownik
RUFUS bądź dobrym kolegą i podaj wymiary klocka z jakiego robiłeś tą kolbę...
Oraz program OSN :D byłbym bardzo wdzięczny :)

Xyanek na sto% Rufus robił to na frezerce CNC :), Twoje okładziny też piękne :) tylko czy wyglądają jak oryginały??
nie krytykuje bo wyglądają na prawdę ładnie ale oryginału się nie trzymają:
http://imageevent.co...t...amp;s=0&z=9

#58 Xyanek  | Napisano 06 luty 2010 - 00:19

Xyanek
  • Użytkownik
Jakieś 95% odwzorowania plastików :) Starałem się jak mogłem, a to moje pierwsze okładziny :) Może poprostu na tym zdjęciu tak tego niewidać, ale są prawie idealne w porównaniu do plastików, jeszcze tylko te otworki ale boję się że coś spieprze, to zbyt piękne by było prawdziwe :)

#59 Jurga  | Napisano 06 luty 2010 - 01:06

Jurga
  • Użytkownik
bardziej chodziło mi, że te zwoje z drewna są niepotrzebne bo oryginał to wygięta sklejka i trochę inaczej się to wszystko układa ale na serio jest spoko :)
z otworami bym się wybrał na frezarkę... szkoda spieprzyć takie dzieło :) lub zostaw bez dziur :P zrobisz Tigra :P

#60 Xyanek  | Napisano 06 luty 2010 - 23:06

Xyanek
  • Użytkownik
Frezarkę to mam (znaczy się mój dziadek, fachowiec od drewna :)) ale akurat takiej "tarczy" niemam ( nie jestem pewien czy to co on tam ma to frezarka ale tak mi powiedział więc mówię). Myślałem czy by przypadkiem poprostu nie namalować tych otworów ale z bliska by to wyglądało żenująco... O precyzję tych otworów się nie martwie, sprzęt mam, tylko to na 100% osłabi konstrukcję a tym bardziej że przerwy między otworami łatwo wyłamać przy wierceniu kolejnych. Chyba jednak zostanę przy gładkich, lepiej mieć coś takiego niż CAAARNEEE  ZUUOOO!! :)

Użytkownik Xyanek edytował ten post 06 luty 2010 - 23:09