Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Budowa repliki AK

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pikace  | Napisano 07 wrzesień 2004 - 22:46

Pikace
  • Użytkownik
  • Miasto: Ełk
Tak sie niesmialo zapytam, czy ktos sie bawi w budowe repliki Kalasznikowa? (oczywiscie chodzi o replike pozbawiona istotnych elementow broni i niepodpadajaca pod odpowiednie paragrafy - info dla wscibskich i "uprzejmie donoszacych", nie obrazajac nikogo, heh).

Pytam, bo sam postanowilem uratowac od zezlomowania troche detali od AKM i po paru miesiacach zmudnego ciulania roznych czesci jestem bliski wykonania takowej repliki. Niestety paru drobiazgow mi jeszcze brakuje (raczej niewielu, heh)...

Chetnie bym nawiazal kontakt w celu wymiany czesci, doswiadczen, planow,  dokumentacji itp itd.

Aha, i jak by ktos mial takze jakies czesci od Kalacha (wersja real steel, a nie ASG oczywiscie) na zbyciu, to tez bede wdzieczny za kontakt!

#2 ghost666  | Napisano 08 wrzesień 2004 - 19:14

ghost666
  • Użytkownik
  • Miasto: Toruń
skąd najlepiej załatwiac takie elementy? tj skad Ty je masz? jesli mozna wiedziec, oczywiscie

#3 FRAGER  | Napisano 08 wrzesień 2004 - 20:32

FRAGER
  • Użytkownik
  • Miasto: Sulejówek
Od czasu do czasu mozna cos kupic na allegro.Czasem nawet sa duze "zestawy do smodzielnego montazu" :wink: .Trzeba patrzec uwaznie i mozna sobie kupic wiekszosc Kalasza.Jednak takie "zestawy" ciesza sie duzym powodzeniem i dosc szybko znikaja i niekoniecznie za male pieniadze.

#4 Pikace  | Napisano 08 wrzesień 2004 - 21:37

Pikace
  • Użytkownik
Tak jak napisal frager, czesci nabylem na allegro. W wiekszosci relatywnie tanio, choc faktem jest, ze ludziska czasem przesadzaja z cenami...  8O . Niektore czesci (jak magazynek, pokrywa gorna, kolba, chwyt czy okladziny) pojawiaja sie dosc czesto, ale sa i takie, ktorych zdobycie jest nie lada problemem. Na moj dosc pokazny zbior czesci wydalem okolo 400-500pln i licze, ze cala replika nie powinna mi wyjsc drozej niz 700pln, nawet jak bede musial dorobic te kilka brakujacych detali w jakims warsztacie.

Jak ktos ma kontakty w Niemczech, to mozna tam kupic kompletnego, zdekowanego Kalacha za jakies 200 euro, co wychodzi prawie na to samo, ale  zabawa chyba mniejsza...  :wink:

#5 Crazy_Ivan  | Napisano 08 wrzesień 2004 - 21:59

Crazy_Ivan
  • Użytkownik
  • Miasto: hgfhg
Na allegro swego czasu ktos sprzed ponad 10 AK po 650 zl za sztuke ( deko ), a 800 zl (licze 200 euro ) to cena w Polsce normalna za deko...

#6 Pikace  | Napisano 08 wrzesień 2004 - 22:30

Pikace
  • Użytkownik
Cena moze i "normalna", tylko z dostepnoscia krucho... Ostatnio widzialem na allegro zdekowanego AK-47 z cena "kup teraz" 1500pln. I albo gosc sprzedal, albo allegro zdjelo, bo aukcja szybko znikla.

Ja za zdekowanego Kalacha w dobrym stanie spokojnie bym dal i 9 stowek, tylko pokaz mi Ivan mi gdzie to mozna kupic w naszym pieknym kraju???  :wink:

#7 Cybul  | Napisano 08 wrzesień 2004 - 22:38

Cybul
  • Moderator I
  • Miasto: Łódź
Ja miałem :) Ale głupi byłem i sprzedałem za mała kase... :/

#8 Crazy_Ivan  | Napisano 09 wrzesień 2004 - 20:31

Crazy_Ivan
  • Użytkownik
  • Miasto: hgfhg
Pikace - poszukaj po sklepach militarnych. Swego czasu moj kumpel widzial w demobilu w Trojmiescie Zastawe M76... :twisted:  A o AK sporo prosciej. Ahh... ja bedac w Hiszpani z kolei mialem okazje kupic dekowane Cetme ( moze nie G3 , ale prawie ;) ).

#9 Mogat  | Napisano 30 wrzesień 2004 - 05:48

Mogat
  • Użytkownik
  • Miasto: Bilgoraj
Co do replik kałacha i innych broni w czechach można kupić zdezaktywowane kalachy rpg-7 po 400 zł

#10 Pikace  | Napisano 04 październik 2004 - 13:08

Pikace
  • Użytkownik
Pewnie, ze mozna kupic w Czechach, ale karabinki wz 58, ktora nijak sie nie maja do Kalasznikowa (no, oprocz naboju). A sama bron faktycznie ciekawa i jak ktos sie interesuje uzbrojeniem, to warto taka ciekawostke deko nabyc.

Pomijam tu problemy z rejestracja takiej zdekowanej broni, heh.

Tak na marginesie, to repliki (czyli przedmioty wygladajace jak bron i pozbawione istotnych czesci broni jak lufa czy zamek) maja tu zasadnicza przewage, bo nie podlegaja pod ustawe i nikt nie ma prawa sie do tego przyczepic.

Aha - i jesli idzie o czechy, to mozna tam tez dosc latwo nabyc protoplaste UZI, czyli czeski pm wz 26 (widzialem w dwoch wersjach - z kolba metalowa skladana i z drewniana), deko oczywiscie.

Ciekawe, kiedy w naszym pieknym kraju ktos sie kapnie, ze na skladach zlomu po LWP mozna zrobic biznes i sprzedac kolekcjonerom. Bo watpie, czy np mosiny, pepesze czy diegtariewy da sie jeszcze gdzies na swiecie uplynnic...

#11 REMOV  | Napisano 04 październik 2004 - 13:29

REMOV
  • Zbanowany
  • Miasto: Kraków

Pikace napisał:

Bo watpie, czy np mosiny, pepesze czy diegtariewy da sie jeszcze gdzies na swiecie uplynnic...
Można :wink: