Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Beryl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2071 odpowiedzi w tym temacie

#1281 Maza94  | Napisano 25 marzec 2013 - 15:45

Maza94
  • Użytkownik
  • Miasto: Zadupie pod Iławą
Dołączona grafika
Czekam na tłumik i magazynek.

#1282 Dread  | Napisano 25 marzec 2013 - 18:23

Dread
  • Użytkownik
  • Miasto: El Paso

Cytat

Dzięki za poprawę humoru Dread, naprawde :icon_smile:
A proszę bardzo :) Różnorakie techniki modelarskie nie są mi obce. Jak będę robić kolejnego Mini, to wrzucę zdjęcia na czym mocowanie "na nitkę" polega. Z technicznego punktu widzenia takie łączenie jest tożsame z klejeniem na żywicę i włókno szklane, tyle, że materiały inne.

Cytat

Ja i owszem planuję, ale mam taką zasadę iż nie zaczynam nowego projektu nie kończąc poprzedniego :icon_wink:
Dziękuję za kolejnego pstryczka :) Widzisz, ja replikami customowymi zarabiam na życie, czasem mam po trzy zlecenia na raz i robię wszystko symultanicznie. Do tego muszę jeździć w różne dziwne miejsca na przykład malować, czy spawać, wolę wtedy wziąć wszystkie repliki ze sobą, plus to co robię na boku i np. pospawać wszystko za jednym zamachem, a nie rozmieniać się na drobne.

Cytat

Czekam na tłumik i magazynek.
Beryl zacny :) Naprawdę mi się podoba.

#1283 jakim  | Napisano 25 marzec 2013 - 20:50

jakim
  • Użytkownik
  • Miasto: Biała Podlaska
Maza Miniacz zajefajny ale zhejtować trzeba, (niech sobie nie mysli że jest taki PRO :D:D), nie ma tego kawałka plastiku nad chwytem i nie ma dziurek na nakładce.

#1284 Dread  | Napisano 25 marzec 2013 - 21:18

Dread
  • Użytkownik
Były i takie wersje, bez dziurek i półeczki. Co prawda musiałby być oliwkowy, ale jest poprawnie :)

#1285 asgszczepan  | Napisano 25 marzec 2013 - 21:27

asgszczepan
  • Użytkownik
  • Miasto: Garwolin

Wyświetl postUżytkownik jakim dnia 25 marzec 2013 - 20:50 napisał

Maza Miniacz zajefajny ale zhejtować trzeba, (niech sobie nie mysli że jest taki PRO :icon_biggrin: :icon_biggrin:), nie ma tego kawałka plastiku nad chwytem i nie ma dziurek na nakładce.

Dołączona grafika

Proszę bardzo, tutaj widać łoże bez półki, i bez dziurek w nakładce.

Maza, fajnym mykiem było by jak byś sobie kupił taką gumową stopkę
http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/419877

Mógłbyś podstylizować swoją kolbę na berylową wtedy :)

Użytkownik asgszczepan edytował ten post 25 marzec 2013 - 21:31

#1286 fumfel hubert  | Napisano 26 marzec 2013 - 00:38

fumfel hubert
  • Użytkownik
  • Miasto: war saw
To zdjęcie wyżej jest ciekawostką o tyle, że przerobili łoże pierwszego typu. Czyli to podobne do "długoberylowego" a nie do 74ki. Widać musieli odkopać gdzieś w magazynie.

Swoją drogą, słyszałem, że swojego czasy przerabiano selektory starego typu "dosmarkując" kolejne skrzydełko, ktoś coś wie na ten temat czy to tylko plota? Może jakaś fotka?

#1287 Dread  | Napisano 26 marzec 2013 - 01:51

Dread
  • Użytkownik
Ba, nawet takie selektory do mnie idą. Długo, bo ponad miesiąc, ale paczka idzie z Litwy i gdzieś siedzi "w pół drogi". Selektory takie istniały, była to dość popularna "domowa" przeróbka podczas I i II zmiany PKW w Iraku, to były te piękne czasy, gdy każdy Beryl był tuningowany leukoplastem i białymi szmatami (bo generalicja stwierdziła, że w Iraku jest ciepło i prośba o rękawiczki to jakiś nowomodny wymysł, nikt nie pomyślał, że karabin na słońcu po prostu parzył w łapy), chwytami pionowymi z rumuńskich AKMów, i uchwytami do wiertarki a'la Fallout. Potem potrzebę podwójnego skrzydełka dostrzegła również Fabryka i zrobiła podobną prowizorkę, co w przypadku chwytu przedniego po chamsku spawając docięte drugie skrzydełko. Później ktoś stwierdził, że to nieeleganckie i zrobili to skrzydło, które funkcjonuje do dziś.

A beryla bez półki i dziur, ale z chwytem od Onyksa macie tu:

Dołączona grafika

Półka to była fanaberia Żandarmerii, która zażądała chwytu pionowego z osłoną przed poparzeniem, szyny Weavera (wcześniej była szyna PCO), lepszego chłodzenia plastików i kolby od Emki składanej na bok. W seryjnych przeszło wszystko, poza kolbą od Emki, bo po pierwsze trzeba ją było kupować, a po drugie kolba nie byłą w osi broni. Potem była wersja Mazy, czyli z kolbą stałą, rozsuwaną, z której ostatecznie i tak zrezygnowano, bo była za droga. A potem wszystkie dodatki weszły do seryjnej produkcji.

#1288 Maza94  | Napisano 26 marzec 2013 - 02:22

Maza94
  • Użytkownik
Dread, fajnie że Ci się podoba :icon_wink: (Trzech największych customerów pochwaliło mój projekt... chyba na prawdę znośnie mi wyszło) Ta fotka z altaira to jest nawet ta, którą wstawiałem wcześniej i mówiłem, że będę się na niej wzorował :icon_wink: Ogólnie mój miniacz to ma być "modernizowana we własnym zakresie stara wersja mini"

Asgszczepan, wybrałem kolbę od M4, bo strasznie jest dla mnie wygodna, w porównaniu do tego pręciaka w "stockowym" berylu. No i to taki dodatek do stylizacji na PKW CZAD:
https://encrypted-tb...z2524PP510E4RXo
Pewnie skorzystam z tego linku z gumą :icon_wink:

Jakim, w planach miałem tą półkę, ale przy łożu które chciałem robić z łoża plastikowego z CM.031, ale jak przerzuciłem się na tantala (Fumfel Hubert pewnie się uśmiejesz, kupiłem je jako łoże od 74M i żyłem w głębokiej nieświadomości póki nie porównałem zdjęć xD), to nie chciałem psuć faktury i kolorystyki. A jak znalazłem w/w zdjęcie to już w ogóle sobie odpuściłem i kumpla nie męczyłem xD (z kumplem składałem) Tak samo z dorabianiem tych otworów na nakładce.

Użytkownik Maza94 edytował ten post 26 marzec 2013 - 02:36

#1289 Szpaku03  | Napisano 26 marzec 2013 - 15:43

Szpaku03
  • Użytkownik
  • Miasto: Stryków
Trzymajcie Panowie:
http://allegro.pl/ch...3128166031.html
może komuś się przyda, ja na pewno takiego nie potrzebuję :D

#1290 Wawix  | Napisano 27 marzec 2013 - 15:24

Wawix
  • Użytkownik
  • Miasto: Ostrów Wielkopolski
Witam mam pytanko odnośnie szyny montażowej kupiłem szynę montażową do Beryla [Aresa]  poniżej zamieszczam zdjęcie :

Dołączona grafika

I z tego co przeczytałem kilka stron wcześniej jest to wcześniejsza/starsza szyna do Beryla ta nowsza jest nieco wyższa co umożliwia nam też z korzystania zarówno z Kolimatora jak i przyrządów celowniczych,zaś w tej którą ja posiadam możemy tylko i wyłącznie celować za pośrednictwem kolimatora ponieważ szyna ta jest niższa niż ta nowa.Wszystko ok tylko moje pytanko jest takie czy szynę którą ja posiadam używa się do dnia dzisiejszego? I że spokojnie mogę ją używać i nikt nie powie mi,że jest ona niezgodna ze współczesnym reko WP bo jest za stara.

Z góry dzięki za odpowiedz i proszę podejść do mojego pytania bez spiny z dystansem ;-)

Użytkownik Wawix edytował ten post 27 marzec 2013 - 15:26

#1291 Grabekk  | Napisano 27 marzec 2013 - 15:41

Grabekk
  • Użytkownik
  • Miasto:
http://www.taiwangun...eryl_tgc_1.html

#1292 mg schutze  | Napisano 27 marzec 2013 - 15:51

mg schutze
  • Użytkownik
  • Miasto: Marienwerder
Wawix coś się tu kupy nie trzyma, jak jest za niska to właśnie będziesz widział szczerbinkę, jakby była za wysoka to nie da rady...
No chyba ze mówisz o celowaniu "pod" koli ?

Grabekk tak tak wiemy i mamy niezły ubaw po pachi z tych cen ale to jeszcze nic poszukaj sobie PKM'a z 8 tysi od TG :D

#1293 Wawix  | Napisano 27 marzec 2013 - 15:57

Wawix
  • Użytkownik
To widocznie wprowadził mnie ktoś w błąd ,trudno jest mi to sobie wyobrazić skoro nie trzymałem Beryla w rękach nawet bazuje na zdjęciach.

hmmm chodzi mi o ten post ,no i pytanie końcowe do tego czy ta szyna ''starsza'' jest używana do dnia dzisiejszego w WP do karabinków Beryl?

Wyświetl postUżytkownik ziober dnia 03 październik 2011 - 22:44 napisał

Dołączona grafika
nowsza szyna

Dołączona grafika
starsza szyna

zwróć uwagę na odstępy między nacięciami - starsza szyna jest niezgodna ze standardami

Użytkownik Wawix edytował ten post 27 marzec 2013 - 16:09

#1294 mbiechu  | Napisano 27 marzec 2013 - 17:58

mbiechu
  • Użytkownik
  • Miasto: Osiecznica
TGC stosując imbusa [KLIK] do montarzu kolby wzorowało się na oryginale? Z tego co wiem to takie stosowano [KLIK]  Coś by się zmieniło?

#1295 AeroL  | Napisano 27 marzec 2013 - 21:38

AeroL
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań

Wyświetl postUżytkownik Wawix dnia 27 marzec 2013 - 15:57 napisał

To widocznie wprowadził mnie ktoś w błąd ,trudno jest mi to sobie wyobrazić skoro nie trzymałem Beryla w rękach nawet bazuje na zdjęciach.

hmmm chodzi mi o ten post ,no i pytanie końcowe do tego czy ta szyna ''starsza'' jest używana do dnia dzisiejszego w WP do karabinków Beryl?

Tak, jest używana...podobnie jak obie wersje szyny montowanej na podstawę celownika. Wszystko zależy czego to reko.

Pierwsza szyna ( wysoka) umożliwia celowanie z przyrządów mechanicznych przy jednocześnie zamontowanym np kolim. Druga (niska) swą budowa uniemożliwia tę opcję, szynę wraz z celownikiem trzeba zdemontować.

#1296 Grabekk  | Napisano 27 marzec 2013 - 23:16

Grabekk
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik mg shutze dnia 27 marzec 2013 - 15:51 napisał

Grabekk tak tak wiemy i mamy niezły ubaw po pachi z tych cen ale to jeszcze nic poszukaj sobie PKM'a z 8 tysi od TG :icon_biggrin:

Pk widziałem, cena szokująca. Chociaż z berylem już trochę obniżyli. :icon_smile:

#1297 Tomek_GGRS  | Napisano 28 marzec 2013 - 01:23

Tomek_GGRS
  • Użytkownik
  • Miasto: Gorzów Wielkopolski
Cóż, współpracując trochę z 17WBZ to mogę powiedzieć, że szyny przy berylach mieli różne. Może to kwestia gustu, albo kto jaką szynę dostanie to takiej używa.

#1298 Maza94  | Napisano 28 marzec 2013 - 10:47

Maza94
  • Użytkownik
Ja to nie widzę różnic pomiędzy tymi szynami. Ja tylko dwa rodzaje rozróżniam:
https://encrypted-tb...mlf_1yUPZ09J2nJ taki i ten współczesny zwykły.

#1299 jakim  | Napisano 28 marzec 2013 - 13:09

jakim
  • Użytkownik
  • Miasto: Biała Podlaska
Mini skończony, teraz tylko poszpachlować, popieścić, pomalować i wrzucę fotę :)

#1300 Wawix  | Napisano 28 marzec 2013 - 14:29

Wawix
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik AeroL dnia 27 marzec 2013 - 21:38 napisał

Tak, jest używana...podobnie jak obie wersje szyny montowanej na podstawę celownika. Wszystko zależy czego to reko.

Pierwsza szyna ( wysoka) umożliwia celowanie z przyrządów mechanicznych przy jednocześnie zamontowanym np kolim. Druga (niska) swą budowa uniemożliwia tę opcję, szynę wraz z celownikiem trzeba zdemontować.

Już rozumiem dzięki Wielkie! Jeszcze jedno pytanko jakiego typu Magnifier mocowany jest na Berylu za EoTechem? Chodzi oczywiście o montaż na Berylu i samo użytkowanie w WP.