Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Hi Capa 5.1 [TM]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#21 NikonCZWA  | Napisano 10 lipiec 2009 - 11:31

NikonCZWA
  • Użytkownik
  • Miasto: Częstochowa

Wyświetl postUżytkownik dexterkrak dnia 10/7/2009, 09:35 napisał

Dziś w ruch idzie dremel... To wycięcie w zamku w które wchodzi zwalniacz zamka (ten co to zamyka zamek jak opróżnisz maga... slide stopper, jaki jest polski odpowiednik?) lekko sie wyszczerbiło i nie łapie. Muszę to przyciąć pod innym kątem a będzie śmigało. Zaryzykuję bo zamek i tak kupuję metal.

Po ostatnim czyszczeniu chyba komore HU lekko źle złożyłem bo kulki mi na lewo skręcają minimalnie, musze to poprawić. Zasięg powala :D wyskocze kiedyś z miarką i porobię testy.

Mógłbyś zrobić podsumowanie kosztów części które wymieniłeś? Mam nadzieję że nie przekroczyły wartości samego pistoletu? :)

I drugie pytanie - jest jakaś dobra alternatywa dla 5.1 (mając na uwadze głównie zasięg i skupienie)? TM Hi-capa 4.3? TM DE Hard Kick?

Użytkownik NikonCZWA edytował ten post 10 lipiec 2009 - 11:32

#22 Guest (ID:6452)  | Napisano 10 lipiec 2009 - 11:37

Guest (ID:6452)
  • Validating
  • Miasto:
DE za duży. Szpanerski ale ogromny. I można mówić że sie ma duże ręce itp ale jednak DE jest za duzy dla każdego i już. Ja bym obstawiał cokolwiek z gaziaczków TMa. Patrz tez na ilość części do tunningu. Pod tym względem najlepiej ma się hi capa 5.1, potem 4.3 a potem glock 17 i beretta. Na nic oprócz TMa nawet nie patrz.

Podsumowanie:
Pistolet 350zł (nowy ponad 600)
zawór tanio koby: 65zł
głowica tłoczka PDI letnia 30zł
wysyłka odpowiednio: 16zł i 15zł.

Ale to nie koniec wydatków. Czeka mnie metalowy zamek (230zł lub 66$ w HK) i siakaś precrurka koło stówki chyba. Gumki wymieniał chyba nie będę albo najwyżej zerknę jak działa na zielonej KM head. Na pewno popracować nad sprężynami muszę tzn powrotną i kurkową (zwłaszcza kurkową). Pod powrotną dałem gumowy oring i działa troszke lepiej. Kurkowej jeszcze nie ruszałem ale myślę że 1mm podkładki będzie w sam raz.

#23 grzechotnik  | Napisano 10 lipiec 2009 - 11:45

grzechotnik
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Jak teraz kopie zamek? Mógłbyś jakoś określić?

Pozdrawiam serdecznie,
grzechotnik

#24 Guest (ID:6452)  | Napisano 10 lipiec 2009 - 11:56

• Validating
  • Miasto:
W stocku kupie najmocniej z tych z jakimi sie spotkałem (przynajmniej na GG) a teraz kopie... troche mocniej niż w stocku.

Ten zawór zwiekszył mi moc nie zwiększając zużycia gazu! Cud!

#25 RuN_  | Napisano 11 lipiec 2009 - 09:14

RuN_
  • Użytkownik
  • Miasto: Kołobrzeg
Pod względem części jest tak : 1. Hi-Capa 2. DE 3. reszta...

#26 Lambert  | Napisano 11 lipiec 2009 - 10:07

Lambert
  • Użytkownik
  • Miasto: Sulechów
Nie mogę tego czytać...
Dexter oszalał!  :lol:  

Pozdrawiam,
Lambert

#27 Guest (ID:6452)  | Napisano 11 lipiec 2009 - 10:58

• Validating
  • Miasto:
na drugim miejscu na pewno nie jest DE. Glock, beretta prędzej. No, jeszcze 1911 colcik ale on ma bardzo dużo wspólnych części z hi capą. Nawet zamki mozna przełozyć :D

#28 grzechotnik  | Napisano 11 lipiec 2009 - 14:19

grzechotnik
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Jak tam, precka wstawiona?
Może jakieś wyniki na chronidle?

Jakieś postępy? Pisz, bo mnie ciekawość zżera.

Pozdrawiam serdecznie,
grzechotnik

#29 Guest (ID:6452)  | Napisano 11 lipiec 2009 - 14:29

• Validating
  • Miasto:
Ciułam kase na zamek... to może troche potrwac bo mam insze wydatki też. Na razie pomachałem dremelkiem i pilnikiem poprawiając wycięcie które blokuje zamnek z tyłu. Poszukuję sprężyny powrotnej mocniejszej

#30 Guest (ID:6452)  | Napisano 15 lipiec 2009 - 10:10

• Validating
  • Miasto:
Hmm czyszczenie konieczne po wczorajszej strzelance ale działa zajebiście. Początkowo myslałem ze spadła mi celność po zamontowaniu zaworu ale to nie celnośc spała tylko zasięg podskoczył. Wczesniej jak leciało na 40m z tego 30m celnie to mi sie zdawało git. Teraz leci na 50m więc ostatnie 20 sa juz mniej celne :D ale wcześniej ich w zasadzie nie było w ogóle heheh.

#31 Gogin  | Napisano 23 lipiec 2009 - 12:52

Gogin
  • Użytkownik
  • Miasto: Zgorzelec
Pojawiły się precki PDI 6.01 do pizdoletów, także dla niektórych to pewnie dobra nowina. Ło tutaj  ;-).

#32 Guest (ID:6452)  | Napisano 23 lipiec 2009 - 14:34

• Validating
  • Miasto:
Tak widziałem je ale najpierw metalowy zamek. Z resztą wydatki mnie dopadły okrutne :D bo koncert we wrześniu...

Lufki jeszcze nie zmieniłem ale pewnie zamontuję PDI bo nie są straszliwie drogie. Najpierw jednak zamek i w razie konieczności dobrać nowe sprężyny kurkową i powrotną. Pod kurkową powinna wystarczyć podkładka niewielka ale powrotną będę musiał dobrać mocniejszą. Gumki zmieniał nie będę chyba że po testach wyjdzie że jednak KM head lepszy (na szczęście mam taką w VSR to na chwilę mogę zamienić). Niestety teraz niemam nawet czasu jej pomacać, kupe pracy mam :/. W przyszłym tygodniu zamieszczę może niewielki reviev :Dczy  jak to sie tam nazywa.

Bardzo podoba mi się wydajność pistoletu: na jednym nabiciu gazem wywalam imponujące ilości kulek. Na pewno jest to zasługa dużego magazynka ale i tak robi wrażenie.

#33 Doopek  | Napisano 11 sierpień 2009 - 17:51

Doopek
  • Użytkownik
  • Miasto: Czarnków
The Brew? God Is An Astronaut? Behemoth?

A Co do tematu (żeby offtopa nie robić :)) to podziwiam cię. I jestem ciekaw efektów końcowych.

#34 Lambert  | Napisano 11 sierpień 2009 - 20:28

Lambert
  • Użytkownik
  • Miasto: Sulechów
A co mi tam, pognębię go...  :mrgreen:  
http://www.wgcshop.c...PS-HC51S_srch_1

Pozdrawiam,
Lambert

#35 pablo79  | Napisano 21 sierpień 2009 - 22:38

pablo79
  • Użytkownik
  • Miasto:
Te magazynki z kapsułą na CO2 do HI-Capy WE pasują takżę do TM?

#36 Guest (ID:6452)  | Napisano 02 wrzesień 2009 - 14:24

• Validating
  • Miasto:
Lambert, za dużo srebrnego więc mi sie nie podoba. Lubię czarno srebrne ale w swojej dołożył bym spust, zatrzask zamka i ew bezpiecznik chwytowy srebrny, reszta zostaje :D

Pablo, nie wiem, nie mam zamiaru sprawdzać bo i tak mojej hi capy nie karmił bym CO2. Głównie z tego powodu że to jest gnat na GG a i tak katuję go topgazem (i to na zaworze hi-flow).

Dałem podkładki pod sprężyny: powrotną i kurkową. Strzela dooooskonale :D ale dalej brak kasy na zamek (i jeszcze długo...) bo tu koncert, tam flaszka i kasa sie rozchodzi :D.

#37 Guest (ID:6452)  | Napisano 07 październik 2009 - 07:50

• Validating
  • Miasto:
zapomniał bym: zmierzone 330fps mam po zamontowaniu zaworu hi flow i głowicy tłoczka od PDI. Na dniach czyli pewnie tuż po weekendzie będzie metalowy zamek guardera u mnie. Obfotografuję i się pochwalę. Została jeszcze do kupienia metalowa lufa zewnętrzna ale w Polsce nie znalazłem takiej jaką chcę no i lufa precyzyjna.

EDIT:
a te precki PDI są niestety do pistoletów KWA KSC więc do TM nie pasują o ile mnie pamięć nie myli a przerabiania lufy PDI się nie podejmuję

Użytkownik dexterkrak edytował ten post 07 październik 2009 - 07:53

#38 Guest (ID:6452)  | Napisano 28 październik 2009 - 21:07

• Validating
  • Miasto:
Jest i metalowy zamek guardera. Piękny ale nie obyło się bez problemów: brak instrukcji co może i wydaje się śmieszne ale jednak przydała by się bo trzeba przerobić lekko ten zespół od BB. Z przodu zamka znajdują się dwie, ogromne wady w wykonaniu które praktycznie uniemożliwiają jego pracę. Są to dwa maleńkie ale widocznie celowo tam umieszczone występy metalu które trzeba spiłować bo haratają o szyny po których jeździ zamek. Proste do naprawy :). Muszka i szczerbinka wchodzą cudownie na wcisk i to mocny wcisk, to spory plus. A, jeszcze jedna wada, duża. Otóż tulejka w której porusza się prowadnica sprężyny nie wchodziła do zamka w ogóle  :wink:  ale poprawione pilnikiem i papierem ściernym.

Do poprawnego działania wymagał wymiany spr powrotnej na jeszcze mocniejszą ale to żaden problem no i dość oczywiste to jest. "Kop" wyraźnie mocniejszy :D. Spadła lekko wydajność, mniej kulek na 1 nabiciu wywala ale jeszcze jest OK.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#39 Guest (ID:6452)  | Napisano 01 marzec 2010 - 23:31

• Validating
  • Miasto:
Sporo czasu minęło a HC nadal chodzi jak złoto... Wydatki wstrzymałem na razie ale jednak jednemu nie mogłem się oprzeć:
Dołączona grafika

W dalszym ciągu czeka mnie kupno precki bo chyba się przyda :D ale zastanawiam się jeszcze jaką. PEwnie stanie na KMH. Jeszcze na jedno jestem chory: długie magazynki. Są dostępne na SS na szczęście. Niebawem dokupię.

#40 pablo79  | Napisano 03 marzec 2010 - 23:54

pablo79
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dexterkrak, weż PDI.
1)Jaką chcesz założyć lufę zewnętrzną?
2)Która gumka najlepsza (KM Head; Nine Ball; King Arms)?
3)Gdzie kupiłeś laser (za ile, jaki)?

Użytkownik pablo79 edytował ten post 03 marzec 2010 - 23:57