Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

EBB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#41 MJ6  | Napisano 02 maj 2009 - 17:56

MJ6
  • Użytkownik
  • Miasto: Zielona Góra
Z czasem zobaczysz, też tak myślałem lecz się myliłem, bo sprężyna zmienia swoje położenie i tolerancja którą dałeś idzie w łeb. Ja rozwiązałem to w ten sposób że na tłoku jest bolec który porusza cały mechanizm. Reszta rozwiązana podobnie jak u ciebie. Zrobię parę zdjęć to sobie porównasz  :roll:

Dodano: 03 maj 2009 12:32

To są obiecane zdjęcia
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#42 zdzisiu  | Napisano 02 maj 2009 - 19:57

zdzisiu
  • Użytkownik
  • Miasto: Złotoryja
Ja u siebie rozwiązałem to za pomocą sznurka.
W gearboxie po lewej stronie wyciąłem 5cm nacięcie, w tylnej części tłoka zrobiłem otwór przez który przeszedł sznurek, na końcu supełek  :-F, chociaż i tak zbędny, bo sznurek jest dociskany przez sprężynę, drugi koniec zamocowany do rączki przeładowania.
Wada jest taka, że sznurek może się przetrzeć wewnątrz tłoka, jednak jak dotąd nie miało to miejsca. Zaletą jest, że w razie jakiegoś zacięcia po prostu pęknie nie niszcząc repliki.
Patent z bolcem wystającym z tłoka wydaje mi się bardzo dobry, jednak nie wiem, czy po pewnym czasie ten bolec nie wyłamie się, chyba, że masz aluminiowy tłok, wtedy małe szanse.

#43 remko  | Napisano 03 maj 2009 - 10:47

remko
  • Użytkownik
  • Miasto: Brzeg dolny
Gdzieś na youtube było coś podobnego jak zdzisiu robił tylko wycięcie ograniczało się do jednego otworu zrobionego wiertarką a do tłoka przyklejony był kawałek gumy który łączył się z rączką i muszę wam powiedzieć że to bardzo ładnie działało. Spróbuję to znaleźć

#44 zdzisiu  | Napisano 03 maj 2009 - 12:10

zdzisiu
  • Użytkownik
  • Miasto: Złotoryja
Remko, właśnie na tym się wzorowałem, jednak gumka szybko się zerwała, po wstawieniu w jej miejsce nylonowego sznurka, też szybko przetarł się na tym otworze mimo, że go wygładziłem. Dlatego zrobiłem tak wielgaśną dziurę w GB.  ;-)

#45 theant  | Napisano 03 maj 2009 - 17:14

theant
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa - Praga

Wyświetl postUżytkownik MJ6 dnia 2/5/2009, 16:56 napisał

Z czasem zobaczysz, też tak myślałem lecz się myliłem, bo sprężyna zmienia swoje położenie i tolerancja którą dałeś idzie w łeb. Ja rozwiązałem to w ten sposób że na tłoku jest bolec który porusza cały mechanizm. Reszta rozwiązana podobnie jak u ciebie. Zrobię parę zdjęć to sobie porównasz  :roll:
Jak już pisałem wszystko zostało uwzględnione - blaszka jest wyprofilowana od strony sprężyny i nic nie obciera.

Jeśli chodzi o twoje rozwiązanie to też nad tym myślałem, ale między wewnętrzną stroną tłoka a sprężyną, jest u mnie za mało miejsca aby zastosować ten patent - on byłby o niebo lepszy.

#46 Germ  | Napisano 03 maj 2009 - 17:46

Germ
  • Użytkownik
  • Miasto: Brzeg Dolny
BB z bolcem wystającym z tłoka można by wykorzystać w AK-74 systemu VFC przy zamontowanym pełnym suwadle. Tylko wcześniej rof musiał by być na niebotycznie wysokim poziomie, ponieważ suwadło swoje waży a i sprężyna daje swój opór.

#47 theant  | Napisano 03 maj 2009 - 17:50

theant
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Germ dnia 3/5/2009, 16:46 napisał

Tylko wcześniej rof musiał by być na niebotycznie wysokim poziomie, ponieważ suwadło swoje waży a i sprężyna daje swój opór.
Ja u siebie skróciłem nieco sprężynę dźwigni przeładowania - chodzi nieco lżej, ale i tak ROF spadł mi o 110. Potrzebowałbym lżejszej sprężyny, ale nie wiem skąd ją wziąć, albo baterii 9,6V.

#48 MJ6  | Napisano 03 maj 2009 - 18:44

MJ6
  • Użytkownik

Cytat

Jeśli chodzi o twoje rozwiązanie to też nad tym myślałem, ale między wewnętrzną stroną tłoka a sprężyną, jest u mnie za mało miejsca aby zastosować ten patent - on byłby o niebo lepszy.
Całość wygląda mniej więcej tak
Dołączona grafika
Taka została użyta śrubka (stal nierdzewna) i nakrętka (mosiądz na zdjęciu jest z stali nierdzewnej).
Nakrętka musiała być zeszlifowana do mniej niż połowa swojej grubości.  
Dołączona grafika
Generalnie to rozwiązanie stanowi bazę blow-back do różnej broni wyposażonej w gearbox V3.
A tak na marginesie to ja chciałem opisać jako pierwszy to rozwiązanie, lecz wolałem najpierw poddać cały
system pod kilku miesięczne testy aby wyeliminować wszystkie ewentualne wady.   :wink:

Użytkownik MJ6 edytował ten post 03 maj 2009 - 18:47

#49 theant  | Napisano 03 maj 2009 - 19:45

theant
  • Użytkownik
Pierwsze moje rozwiązanie miało wadę - nie było podkładu i blaszka się odginała, co powodowało że ześlizgiwała się z tłoka i go rysowała. Po dodaniu blaszki nad cięgnem problem zniknął.

Co do twojego rozwiązania - teraz już to widzę, ale bałbym się o tłok - nie pęknie? No i czy nakrętka nie odkręca się? Tam są spore wibracje i bez podkładki sprężynującej może się odkręcać, szczególnie że wnętrze gearbox'a jest nasmarowane i pewnie nakrętka ze śrubką już też jest.

#50 MJ6  | Napisano 03 maj 2009 - 20:37

MJ6
  • Użytkownik

Cytat

Co do twojego rozwiązania - teraz już to widzę, ale bałbym się o tłok - nie pęknie? No i czy nakrętka nie odkręca się? Tam są spore wibracje i bez podkładki sprężynującej może się odkręcać, szczególnie że wnętrze gearbox'a jest nasmarowane i pewnie nakrętka ze śrubką już też jest.
Nakrętka jest zabezpieczona przed odkręcaniem takim specjalnym lakierem (nie wiem jak to się nazywa).
No leci 2 miesiąc testów i nic się nie dzieje niepożądanego (wyciągany gearbox i sprawdzane).

#51 Germ  | Napisano 03 maj 2009 - 21:46

Germ
  • Użytkownik
  • Miasto: Brzeg Dolny
Przy pełnym suwadle do AK odpada skrócenie sprężyny:
http://www.wgcshop.c...cc_akdb_l_l.jpg
Urządzenie powrotne wygląda na nierozbieralne.

#52 theant  | Napisano 04 maj 2009 - 08:29

theant
  • Użytkownik
Jeśli jest zbudowane tak jak w prawdziwym AK, to sprężynę można zdjąć bez problemu. Rozbierałem swój AKMS 47 (ostry) wiele razy na części pierwsze :)

#53 theant  | Napisano 22 maj 2009 - 20:43

theant
  • Użytkownik

theant napisał:

jedynie ROF jest niższy (zamiast stockowego 780 jest 670), ponieważ silnik ma do naciągnięcia dodatkową sprężynę.

Teraz wiem że to wina złego tranzystora MOSFET, po zmianie z BUZ11 na IRL3717 ROF wrócił i skończyły się zacinki mechanizmu.

#54 Marcinek83  | Napisano 24 maj 2009 - 19:23

Marcinek83
  • Zbanowany
  • Miasto: Kołobrzeg/Pyrzyce
theant twoje linki nie działają.
Myślę o tym by zrobić bb w emce, ma ktoś jakieś materiały na ten temat? Chyba podobnie będzie jak w giecie ale tutaj nie będzie trzeba piłować GB.

#55 theant  | Napisano 24 maj 2009 - 19:48

theant
  • Użytkownik
Dzałają zwykle lepiej jak serwer działa ;P Padł zasilacz - zaraz wstanie.

#56 Mamlas  | Napisano 24 maj 2009 - 20:01

Mamlas
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
A ja mam pytanie głównie do theant'a. Czym lepiej zrobić ten podłużny otwór w gb? Gumówką(raczej zły pomysł), czy bawić się pilnikami?

#57 theant  | Napisano 25 maj 2009 - 11:23

theant
  • Użytkownik
Ja zrobiłem to szlifierką kątową - piłką do metalu to byś się zachechtał na śmierć :P ZnAl jest dość wredny - nawet kątówką było ciężko.

#58 theant  | Napisano 05 czerwiec 2009 - 08:11

theant
  • Użytkownik
W związku ze zmianami w usłudze serwisu dyndns.com i tym że nie można edytować tu własnych postów, w moich linkach należy zmienić adres www.eleinf.selfip.net na eleinf.selfip.net .

#59 Wolfran  | Napisano 05 lipiec 2010 - 18:46

Wolfran
  • Użytkownik
  • Miasto: Wieleń/Piła
<<Posty z tematu "EBB M4 homemade czyli co siedzi w głowie Wolfrana">>

Witam, Panowie i Panie, jak już pewnie wszyscy użytkownicy tego forum wiedzą, że mam czasem dziwne pomysły. Tak, więc, nie mogę usiedzieć w miejscu i postanowiłem zrobić w swojej eMce Blow-Back. Mam już plan jak ma on działać oraz większość materiałów. Jedna część szkieletu GB poleciała już do tokarza aby odpowiednio ją przerobił. Za jakiś czas umieszczę odpowiedni opis prac oraz zdjęcia, które dadzą wam podgląd na całą sprawę.

Zarazem proszę was abyście nie śmiali się z tego pomysłu, jak my starzy AS-towcy mamy to w zwyczaju, ponieważ wiem co robię.

#60 Maku3225  | Napisano 05 lipiec 2010 - 19:00

Maku3225
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
To będzie "skrzeczący blow back" - suwadło z dust coveru które się tylko rusza czy jakiś cięższy element który da odczuwalny odrzut?