Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Ogólnie o gumkach Hop-Up

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
837 odpowiedzi w tym temacie

#821 mareq  | Napisano 30 marzec 2017 - 14:04

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała

Wyświetl postUżytkownik Moses dnia 30 marzec 2017 - 13:30 napisał

...słyszałem że Laylaxowa Straight się do niczego nie nadaje.

Czy ja wiem? Ja znalazłem dla nie nietypowe zastosowanie. W gazowym Well G96 spisuje się świetnie w połączeniu z twardym dystanserem bridge Prometheusa. Co ciekawe pokazała pazurki dopiero przy kulkach 0,43 i 0,45 przy docisku ustawionym bardzo mocno. Przy mniejszym docisku i kulkach =<0,36 barkowało trochę powtarzalności w sile podkręcania, aczkolwiek może to być związane z napędem na GG.

Wyświetl postUżytkownik Moses dnia 30 marzec 2017 - 13:53 napisał

W sensie ta http://azteko.pl/pro...wa-p-11815.html

Jak praktyka ma się do tego co napisano w opisie

Zapytaj Mendiego dlaczego fioletowego promyka pakuje do wioseł z 600FPS.

#822 dr88  | Napisano 30 marzec 2017 - 16:14

dr88
  • Użytkownik
  • Miasto: Rzeszów, Mielec
Nie wytrzymałem jednak z ciekawości i ostrzelałem komin w opuszczonym domu z okna :)
Replika G&P, lufa promyk 407mm, 390 fps na kulkach 0,28 G&G, gumka i dystanser Modify Baton Ryusoku flat-hop. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że jestem zachwycony! W końcu osiągnąłem to czego szukałem :) Ciekawe jak będzie się zachowywać podczas dłuższego strzelania.
Wcześniej miałem problemy ze stockową gumką, kręciła średnio i nie bardzo dało się ją ustawić. Na tym secie ustawiłem hopka i uzyskałem 9/10 strzałów w komin wielkości metr na metr na odległości 70 metrów.
Widoczna poprawa trajektorii lotu. Kulka leci prosto prawie cały czas, po czym na końcu po prostu pikuje w dół.
Jednak dobra gumka to podstawa ;)

#823 Rogaś  | Napisano 30 marzec 2017 - 16:58

Rogaś
  • Moderator I
  • Miasto: Sosnowiec
Uzywam fioletowej nawet przy 550fpsach. Bez problemow.

#824 zajaszcze  | Napisano 17 kwiecień 2017 - 13:47

zajaszcze
  • Użytkownik
  • Miasto: Orchowo
Czy ktoś używa tego zestawu?
Czy, ktoś moze powiedzieć coś wiecej na jej temat? Ostatnio jak sie interesowalem gematem to r-hop był nowościa. Wracam do zabawy po kilku latach.

http://azteko.pl/mod...op-p-15499.html

#825 The-Naturat  | Napisano 17 kwiecień 2017 - 14:01

The-Naturat
  • Użytkownik
  • Miasto:
To jest, przy tej gumce flat hop, lepszy od zwykłego układu hopa, jednak do rhopa mu brakuje.

To jest, przy tej gumce flat hop, lepszy od zwykłego układu hopa, jednak do rhopa mu brakuje.

#826 zajaszcze  | Napisano 17 kwiecień 2017 - 14:07

zajaszcze
  • Użytkownik
  • Miasto: Orchowo
Dodam jeszcze kilka info.
G36 Ares
360 fps
Lufa 509mmmm km-head
Kulasy gg 0.25g lub 0.28g zalezy jakie złapie

Czy taki zestaw podniesie zasieg conajmniej o 10m.

Użytkownik zajaszcze edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 14:10

#827 BetPay  | Napisano 21 kwiecień 2017 - 22:18

BetPay
  • Użytkownik
  • Miasto: Siemianowice Śląskie
Cześć :) Chciałbym wymienić gumkę HopUp w moim Sigu. Zacznę od tego, że jestem całkowicie początkujący.
Chciałem kupić legendarną zieloną G&G, ale podobno ostatnio sporo spadła na jakości.
Myślałem jeszcze o Systemie Energy.
Replika ma aktualnie 380fps, w przyszłości chciałbym ją upgradować bardziej do lasu na ~430fps.

Pomijam oczywiście sam fakt wymiany, wydaje to się bardzo proste, ale dzisiaj przez 30 minut próbowałem wyjąć lufę - bezskutecznie :D Najwyżej oddam, aby zrobili mi to w serwisie.

#828 Mendi  | Napisano 27 wrzesień 2017 - 10:35

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław
Macał ktoś czarny silikon od g&g?
https://gunfire.pl/p...Hop-Up-G-G.html

#829 Parur  | Napisano 10 październik 2017 - 16:18

Parur
  • Nowy
  • Miasto: Warszawa
Problemów z kołnierzem ciąg dalszy,

Problem dotyczy boyi rk-02 z bezbarwną stockową komorą.
Na stockowej gumie wszystko jest dobrze, po wymianie na zieloną G&G strzela dubletami, wpuszcza po 2 kulki.
Ten sam problem występuje na bezbarwnym Guarderze. Po powrocie na stock - wszystko jest ok.
Nie mam pomysłu w którą stronę iść - komora czy dalsze kupowanie gumek po omacku.
Sprawdziłem szerokość kołnierza kładąc na nim kulkę, efekt bardzo ciekawy :
Dołączona grafika
Dołączona grafika

To jest normalne ?

Czarna to stock i jak widać jest najciaśniejsza.

#830 mareq  | Napisano 10 październik 2017 - 20:04

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Weź pod uwagę, że po montażu w komorze kołnierz się prawdopodobnie lekko zaciśnie.

#831 Puloman  | Napisano 10 październik 2017 - 20:17

Puloman
  • Użytkownik
  • Miasto: Przyborów / Nowa Sól
Testował ktoś gumy retro armsa?

#832 Agnar24  | Napisano 10 październik 2017 - 20:49

Agnar24
  • Użytkownik
  • Miasto: Piła
Parur. To, że kulka się zatrzymuje na kołnierzu gumki, jest jak najbardziej pożądanym efektem i bez wątpienia przyczyną podwójnej kulki jest zbyt szeroki kołnierz. Jeśli załadujesz do repliki magazynek z kulkami, to sprężyna z magazynka zaczyna działać na wszystkie kulki z komina i wypycha je na przód. Jeśli kołnierz jest za "szeroki" to jedna kulka przez nią przechodzi i wpada głębiej do komory, a za nią ustawia się druga kulka. Efektem tego jest strzał z dwoma kulkami. Żeby tego nie było musisz znaleźć gumkę, która ma stosunkowo ciasny kołnierz. Możesz to sprawdzić z jakim oporem przechodzi kulka przez kołnierz gumki. Po prostu połóż kulkę tak jak to pokazałeś na zdjęciu i pchnij delikatnie palcem. Jeśli przechodzi kulka praktycznie bez oporów, to nie dobrze. Jeśli musisz ją "stuknąć" żeby wskoczyła, to ta gumka jest ok.

P.S. Pisze z doświadczenia, bo sam miałem ten problem wielokrotnie. Musisz poszukać gumkę o ciaśniejszym kołnierzu (najlepiej z takim, jaki masz w stocku).

Mam nadzieję, że pomogłem ;).

#833 Parur  | Napisano 10 październik 2017 - 23:27

Parur
  • Nowy
Agnar, zdecydowanie zdaję sobie sprawę z tego, że przyczyną dubletów jest zbyt szeroki kołnierz.

Pożądam efektu zatrzymywania się kulki spowodowanego ciasnym kołnierzem.

Gumki w komorze zachowują się dokładnie tak samo.

Seryjna komora, kulki takie same. Jedyną zmienną jest gumka.

Dublety występują na gumkach innych niż fabryczna ze względu na szerokość kołnierza.

I teraz pytanie:

- Dleczego gumki polecane (zielona G&G i bezbarwny Guarder) tutaj nie działają.
Innym ludziom działają z takim jak mój rk oraz całą gamą innych replik.

Obawiam się kupowania na pałę systemy energy czy czegoś innego bo wydałem kasę już na 2 gumki które są bezużyteczne.

nawet na innej zielonej G&G było to samo.

skoro w moim RK jest lipa a w innych RK działa to może powinienem wymienić komorę z seryjnej na nową metalową cymy lub produkcji firmy element. Być może mam za szeroką komorę?

Myślicie, że jest sens sprawdzać te gumki z innymi komorami ?

#834 The-Naturat  | Napisano 10 październik 2017 - 23:57

The-Naturat
  • Użytkownik
  • Miasto:
NAjprościej pożyczyć od kogoś komorę cymy i sprawdzić. Jeszcze dysze na krótszą będziesz może musiał zmienić przy cymie.

#835 Agnar24  | Napisano 11 październik 2017 - 09:34

Agnar24
  • Użytkownik
  • Miasto: Piła
Oczywiście komora może mieć tutaj wpływ i jeśli masz możliwość sprawdzić inną to bym spróbował. Nie mnie jednak zdarzyło mi się, że miałem w ręku jednocześnie 3 zielone gumki od G&G i każda z nich stawiała inny opór na kołnierzu... Skoro już wiesz w czym tkwi problem, to musisz szukać odpowiedniego zestawienia gumki z komorą.

#836 Rogaś  | Napisano 11 październik 2017 - 09:45

Rogaś
  • Moderator I
  • Miasto: Sosnowiec
Kuo sobie gumke czerwona madbulla, lub czarna, lub bezbarwną. Wersja shark. Poczytaj o nich trochę.

#837 Mendi  | Napisano 11 październik 2017 - 13:20

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław

Wyświetl postUżytkownik The-Naturat dnia 10 październik 2017 - 23:57 napisał

NAjprościej pożyczyć od kogoś komorę cymy i sprawdzić. Jeszcze dysze na krótszą będziesz może musiał zmienić przy cymie.
Z tym to się można przejechać, bo komory cymy i boyi, zwłaszcza w starszych modelach, często różnią się wymiarami. Minimalnie, ale jednak. Po takiej zamianie to dopiero się nieraz cyrki robią - nie wpina się mag, albo komora sie przesuwa, brak podawania kulek itp itd.

Swoją droga, to we cholerę rk boyi przerobiłem i niemal zawsze były czarne komory. Systemki, zielone g&g, madbulle niebieskie (sharków nie lubię, bo sztywne są jak koci ogon). Skąd więc przezroczysta? W wałkach FC są takie przezroczyste komory i z miejsca wymienia się ja na boyowskie.

@Parur
Moja rada - kup na komisie czarną, kompozytową komorę do rk. Koszt takiej zwykle nie przekracza 10zet, czyli 1/3 gumki hu.

A tak btw, kupiłem czarny silikon od G&G. W palcach jest nieco twardszy niż zielony odpowiednik z nowej serii i sporo twardszy niż stare zielone gumy. Zamontowałem to w wałku od FC 450fps i gumka kręci ładnie guardery 0,28g.

#838 Parur  | Napisano 11 październik 2017 - 19:12

Parur
  • Nowy
Dzięki za odpowiedzi,
Byłem w Azteko i porównałem wielkości otworów w gumkach. Najbliżej stockowej był czerwony madbull shark i systema energy. Ich serwis mówi, że do Boyi pakują właśnie systemę.

Jak czarna sys nie da  rady do wymienię komorę na czarną