Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Zestaw do lasu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 Ivy-Eve  | Napisano 14 wrzesień 2010 - 22:02

Ivy-Eve
  • Użytkownik
  • Miasto: Jelenia Góra / dawniej Wałbrzych
Także myślę, że dodatkowe "kilogramy" w postaci choćby i plastikowego kubeczka to zbytek... ale, co kto lubi ;)

Patent na picie z nagrzanego metalowego kubka? Oczywiście taśma izo :D

A konkretniej kilka warstw w miejscu, gdzie przykładamy usta- taki kawałeczek może się z czasem trochę przytopić od gotowania wody, ale spełnia swoją funkcję idealnie :D

#42 KnockeR  | Napisano 20 styczeń 2011 - 18:13

KnockeR
  • Użytkownik
  • Miasto: Jarocin
Odkopię temat bo pojawiła się fajna puszka survivalowa. Fajny gadżet na prezent i wygląda solidnie :) Ogólnie chyba ją kupię i napiszę czy jest to warte tych 60$!

#43 Karmazyt  | Napisano 21 styczeń 2011 - 00:13

Karmazyt
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk/Karwia
Takie pytanie na szybko - do czego wykorzystywany jest drut, który nosicie?

#44 wojtekk8  | Napisano 21 styczeń 2011 - 18:14

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Drut może być wykorzystany do:
- wykonania sideł
- prowizorycznej broni
- naprawy ekwipunku
Jest to nic innego jak "narzędzie" z serii 1001 zastosowań.

#45 cziman  | Napisano 01 luty 2011 - 01:51

cziman
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk / Olsztyn
Puszka (maselniczka BW):
- 2x źródło ognia
- tabletki do odkażania wody
- tabletki na biegunkę
- tabletki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe
- tabletki przeciwalergiczne
- drut, taśma klejąca, sznurek, ziptie
- ołówek
- plastry na stopy
- żyłka, haczyki, ciężarki
- kompas guzikowy
- jakaś rozpałka
- mini-latarka
Edit: - nitka+igła
W mundurze dodatkowo nóż, multitool, staza, kompas, latarka, opatrunek osobisty, jakiś baton, dokumenty, portfel, telefon. Od święta znajdzie się i zabezpieczona przed wodą srajtaśma jak i mapa terenu. Pegazka w założeniu w linii 0 na udzie, ale częściej ląduje na pasoszelkach. Podobnie nóż główny. Ląża ewakuacyjna (karabinek z paroma metrami taśmy) w mundurze albo na 1szej linii.

Kubka brak, zastępuje go menażka na 2giej linii (zasobnik). Sygnalizacji też brak, ale to już celowe. Na siłę można użyć koca NRC z pakietu medycznego w dzień albo przywiązać latarkę na sznurek i kręcić w nocy.

Niektóre pierdoły jak farbę maskującą przeniosłem do 1szej linii.

Edit: Ogólnie trochę dużo sprzętu jak na linię 0, Foka. Sporo z tego przeniósłbym do 1/2.

Użytkownik cziman edytował ten post 01 luty 2011 - 02:02

#46 Bren  | Napisano 12 marzec 2011 - 22:27

Bren
  • Użytkownik
  • Miasto: Wejherowo

Cytat

- żyłka, haczyki, ciężarki

Złowiłeś już coś?

Cytat

staza

Zamierzasz sobie coś amputować, czy dać sobie coś w żyłę?

#47 wojtekk8  | Napisano 15 marzec 2011 - 19:32

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Staza (jeżeli mowa o tej starszej gumowej) to ma również kilka innych zastosowań:
- wężyk po przecięciu końcówek - zastosowań kilka dla niego się znajdzie
- opaska uciskowa jeżeli zajdzie takowa potrzeba
- na upartego przy jej pomocy możesz zrobić procę
- jest to również rzecz z tych co mają 1001 zastosowań.

Sam mam taką w apteczce.

Żyłkę i haczyki nosi się nie po to w tym zestawie aby ciągle go używać, ale jak zajdzie taka potrzeba kiedy będziesz bytował w terenie będąc odciętym od dostaw żywności oraz zapasy się wyczerpią.
Z resztą gdyby tak rozpatrywać każdą część ekwipunku to mógłbyś wiele rzeczy z niego wyrzucić.

#48 Bren  | Napisano 15 marzec 2011 - 21:11

Bren
  • Użytkownik
  • Miasto: Wejherowo

Cytat

Staza (jeżeli mowa o tej starszej gumowej) to ma również kilka innych zastosowań:
- wężyk po przecięciu końcówek - zastosowań kilka dla niego się znajdzie
- opaska uciskowa jeżeli zajdzie takowa potrzeba
- na upartego przy jej pomocy możesz zrobić procę
- jest to również rzecz z tych co mają 1001 zastosowań.

O pierwszym nie pomyślałem, argument jak najbardziej racjonalny.
Co do drugiego, to opasek nie stosuje się już od dość długiego czasu, można bardziej zaszkodzić niż pomóc.
O trzeciej możliwości pomyślałem już po napisaniu poprzedniej wiadomości.
Czyli staza (cewnikowa) ma jak najbardziej sens.

Cytat

Żyłkę i haczyki nosi się nie po to w tym zestawie aby ciągle go używać, ale jak zajdzie taka potrzeba kiedy będziesz bytował w terenie będąc odciętym od dostaw żywności oraz zapasy się wyczerpią.

Ok, rozumiem że w Polsce dla lansu i zabawy. Bo chyba lepiej włożyć 20zł do pakietu survivalowego (no chyba, że PIS uchwali zakaz handlu w niedzielę). Kumple kiedyś z nudów łowili na obozie harcerskim, złowili 3 rybki przez 6h. Była jakaś odmiana od konserw, ale tylko tyle, najść się tym w żadnym wypadku nie dało. Chyba bardziej sensowny był by drut na wnyki. Aczkolwiek jedno i drugiego zakazane jest przez prawo, no chyba że mamy ze sobą kartę wędkarską :)

#49 Wukasz  | Napisano 15 marzec 2011 - 22:10

Wukasz
  • Użytkownik
  • Miasto: K-K
Nie wiem Bren gdzie to ostatnio pisałem ale przecież znasz pojęcie self preparedness. Wiesz dobrze, że takie rzeczy powinny być w zestawie. Nie wiem jak ty ale ja zestaw survivalowy mam na każdą okazję, z upadkiem cywilizacji włącznie. Powodzie nauczyły mnie w tej kwestii sporo.

#50 arend  | Napisano 15 marzec 2011 - 23:06

arend
  • Moderator I
  • Miasto: Łomianki

Wyświetl postUżytkownik Bren dnia 15 marzec 2011 - 21:11 napisał

Co do drugiego, to opasek nie stosuje się już od dość długiego czasu, można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Ależ owszem. Dalej się stosuje przy:
a)  zmiazdzeniach
b) jako srodek opóżniający rozprzestrzenianie się jadu po ukąszeniach stworzeń jadowitych.
Owszem przestano stosować w medycynie cywilnej do powstrzymywania krwotoków ale dalej istnieje w użyciu wojskowym (oczywiście wojskowi wiedzą najlepiej skutecznie olewając postęp naukowy w dziedzinach innych niz zabijanie ;p)

#51 wojtekk8  | Napisano 16 marzec 2011 - 17:15

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Wiem, że opasek się jako tako nie stosuje, ale Arend przedstawił Ci w jakich przypadkach możesz to zrobić.
Z resztą lepiej czasami zastosować tą opaskę na krótką chwilę niż nie zrobić nic.

Arend: tekst o olewaniu postępu gniecie!
+1

Do zestawu możesz sobie włożyć 20 zł, ale nie mówimy tutaj o zestawie, z którym pobiegniesz do sklepu. Tylko o takim, który jest potrzebny jak już nie ma niczego innego, dla ludzi, którzy nie idą na strzelanke do lasu na kilka godzin w niedziele mimo iż jest to forum airsoftowe.

Ja noszę mały zestaw przy sobie codziennie w zasadzie, a to przez to, że raz go wrzuciłem do plecaka i tak został.