Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Farbownie odziezy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 lup  | Napisano 28 październik 2011 - 23:31

lup
  • Użytkownik
  • Miasto: Khatovar/3city
ace? ;)

#62 Jeremak  | Napisano 29 październik 2011 - 18:29

Jeremak
  • Użytkownik
  • Miasto: St-wów
Też nie: stężenie potrzebne do uzyskania koloru "śnieżnobiałego" pewnie zniszczy materiał.

#63 lup  | Napisano 29 październik 2011 - 18:42

lup
  • Użytkownik
Dlatego było ;) -  z przymrużeniem oka, bo wybielić wybieli, ale na jak długo materiał starczy to nie wiem. Widziałem za to zabawę z jesienno-zimowym tworem z flektarna i naszej pantery jako sprawdzenie jak to maskuje kiedy jest w lesie tylko gdzieniegdzie trochę śniegu. Zrobione było własnie ACE. Idea zainspirowana jednym z kamuflaży Finów. Dodam, ze efekt maskowanie jak dla mnie był dość kiepski m.in. dlatego, że jak jest tylko trochę śniegu to te kupki mają kolor szaro jakiś tam. Tylko zbliżony do białego.

#64 Jeremak  | Napisano 30 październik 2011 - 09:46

Jeremak
  • Użytkownik
  • Miasto: St-wów

Cytat

Dodam, ze efekt maskowanie jak dla mnie był dość kiepski m.in. dlatego, że jak jest tylko trochę śniegu to te kupki mają kolor szaro jakiś tam. Tylko zbliżony do białego.
Wypalił do czystego białego? Ciekawe jaki byłby wynik zastosowania mniejszego stężenia i jego zróżnicowania, tj. niektóre plamy wybielić mocniej, a niektóre słabiej. Przy czym, gdybym osobiście próbował "skonstruować" kamuflaż "grudzień-marzec" raczej zafarbowałbym tkaninę na jasnoszaro, i na to dał plamy w khaki, brązie i zieleni (czy to zanurzając jedynie fragmenty tkaniny w barwniku, czy to farbując materiał na wzór koszulek "hipisowskich"). Hmm... tak potraktowany zestaw zimowy Bundeswhery mógłby dać interesujące efekty. Z resztą, wydaje mi się że zimowe, dwuczęściowe maskchałaty, o ile ma się do nich wystarczająco tani dostęp są najlepszym materiałem na eksperymenty z farbowaniem: sporo z nich to bawełna, pytanie tylko czy są impregnowane?

Użytkownik Jeremak edytował ten post 30 październik 2011 - 09:47

#65 lup  | Napisano 30 październik 2011 - 10:55

lup
  • Użytkownik
Śnieżno biała biel to nie była. Wiadomo. Raczej zależnie od pierwotnego koloru w danym miejscu słoniowa lub ołowiowa. Ciekawe było to, że łatwiej było wybielić akurat ten kawałek materiału we flektarnie (chyba plecy z jakiejś bluzy) niż w naszym. Metoda była dość prosta. Pędzel maczany w ACE i chlapiemy na materiał. W jednym miejscu gdzie dość spora kropla padła materiał nie dał rady i po prostu się wykruszył jak całość wyschła.
Pewnie parka zimowa była by do takich zabaw lepsza. Kolega miał akurat takie fragmenty odzieży do zabawy, a nie inne.
BTW moja jest impregnowana :)

#66 Zomowiec  | Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:04

Zomowiec
  • Użytkownik
  • Miasto: RZESZÓW
Farbował ktoś baweuniaq na czarno? Jeśli tak to jak wyszło ?

#67 Zawisza Szary  | Napisano 06 lipiec 2017 - 16:33

Zawisza Szary
  • Użytkownik
  • Miasto: Włocławek
Tak i niestety nie wyszło. Okazało się, że trzeba najpierw odplamić materiał i potem do barwnika dodać soli. Sól powoduje, że barwnik głębiej wnika w tkaninę. Potem płukanie na zimno i dopiero wtedy można spokojnie używać i prać, gdy się pobrudzi.

#68 karolinka777  | Napisano 04 wrzesień 2017 - 18:23

karolinka777
  • Nowy
  • Miasto: Kraków
Kiedyś farbowałam spodnie, na zielono żeby ukryć plamy z trawy. Są specjalne farby do ubrań i poszukaj takich.